Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

καιρική πρωτοτυπία στα Γιάννενα με σπαστή συννεφιά...
    Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

καλησπερα παιδια και καλη εβδομαδα....και σημερα χειμερινος καιρος στην Αττικη με αρκετες βροχουλες κατα περιοδους και λιγο χιονι στα ψηλα της Παρνηθας.......
      23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

Καλημέρα. Η συννεφιά για άλλη μια μέρα συνεχίζεται στην Αττική. Παρατηρώ ότι από τα Χριστούγεννα και έπειτα οι μέρες ηλιοφάνειας είναι ελάχιστες ακόμη και στα νότια προάστια.

Σχολιασμός

αλλη μια ανοιξιάτικη μέρα στα Γιάννενα. η ανωμαλία σε όλη της το μεγαλείο.
          Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

παμε για αρκετο κρυο αποψε αν και προτημουσα τη συννεφια που παντα σε κανει να ελπιζεις σε κατι...τιποτα το σημαντικο στον οριζοντα με τα τωρινα...καλο βραδυ σε ολους και ολες..!!
            23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από gthomasandros Εμφάνιση μηνυμάτων
              παμε για αρκετο κρυο αποψε αν και προτημουσα τη συννεφια που παντα σε κανει να ελπιζεις σε κατι...τιποτα το σημαντικο στον οριζοντα με τα τωρινα...καλο βραδυ σε ολους και ολες..!!
              Μην τα λες αυτα περί κρυου για ένα μηνα ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ τωρα διοτι χαλας το αφηγημα ότι χειμώνας = χιόνι Σύνταγμα κάθε χρονο λες κ είμαστε Μπαφαλο.

Στον αλλο δε χώρο που γραφεις οι κατακαημενοι προσηνεμοι φοβούνται να παραδεχτούν ότι όντως εδω έχει κάνει χειμωνα κ μαλιστα βαρυ για να έχουν "δικαιωμα" στον επομενο αυλώνα .

Τραγικά κ αστεια πραγματα...
              Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Στο τελος του μηνα οι αριθμοί θα είναι αμειλικτοι κ τότε θα δούμε αν εκανε ή οχι χειμωνα.

Εγω ένα έχω να πω .Ο Υμηττος χιονισμενος 10 μέρες είχε χρόνια να συμβεί κ σιγουρα πριν το 2010! Τα αλλα στοιχεία στην ώρα τους...
                Last edited by icestorm; 22-01-20, 00:38.
                Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Καλημέρες. Με 2,1 βαθμούς έφυγα από το σπίτι μου και πάχνη στα αυτοκίνητα. Δεν το συζητάμε ότι εδώ και ένα μήνα στους τρεις νομούς οι συνθήκες είναι χειμωνιάτικες. Το πρόβλημα είναι αλλού!

Σχολιασμός

-4,3c αυτή την ώρα η θερμοκρασία στην καρδίτσα. αρχίζει έντονα να με προβληματίζει η συνεχιζόμενη ανομβρία αυτού του χειμώνα.
                    11/01/2017

Σχολιασμός

ηδη 9 βαθμους εδω και οδευουμε εκ νεου για αναστροφικο πρωινο..η εμυ βγαζει 5 ελαχιστη για αττικη. θα πρεπει να τους πει καποιος να διορθωσουν μια αιωνια μπαρουφα. λενε :αττικη 5-14. πραγματι στο νομο θα γραψει μεγιστη 14 αλλα θα γραψει ελαχιστη στο νομο 5 μονο?αν το θελουν ετσι θα δινουν κατωτατο οριο την ελαχιστη στην κορυφη της παρνηθας ειδαλλως ας γραφουνε αθηνα που αυτο εννουν προφανως(φανταζομαι), οπως γραφουνε θεσσαλονικη. ημαρτον

Σχολιασμός

Μετά τις ήπιες και μάλλον αδιάφορες καιρικά τελευταίες 3-4 ημέρες, ο ισχυρότατος δυτικός άνεμος και η άκρως κυματώδης θάλασσα είναι το χαρακτηριστικό του σημερινού καιρού εδώ στη Ρόδο. Απίστευτη όμως διαύγεια και ορατότητα και σχετικά ήπιες θερμοκρασίες (ειδικά όσο απομακρύνεσαι από την παραλία)

Σχολιασμός

Εδώ στη Ρόδο, μετά από 3-4 μάλλον αδιάφορες καιρικά ημέρες (αν και είχαμε σχετική ψύχρα και εδώ με συνεχείς μονοψήφιες ελάχιστες θερμοκρασίες), το χαρακτηριστικό του καιρού σήμερα είναι ο πολύ ισχυρός δυτικό άνεμος που φτάνει τα 6 με 7 μποφώρ. Χαρίζει βέβαια και απίστευτη διαύγεια στην ατμόσφαιρα. Θερμοκρασία 14 βαθμοί, αλλά το real chill σαφέστερα χαμηλοτερο (ειδικά άμα είσαι κάπου παραλιακά)

Σχολιασμός

ας ελπίσουμε αυτό το σίχαμα να τελειώσει οριστικά και αμετάκλητα από αύριο, ούτε άλλη μια μέρα δεν δέχομαι με ήλιο και βορειοανατολικό, αρκετά φάγαμε και φέτος και πέρσι

Σχολιασμός

Το αίσχος τελείωσε σήμερα, και ελπίζω οριστικά και αμετάκλητα.
                              Attached Files

Σχολιασμός

Εδώ σήμερα είδαμε άσπρη μέρα από την πάχνη, ίσως περισσότερο άσπρισμα από ότι μας άφησαν τα χιονοχλάπατσα των εορτών!
                                Last edited by e8nikaras; 25-01-20, 17:33.

Σχολιασμός

Working...
                                X