Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ '' ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-7 ΙΑΝΟΥΑΡΊΟΥ 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Ασθενέστατη χιονόπτωση με ομίχλη και την τ στάσιμη στους 1,2.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από panos erythrea Εμφάνιση μηνυμάτων
      Δυστυχώς χιονονερο και δυνατοί άνεμοι Μιχαλη. Το ρημάδι ο τζίφος επεσε μεσα στον άνεμο. Ηταν φανερο οτι πηγαίναμε για θαυμα. Αν δεν εχεις ομως -8 κανεις στον σταυρό σου. Ετσι ειναι. Με τοσο υετο θαψιμο θα γινόταν. Τι να κάνουμε ομως? Παμε για αλλα.
      Μάλιστα ρε Πάνο. Έλα μέχρι αύριο υετό θα έχει οπότε σίγουρα θα το γυρίσει και θα στρώσει κάτι. Πίστεψέ με μια χαρά είστε. Σήμερα πηγαίνω Γιάννενα και το Μιτσικέλι δεν έχει χιόνι ούτε στα 1800 μέτρα...
      Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• Οι ανεμοι στο σάιτ της ΕΜΥ τώρα εντός Αττικής είναι παντου Β-ΒΔ. Ο τζιφος το έδειχνε αυτο απο το απόγευμα κ μετά .

Εντωμεταξυ στα αλλα καιρικα φορα ακομα ψάχνουν γιατί στη Ζηνοβια χιονισε με -3,5 στα 850 ...Οταν εδώ αυτό έχει εξηγηθει μια εβδομάδα σχεδον τώρα κ όταν στην πρόγνωση μου πριν μερες έγραφα " ασους στο μανικι δεν θα εχουμε" για σημερα .

Τα πράγματα είναι απλά. Αν ερθει τό -6 που επιμένει ο τζίφος με σύγκλιση θα χιονίσει μεχρι το κέντρο θα έρθει ομως; Εγώ πιστεύω ναι .Ειδωμεν
        Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
          Οι ανεμοι στο σάιτ της ΕΜΥ τώρα εντός Αττικής είναι παντου Β-ΒΔ. Ο τζιφος το έδειχνε αυτο απο το απόγευμα κ μετά .

Εντωμεταξυ στα αλλα καιρικα φορα ακομα ψάχνουν γιατί στη Ζηνοβια χιονισε με -3,5 στα 850 ...Οταν εδώ αυτό έχει εξηγηθει μια εβδομάδα σχεδον τώρα κ όταν στην πρόγνωση μου πριν μερες έγραφα " ασους στο μανικι δεν θα εχουμε" για σημερα .

Τα πράγματα είναι απλά. Αν ερθει τό -6 που επιμένει ο τζίφος με σύγκλιση θα χιονίσει μεχρι το κέντρο θα έρθει ομως; Εγώ πιστεύω ναι .Ειδωμεν
          μολις επικοινωνησα με ανθρωπο που δουλευει στην εμυ-δε θα πω το ονομα του-να μου εξηγησει για ποιο λογο η εμυ βλεπει εδω και πολλες ωρες βορειοδυτικο στην αττικη..η απαντηση ηταν οτι ο χαρτης που βλεπουμε ειναι αποτυπωση του cosmo model στο οποιο πραγματι αν κανεις καποιος την αντιπαραβολη εχει απο πολυ νωρις βορειοδυτικο!απιστευτα πραγματα!!

Σχολιασμός

• Θα ερθει το -6 σιγουρα. Καλα παμε και δω παρα τον αερα αρχισαν λιγο καποια δεντρα να πιανουν.
            Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από DIMITRISPAP Εμφάνιση μηνυμάτων

μολις επικοινωνησα με ανθρωπο που δουλευει στην εμυ-δε θα πω το ονομα του-να μου εξηγησει για ποιο λογο η εμυ βλεπει εδω και πολλες ωρες βορειοδυτικο στην αττικη..η απαντηση ηταν οτι ο χαρτης που βλεπουμε ειναι αποτυπωση του cosmo model στο οποιο πραγματι αν κανεις καποιος την αντιπαραβολη εχει απο πολυ νωρις βορειοδυτικο!απιστευτα πραγματα!!
              Α καλα ότι να ναι και αυτοί γράφουν οτι είναι ναουκαστ ( μισή ώρα πίσω) τι να πεις ξεφτιλα
              Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• Να στε αισιόδοξοι πάμε για το -6.5 όχι -6, πέτσα μέχρι Πανόρμου!

