Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ '' ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-7 ΙΑΝΟΥΑΡΊΟΥ 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ότι καλύτερο είδα σήμερα (το ανέβασε ένας φίλος και γείτονας) :d

Σχολιασμός

• Ο φιλος Γιαννης νομίζω οφειλει να γραφτεί σε οτι μετεωρολογικο φορουμ υπαρχει κ σαν ανθρώπινο bag να γράφει με κεφαλαια

ΦΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
      Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• ακομα βρεχει ασθενως και τ τωρα 1.8
        καλη η φολα, τουλαχιστον δεν ειναι ηλιος
        Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

• Ζηνοβία είδα κανονική χιονόπτωση εδω βύρωνα σε εναλλαγές με χιονόνερο.
          Στην προκειμένη ούτε καθαρό χιονόνερο δεν έριξε.
          Τη λες και επική τη φόλα..!!

ΓιαννηΤζί κάτσε εδώ που είσαι ρε ταλαίπωρε.. Που θα πας τώρα στη δύση της καριέρας σου σε άλλο φόρουμ;
          Σαν τον Ισμαελ Μπλάνκο που πηγε Αιγάλεω;
          Μην γίνεις Μπάγιεβιτς γιατί μετα θα σου αλλάξουμε άβαταρ και θα σου βάλουμε ένα βατράχι με κασκόλ

Σχολιασμός

• Δεν φευγω εγω εδω θα μεινω και κανε μου και avatar βατραχι..

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από demasiado14 Εμφάνιση μηνυμάτων
              ζηνοβία είδα κανονική χιονόπτωση εδω βύρωνα σε εναλλαγές με χιονόνερο.
              στην προκειμένη ούτε καθαρό χιονόνερο δεν έριξε.
              τη λες και επική τη φόλα..!!

γιαννητζί κάτσε εδώ που είσαι ρε ταλαίπωρε.. που θα πας τώρα στη δύση της καριέρας σου σε άλλο φόρουμ;
              σαν τον ισμαελ μπλάνκο που πηγε αιγάλεω;
              μην γίνεις μπάγιεβιτς γιατί μετα θα σου αλλάξουμε άβαταρ και θα σου βάλουμε ένα βατράχι με κασκόλ
              πρίγκηπας του sr και αυτού βατραχότης του νερέτβα...
              Πολλοί θέλουν την άνοιξη κι άλλοι το καλοκαίρι
              και το χειμώνα το βαρύ μονάχα οι καλογέροι

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από ampalaeo Εμφάνιση μηνυμάτων
                Η Τ στην Πάρνηθα στα -3.5 (αποτι λέει ο σταθμός). Αυτό σημαίνει λήξη οριστική ή είμαστε ακόμα στο παιχνίδι για εκπλήξεις ανατροπής στο 90';

Οι πιο έμπειροι λέτε; Πάμε για νάνι νωρίς ή κυνηγάμε το γκολ της τιμής;
                Πάμε, τελειώσαμε. Νύχτα Τρίτης προς ξημέρωμα Τετάρτης πια θα ρίξει χιόνι. Τώρα βροχή ως μεγάλα υψόμετρα.Χάλασε η υποστήριξη στην αν. ατμόσφαιρα.

Over and out.

Σχολιασμός

• Ευχαριστώ φίλε.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από zink_titanum Εμφάνιση μηνυμάτων

Πάμε, τελειώσαμε. Νύχτα Τρίτης προς ξημέρωμα Τετάρτης πια θα ρίξει χιόνι. Τώρα βροχή ως μεγάλα υψόμετρα.Χάλασε η υποστήριξη στην αν. ατμόσφαιρα.
                    ορογραφικος και εαν(για τεταρτη ξημερωμα)..

νομιζω giannisg89 μπορεις επισημα να ανακυρηξεις την φολα μονο που αντι για φ το πρωτο γραμμα χτυπα το ακριβως απο κατω στο πληκτρολογιο σου .ταιριαζει

Σχολιασμός

• Πρέπει σιγα σιγά να παραδεχτουμε ότι χάσαμε στα σημεια.

