Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός προγνωστικών χαρτών - Ιανουάριος 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αρχική Δημοσίευση από whitesilvia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τούμπανο καραμούζα ο τζίφος.
    Τουμπάνιασε ακομα παραπάνω στο δωδεκάρι.
    NISSAN SILVIA S13

Σχολιασμός

• Το κακο ειναι οτι ειμαστε σχετικα μακρια ακομα οποτε υπαρχει ο φοβος του απολυτου τιποτα.
      Για να δουμε που θα παει το πραμα.

Σχολιασμός

• Το περσινό μοντελικό φιάσκο της Ωκεανίδας επαναλαμβάνεται στην οριεντάλ έκδοσή του. Πρέπει να περιμένουμε να παλουκώσει κάπου ο γφς το χαμηλό κι ύστερα βλέπουμε. Όπως πάει για την ώρα που το μετατοπίζει 100 χλμ σε κάθε ραν δεν είναι να ασχολείται κανείς σοβαρά. Το πιο πιθανό είναι στα αυριανά 12αρια να μην είναι καν τα προσήνεμα στο παιχνίδι.
        Πολλοί θέλουν την άνοιξη κι άλλοι το καλοκαίρι
        και το χειμώνα το βαρύ μονάχα οι καλογέροι

Σχολιασμός

• με το ρυθμο που ανατολικιζει ο τζιφος ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι οδευουμε προς ξεροβορι...ομως ας περιμενουμε και ευρωπαιο..τα μικροτερα μοντελα βαστουν ακομα δυτικα σεναρια αλλα....

Σχολιασμός

• Δεν με χαλασε ουτε μου αρεσε ομως κιολας. Προτιμουσα το σεναριο του 6αριου....παντως εχουμε ακομα μελλον. Το θεμα ειναι οπου και να κατσει να ειναι κατι καλο. Παντως για Αττικα τα πολυ βαθια χαμηλα εστω και στο τριγωνο της φωτιας Ροδος Κρητη Καρπαθος δεν μας ευνοουν!! Επισης ο θυελλωδης ανεμος αρνητικος παραγοντας. Γενικα δινει κατι εξπρες ενω εκ πρωτης οψεως η διαταξη "φαινεται" Μπομπα αλλα οτι λαμπει...
            Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• ο ευρωπαίος με το πιο ανατολικό σενάριο εχθές είναι η μόνη ελπίδα για τα κεντροβόρεια τώρα. Απλά έλεος. Δυστυχώς η γροιλανδία είναι πολύ δυσκολοπρόβλεπτη περιοχή
              Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• πιο δυτικα ο παιος αλλα πιο ανατολικα σε σχεση με το πρωινο του...χθες βραδυ ηταν πολυ ανατολικα και πολυ δυτικα ο τζιφος..σημερα αντιστροφοι ρολοι μονο που το ακραιο δυτικο οριο ολων των μοντελων, δεν ειναι πλεον η ιταλια ενω το ακραιο ανατολικο ειναι ο φιλος μας ο ρετζεπ..μεχρι τα αυριανα 12αρια θα υπαρξει σχετικη συγκλιση και αλλαγες οβιδιακου τυπου θα σταματησουν

Σχολιασμός

• Αύριο θα υπάρξει σύγκλιση. Αναμένω λίμνη πάνω μας πλέον με πιο εξασθενημένο αυλώνα, -4,-5 στα 850 Αττική -6, -7 εδώ. ένα πρόσκαιρο πέρασμα για εμάς στην Θεσσαλία, ένα τίποτα ε μπόλικο καθόλου δυτικά την Πίνδου και ψίχουλα στην βόρεια χώρα. Χαμός στην Εύβοια και πάλι
                  Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• Μιχαηλ στα λεγα χθες οταν βλέπεις ενσ τζιφου κορδονατα 6 μέρες μπροστα κάτι δεν πάει καλα .Δεν είναι φυσιολογικό

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
                      Μιχαηλ στα λεγα χθες οταν βλέπεις ενσ τζιφου κορδονατα 6 μέρες μπροστα κάτι δεν πάει καλα .Δεν είναι φυσιολογικό
                      Έχεις απόλυτο δίκιο Πάνο. Και αν δεις τα σημερινά 12αριαενσέμπλς του τζίφου μερικά φτάνουν να μην κατεβάζουν καν αυλώνα!!..