Σχολιασμός

• Οριακά. Αρνητική πλεον
                  καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
                    Οριακά. Αρνητική πλεον
                    Ανεβαίνω πανω Αιολιδος. Μεχρι αυριο. Του κερατά θα το δω το πούστικο......!!
                    2002!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
                      Οι ανεμοι στο σάιτ της ΕΜΥ τώρα εντός Αττικής είναι παντου Β-ΒΔ. Ο τζιφος το έδειχνε αυτο απο το απόγευμα κ μετά .

Καλα ασε τι γραφουν στα αλλα φορουν,σημεια και τερατα...οι κλασσικοι ονειροπαρμενοι με τις "εκπληξεις" και τις υποσχεσεις για θαψιματα ενω δεν φενοταν κατι τετοιο εδω και τοσες μερες.Οι προσγειωμενοι για αλλη μια φορα επεσαν και παλι μεσα!

Ας αναφερω και εγω οτι στην περιοχη μου ριχνει ωραια βροχουλα.
                      Last edited by Θανάσης1; 06-01-20, 14:34.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από panos erythrea Εμφάνιση μηνυμάτων

Ανεβαίνω πανω Αιολιδος. Μεχρι αυριο. Του κερατά θα το δω το πούστικο......!!
                        Είχα ανέβει και γω Πρωτοχρονιά

Σχολιασμός

• Ο Ζιακόπυλος αναθεώρησε λέγοντας για 100-150μ. προς τα πάνω τα ύψη για χιονόπτωση, άρα από 300 και πάνω

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Θανάσης1 Εμφάνιση μηνυμάτων

Καλα ασε τι γραφουν στα αλλα φορουν,σημεια και τερατα...οι κλασσικοι ονειροπαρμενοι με τις "εκπληξεις" και τις υποσχεσεις για θαψιματα ενω δεν φενοταν κατιτετοιο εδω και τοσες μερες.Οι προσγειωμενοι για αλλη μια φορα επεσαν και παλι μεσα!

Ας αναφερω και εγω οτι στην περιοχη μου ριχνει ωραια βροχουλα.
                            μπηκα στον πειρασμο να διαβασω . για να μη τους αδικουμε , ηταν συγκρατημενοι και σοβαροι εκτος απο κανα δυο γνωστους hopecasters οι οποιοι πανηγυριζουν με τα χιονια στις αετοφωλιες νοεμβριο και δεκεμβριο. μη τσουβαλιαζουμε και βγαζουμε και κακιες τετοιες μερες τραβηξαν το δρομο τους , τελος ολα καλα.υγεια πανω απο ολα

Σχολιασμός

• Καλησπέρα και από εμένα. Η Τ στους 0.7 και ΒΒΔ. Στρώσιμο μόνο στις εύκολες επιφάνειες και αμάξια μέχρι στιγμής. Στην πλατεία που κατέβηκα πριν λίγο λιώνουν όλα.

Σχολιασμός

• ΑΤΤΙΚΗ

Καιρός: Νεφώσεις με χιονόνερο, χιονοπτώσεις στα ορεινά - ημιορεινά, καθώς και σε περιοχές με χαμηλότερο υψόμετρο στα βόρεια (ενδεικτικά 200-400 μέτρα), όπου κατά διαστήματα θα είναι πυκνές.

Ανεμοι: Βόρειοι 7 με 9 και στα ανατολικά τοπικά 10 μποφόρ.

Θερμοκρασία: Έως 06 βαθμούς Κελσίου. Στα βόρεια 2 με 3 βαθμούς χαμηλότερη.

ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 07-01-2020

ΑΤΤΙΚΗ

Καιρός: Νεφώσεις με χιονόνερο. Χιονοπτώσεις στα ορεινά - ημιορεινά, τις πρωινές ώρες στα βόρεια πρόσκαιρα πυκνές, όπου θα χιονίσει και σε χαμηλότερο υψόμετρο, που βαθμιαία θα εξασθενήσουν και το απόγευμα θα σταματήσουν.

Ανεμοι: Βόρειοι 7 με 9 και στα ανατολικά τις πρωινές ώρες έως 10 μποφόρ. Μικρή εξασθένηση από αργά το απόγευμα.

Θερμοκρασία: Από 04 έως 06 βαθμούς Κελσίου. Στα βόρεια 2 με 4 βαθμούς χαμηλότερη.

Σχολιασμός

Working...
                                X