Ο τζίφος που στη Ζηνοβια επιασε τη συγκλιση σήμερα επιασε μεν τους θυελλώδεις ΒΑ ανέμους ( ένα μειονέκτημα βασικό για χιονια κ μάλιστα οριακο) συνεχίζει ακάθεκτος να υπερεκτιμα προς το ψυχρότερο τις Τ στα 850 από περσυ ακόμα κ στο ναουκαστ!

Ο δε εταιρος Ευρωπαίος πιο μετρημενος κ μέσα στις Τ σε ολες τις ψυχρες εισβολες ομως εδειχνε συγκλιση κ ΒΔ εντός λεκανοπεδιου πραγμα που ποτε δεν έγινε.

Σε δύο στοιχεια ηλπιζα για χιονι έστω κ στο τελείωμα κ στα δύο έπεσαν έξω! ( Ειτε να έβγαινε η Τ του τζιφου με ΒΑ οπως εδειχνε ειτε ή Τ του Ευρωπαίου με ΒΔ ) κ με τα δυο το χιόνι από τα 150-200μ το ειχαμε.

Ο Μεγάλος όμως ακομα κ μεσα απο τη δημιουργια μας εκπλησει κ μας θυμιζει ότι τέτοια χειμερινα συστήματα η πρόγνωσιμοτητα πέφτει στο 50-75℅.

Απορειτε για το μικρό ποσοστο; Θυμηθείτε το περσυνο που χαλασε στο παρά ένα θυμηθειτε αλλους σιγουρους χιονιαδες που χαθηκαν επειδη τελευταία στιγμή το χαμηλο επιβραδυνε ή έφυγε γρηγορα η κ από την αναποδη που χιονιστηκαμε εστω λιγο πάλι στο παρα ενα (Αριαδνη)

Τα μοντέλα το χειμωνα μόνο τάση δείχνουν κ είναι δυσκινητα κ στις οποίες αλλαγες. Αποδειξη οτι ακομα κ ναουκαστ δίνουν λάθος δεδομενα!

Ή Ζηνοβια έκρυβε ευχαριστες εκπλήξεις ο Ηφαιστείων δυσαρεστες. Ετσι ειναι αυτο το σπορ που μάλιστα λόγω γεωγραφικής θεσης οι δυσάρεστες εκπληξεις θα ειναι περισσοτερες
                      Last edited by icestorm; 07-01-20, 00:44.
                      Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• Σωστος σε ολα ice και το gfs συνεχιζει το χαβα του
                        www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

• Έπεσε λίγο η Τ μόλις τώρα από 1.9 που ειχε κολλησει για ωρες στους 1.6
                          Εγώ λέω μη πάει κανείς για ύπνο.. Εγω θα περιμένω.

Σχολιασμός

• μην αγχωνεστε τωρα τρεχει το 18αρι μας παει απο -4 στο -7 το πρωι μονο που εχει παραδωσει πνευμα ο υετος πλην ανατολικων και βορειων του νομου...τραγελαφος..καληνυχτες και με τις υγειες μας...

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από DIMITRISPAP Εμφάνιση μηνυμάτων

ορογραφικος και εαν(για τεταρτη ξημερωμα)..

νομιζω giannisg89 μπορεις επισημα να ανακυρηξεις την φολα μονο που αντι για φ το πρωτο γραμμα χτυπα το ακριβως απο κατω στο πληκτρολογιο σου .ταιριαζει
                              Είμαι λίγο πιο αισιόδοξος. Ο ορογραφικός θα παίξει απόψε, αργότερα και θα δώσει χιόνι γύρω από Πάρνηθα και Πεντέλη μέχρι κάτω. ΑΝ είμαστε τυχεροί θα κάνει και καμία μπούκα μέσα στο λεκανοπέδιο όπως το 2011 αλλά δεν μπορούμε να βασιζόμαστε σε αυτό, είναι εντελώς συγκυριακό και τυχαίο.
                              Over and out.

Σχολιασμός

• Αν ήμουν ΕΜΥ θα έλεγα "δεν αποκλείεται, νιφάδες εκ μεταφοράς να πέσουν και στο κέντρο της πόλης τη νύχτα.
                                Over and out.

Σχολιασμός

Working...
                                X