Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ '' ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-7 ΙΑΝΟΥΑΡΊΟΥ 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αρχική Δημοσίευση από Giannisg89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία χιόνι κουρτίνα στο υμνητή άνω ηλιουπολη είμαι βλεπω
    Τι Τ εχεις εκει ρε ειδωλο?
    www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

• Δεν είναι να παίρνεις τίποτα τοις μετρητοίς αλλά το 6αράκι έβγαλε μία εξαρσούλα και Τρίτη πρωί.
      Θα δείξει.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από diko Εμφάνιση μηνυμάτων
        Δεν είναι να παίρνεις τίποτα τοις μετρητοίς αλλά το 6αράκι έβγαλε μία εξαρσούλα και Τρίτη πρωί.
        Θα δείξει.
        Και μας έχει στο -6 για ένα 24ωρο... αντε να δουμε
        Πολλοί θέλουν την άνοιξη κι άλλοι το καλοκαίρι
        και το χειμώνα το βαρύ μονάχα οι καλογέροι

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από GeorgeGlyfada Εμφάνιση μηνυμάτων
          Στην Τερψιθέα Γλυφάδας συνεχίζεται η βροχή και βλέπω ότι χιονοκουρτίνες από τον Υμηττό έχουν κατέβει πιο χαμηλά.
          Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να παρακολουθήσω την εξέλιξη γιατί φεύγω για δουλειά.
          Αν μπορέσω θα στείλω κάποια αναφορά από αεροδρόμιο.
          3c ειχε πριν λιγο στα 180 μετρα στην Τερψιθεα και 6c στο νεκροταφειο στο υψος της Βουλας στα 270μ!!!!λογω ΒΑ
          www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

• Καλή χρονιά με χιόνια ως τον Πειραιά..
            Μαμούθ κ Πανο ερυθραία εσβησα το παλιο φβ κ εκανα καινούριο. Θα σας βρω ξανα ομως

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Alexallaround Εμφάνιση μηνυμάτων

Διαφωνώ φίλε μου με την άποψή σου, δε ξέρω καν γιατί περίμενες χιόνι στη Λάρισα με τη συγκεκριμένη κακοκαιρία η οποία από την αρχή θα εστίαζε Αττικοβοιωτία Εύβοια και ανατολική Πελοπόννησο
              δεν περίμενα χιόνι στην Λάρισα φίλε, όπως είχα πει αν δούμε να πέφτει τυχεροί θα ήμασταν, αλλά χαμηλότερες θερμοκρασίες τουλάχιστον περίμενα.

Περίμενα όμως χιονόπτωση σε Τρίκαλα και Καρδίτσα [ακόμα και όταν το χαμηλό είναι εκεί υπάρχει λίγος υετός σε αντίθεση με την Λάρισα, καθώς ο βακος εδώ είναι κακός σε αντίθεση με εκεί] Αλλά τελικά ότι έπεσε στα τρίκαλα και στην Καρδίτσα ήταν βροχή έως χιονόνερο. Εμένα οι θερμοκρασίες με απογοήτευσαν, ο υετός της Θεσσαλία κάπως κατώτερος μεν, αλλά σαν κατανομή ήταν ο αναμενόμενος
              Last edited by [weathermaniac]; 06-01-20, 12:51.
              Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
                ;n2641130]

δεν περίμενα χιόνι στην Λάρισα φίλε, όπως είχα πει αν δούμε να πέφτει τυχεροί θα ήμασταν, αλλά χαμηλότερες θερμοκρασίες τουλάχιστον περίμενα.

Περίμενα όμως χιονόπτωση σε Τρίκαλα και Καρδίτσα [ακόμα και όταν το χαμηλό είναι εκεί υπάρχει λίγος υετός σε αντίθεση με την Λάρισα, καθώς ο βακος εδώ είναι κακός σε αντίθεση με εκεί] Αλλά τελικά ότι έπεσε στα τρίκαλα και στην Καρδίτσα ήταν βροχή έως χιονόνερο. Εμένα οι θερμοκρασίες με απογοήτευσαν, ο υετός της Θεσσαλία κατώτερος μεν, αλλά σαν κατανομή ήταν ο αναμενόμενος
                Αυτό με Τρίκαλα Καρδίτσα όντως ανησυχητικό, τι να πω να έπεσαν όλοι έξω. Ακόμα και ο Ζιακόπουλος έδειχνε μία βεβαιότητα, προσωπικά είμαι ακόμη αισιόδοξος..

Σχολιασμός

• συνεχής η χιονόπτωση εδώ και ώρα με εναλλαγές στην ένταση.
                  H θ στους 1,2

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από kalogeros Εμφάνιση μηνυμάτων

Και μας έχει στο -6 για ένα 24ωρο... αντε να δουμε
                    Καθήστε να δούμε πρώτα τι θα πάρουμε έως τα μεσάνυχτα και βλέπουμε για τα bonus! Γιατί δυστυχώς με πορδές δεν βάφεις αυγά...

Ένταση της χιονόπτωσης αυτή την ώρα, προς το παρόν όμως δεν πιάνει ούτε στις εύκολες επιφάνειες.

Σχολιασμός

• Προσωπικά είχα τάξει στον Πάνο από νέα ερυθραία εχθές 15 πόντους μέχρι το τέλος της κακοκαιρίας [αύριο το πρωί]. Άντε να γυρίσει σε βδ μπας και αρχίζει να το γυρίζει και εκεί, και να αρχίσουν τα στρωσίδια. Μην βγούμε τόσο εκτός πια

Πάνο το έχει γυρίσει σε χιόνι εκεί? Αν και από αναφορές αλλού δύσκολα το κόβω. Ανεμολογικά το Gfs πήγε καλά τελικά προς το παρόν.

Last edited by [weathermaniac]; 06-01-20, 13:03.
                      Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• Σταθερη 1.2 και εδω!!! Τραγικο..
                        Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

• Εδω χαροπαλευει ο diko στο καπανδριτι με την Τ και θελουμε εμεις χιονια στο λεκανοπεδιο.
                          www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

• κατι παει να κανει.
                            NISSAN SILVIA S13

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Alexallaround Εμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό με Τρίκαλα Καρδίτσα όντως ανησυχητικό, τι να πω να έπεσαν όλοι έξω. Ακόμα και ο Ζιακόπουλος έδειχνε μία βεβαιότητα, προσωπικά είμαι ακόμη αισιόδοξος..
                              ναι αυτό ήταν που με βρήκε προ εκπλήξεως και εμένα, όταν αυτές οι περιοχές και χωρίς εγκλωβισμό έχουν δει με -2 στα 850 χιονόπτωση. Λάμία χιόνισε και πασπάλισε στα ψηλά της από όσο ξέρω. Μακάρι να σας κάνει το καλύτερο δυνατό! το σημαντικότερο είναι η αλλαγή του ανέμου, αλλά προφανώς αυτή θα είναι πιο εύκολη στην δυτική Αττική

Σχολιασμός

• Εδώ εον έχει πυκνή Χιονόπτωση, αφού το χαμηλό απομακρυνθηκε θα έχουμε σίγουρα για ώρες ακόμη, δεν ήταν να χιονησει χαμηλα νωρίτερα, την χημι την πάθαμε εμρι; εδώ που δεν eixe υετο, από τις 5 χιονίζει ψωφι εδώ και 35λ σοβαρευτηκε
                                καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Working...
                                X