Και το ευρωπαικό έκανε τις αλλαγές του, αλλά αν δει κανείς την αρχική κίνηση του αυλώνα και όχι το αποτέλεσμα σε εμάς ήταν πολύ πιο κοντά στην λογική όπως και το ούκμο. Απλά το ευρωπαικό απέτυχε σε 2 πράγματα που σήμερα βρίσκονται στο νάουκαστ, δευτερεύουσας σημασίας, αλλά παίζουν και αυτά τον ρόλο τους.Πάντως αν καθόταν προσήνεμη φάση δεν νομίζω να είχε τα αντίστοιχα ποσά υετού της Ζηνοβίας σε Αττική τουλάχιστον γιατί η Εύβοια είναι το πρώτο πράγμα που βλέπει Αιγαίο. Αλλά θα είχε χαμηλότερε θερμοκρασίες και πιο λογική κατανομή χιονιού με υψόμετρο.

Υ.Γ Υπάρχει πιθανότητα η διπλωματική μου εργασία στο μεταπτυχιακό να δώσει τα αποτελέσματα που θα έχει στο κλίμα της Αττικής αν δεν υπήρχε η Εύβοια! Αν όντως πάει προς τα εκεί [εγώ το θέλω πολύ, αλλά δεν είμαι μόνος στο μεταπτυχιακό και οι καθηγητές είναι μόλις 5] Τότε θα βάλω και εδώ την εργασία μου για να δείτε τα αποτελέσματα, λογικά θα έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον

Σχολιασμός

• Μιχαηλ εμας τους Αττικαριους θα μας πιάσει απογοήτευση με τα αποτελεσματα της εργασιας σου....αλλα να βουλιαξουμε την Ευβοια είναι λιγάκι δυσκολο

Σχολιασμός

Μιχαηλ εμας τους Αττικαριους θα μας πιάσει απογοήτευση με τα αποτελεσματα της εργασιας σου....αλλα να βουλιαξουμε την Ευβοια είναι λιγάκι δυσκολο
                          Να την αποψιλωσουμε ομως??

Σχολιασμός

Μιχαηλ εμας τους Αττικαριους θα μας πιάσει απογοήτευση με τα αποτελεσματα της εργασιας σου....αλλα να βουλιαξουμε την Ευβοια είναι λιγάκι δυσκολο
                            χαχα εντάξει καλές είναι και οι θεωρητικές εργασίες. Γενικά είναι κάτι αρκετά ιδιαίτερο και θέλω να διαφέρει από την κατηγοριοποίηση καιρικών τύπων που έκανα στην προπτυχιακή μου εργασία που είναι μία αμιγώς κλιματική.
                            Αν ξεκινήσει αυτό θα γίνει του χρόνου το φθινόπωρο, οπότε έχω δρόμο ακόμα μπροστά

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Μαμούθ Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Ο Κλέαρχος προτρέχει τώρα τελευταία,παίρνει πολλά ρίσκα.Θυμάται αυτά που πετυχαίνει πριν μήνα και ξεχνά αυτά που δεν του βγαίνουν...Κι αν φάει δυό τρεις φόλες σ΄όσα λέει θα χάσει την όποια αξιοπιστία του.Καλό θα ΄ταν να δει κανένα βίντεο με τον τρόπο που προσέγγιζαν τις προγνώσεις ο Καντερές στο καλύτερο,ή ο Κολυδάς στο χειρότερο,αν θέλει να μακροημερεύει στο χαζόκουτι.Ο Καντερές πάντα έλεγε το....με βάση τις σημερινές προγνώσεις για να είναι καλυμμένος.Ο Κλέαρχος τα περισσότερα τα παρουσιάζει με σιγουριά ίσως για να εντυπωσιάσει.Έτσι την πάτησε κι ο Καλιάνος βέβαια...Σόρι για το of.
                              Στα λόγια μου έρχεσαι
                              Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

• Θα πάει Συρτη να το θυμάστε αυτό και θα λέτε "δίκιο είχε ο παππούς Γιαννάκης" χαχαχα
                                Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

Working...
                                X