Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 28-31/12/2019

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Έντονη χιονόπτωση και εδώ τώρα. Ως τώρα χιονόνερο.

Σχολιασμός

• 1.4 η Τ!!
      Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

• πολυ ασθενης χιονοπτωση εδω

Σχολιασμός

• Εναλλαγές χιονόνερου με χιόνι.
          Σύμφωνα με γφσ, το τρίωρο13-16:00 είναι το πιο δυνατό υετικά.

Σχολιασμός

• Ακομα δεν ειναι καν 13.00!! Λες να τα δουμε εμεις στα ψηλα πολυ λευκα μεχρι το απογευμα;;
            Παντως εχουν ασπρισει ελαχιστα τα χορτα και τα αμαξια.. Ολα βρεγμενα απο πριν θελει αρκετη δουλεια για να στρωσει ομοιομορφα.

Σχολιασμός

• Το ξερω οτι ακουγεται κουλο, αλλα χιονιζει στα......Νοτια Προαστια της Αθηνας!!!!
              Ηλιουπολη, Αργυρουπολη, Γλυφαδα, Πανοραμα Βουλας, κανονικο χιονι!!!
              Στον Κρεμαστο Λαγο της Βουλας, σε υψομετρο 350μ., θερμοκρασια με θερμομετρο αυτοκινητου, στους -1c!! και ελαφρα χιονοστρωση στα χορτα, με εντονη χιονοπτωση και δυνατο αερα.
              No snow....no party

Σχολιασμός

• Χιονίζει κια το στρώνει αμέσως εδω
                καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

• Παιδιά μην βλέπετε τόσο τα μοντέλα έχουν πέσει έξω ακόμη και τώρα που μιλάμε παταγωδώς ως προς την θέση του χαμηλού και τον υετο. Εγω είμαι λίμνη Πλαστηρα νόμος καρδιτσας πολύ πιο βόρεια και πολύ πιο δυτικά από ότι αναμέναμε τα φαινόμενα και γίνεται κόλαση αυτή τη στιγμή. 8 εκ χιόνι μέσα σε μια ώρα και ρίχνει διαβολεμένα ενώ το gfs δεν μας έδινε τιποτα από υετο
                  "Θαφκε το γαρδίκ γρηγορ θαφκε"

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Snowthunder Εμφάνιση μηνυμάτων
                    Το ξερω οτι ακουγεται κουλο, αλλα χιονιζει στα......Νοτια Προαστια της Αθηνας!!!!
                    Ηλιουπολη, Αργυρουπολη, Γλυφαδα, Πανοραμα Βουλας, κανονικο χιονι!!!
                    Στον Κρεμαστο Λαγο της Βουλας, σε υψομετρο 350μ., θερμοκρασια με θερμομετρο αυτοκινητου, στους -1c!! και ελαφρα χιονοστρωση στα χορτα, με εντονη χιονοπτωση και δυνατο αερα.
                    Οι περιοχές των ΝΠ πιο κοντά στον Υμηττό με μεγαλύτερα υψόμετρα βλέπουν χιόνι όντως. Μίλησα τώρα με την αδερφή μου σε εμάς στο κέντρο της Βουλιαγμένης σε σχεδόν μηδενικό υψόμετρο ψιλόβροχο έχει προς το παρόν μου λέει. Μιχαλακοπούλου που είμαι τώρα τπτ ακόμα με ψιλόβροχο το πάει. Πρέπει να πέσουν 2-3 βαθμούς οι Τ γενικευμένα στην Αθήνα για να δει όλο το λεκανοπέδιο χιόνι.

Σχολιασμός

• Προσηνεμη κακοκαιρια που να στρωνεται με χιονι το Γαρδικι και το Περτουλι δεν θυμαμαι, Περτουλι σε αλλες ισως εκανε ενα περασμα-πασπαλισμα, αλλα τοσο δυτικα μεχρι το Γαρδικι;
                      sigpic
                      ΦΥΣΗ...ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΤΙΘΑΣΕΥΤΟ...

Σχολιασμός

• Μεχρι και κεντρο χιονιζει κατα διαστηματα.. φιλος μου απο ανω γλυφαδα συνορα με βουλα μου εστειλε βιντεο με κανονικη χιονοπτωση ..

Χαλανδρι και γενικα ΒΑ προαστια οι ηττημενοι ... βροχη ολη μερα 4 βαθμους
                        Last edited by Snowrise; 30-12-19, 14:03.
                        Under the Attica sky snow will rise again... 2019-2020

Σχολιασμός

• 0.8 η Τ και ριχνει τα κερατα του πιανει και στον δρομο...

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από CoastalSnow Εμφάνιση μηνυμάτων

Οι περιοχές των ΝΠ πιο κοντά στον Υμηττό με μεγαλύτερα υψόμετρα βλέπουν χιόνι όντως. Μίλησα τώρα με την αδερφή μου σε εμάς στο κέντρο της Βουλιαγμένης σε σχεδόν μηδενικό υψόμετρο ψιλόβροχο έχει προς το παρόν μου λέει. Μιχαλακοπούλου που είμαι τώρα τπτ ακόμα με ψιλόβροχο το πάει. Πρέπει να πέσουν 2-3 βαθμούς οι Τ γενικευμένα στην Αθήνα για να δει όλο το λεκανοπέδιο χιόνι.
                            Χιονιζε Λεωφορο Βουλιαγμενης σε Ελληνικο και Γλυφαδα!! Βια 50μ. υψομετρο!
                            No snow....no party

Σχολιασμός

• Χιονίζει και εδώ το στρώνει σε γνωστές επιφάνειες, άιντε να δούμε!

Σχολιασμός

• Αυλωνα ριχνει τα αντερα του,εχει αρχισει και το στρωνει παντου
                                Αυλωνα 202μ

Σχολιασμός

Working...
                                X