Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός προγνωστικών χαρτών - Ιανουάριος 2020

Collapse
Καρφιτσωμένο Θέμα
X
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αν το πετύχει ο Κλέαρχος,πολλοί θα πουν πως ήταν τυχερός,αν αποτύχει θ' αρχίσει να γίνετε γραφικός.Παίρνει μεγάλα ρίσκα τελευταία.Είναι πολλές οι μέρες μπροστά μας.Μακάρι να το πετύχει,γιατί δείχνει καλό παιδί και μου βγάζει θετική αύρα...
    11/01/2017

Σχολιασμός

• Τόσο συγκεκριμένα στοιχεία τόσες μέρες πριν είναι ζαριά, δεν είναι πρόγνωση και αυτό ισχύει ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. Προσωπική γνώμη
      "Ναι, γειά σας,τεχνική υπηρεσία Δήμου? Θα ήθελα να μου αλλάξετε την λάμπα πριν ο τζίφος μας αλλάξει τα φώτα γιατί ποτέ δεν ξέρεις!!

Σχολιασμός

• Μαγκιά είναι να βγεις 2 χρόνια πριν να πεις για ψυχρή εισβολή, τ στα 850 και θέση χαμηλού. 13 μέρες πριν είναι σα να κλέβεις εκκλησία.

Σχολιασμός

• Το απογευματινό τρέξιμο του τζίφου εναρμονισμένο με τη σημερινή ημερομηνία....Τρομακτικό.

..

.
          11/01/2017

Σχολιασμός

• Μακαρι να βγει να πεσουν χιονια εστω και στα πολυ ορεινα.

Σχολιασμός

• χάλια τα τρεξίματα για τον αυλώνα, αλλά αν βγει το 12αρι του τζίφου χαλάλι. χιονοκαταιγίδα και αρκετά εκατοστά [όχι πολλά λόγω Τ] δίνει για εδώ.
              Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• Πολυ καλο για Ιωαννινα το 12αρι..
                Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

• Μου εστειλε μηνυμα ο κουμπαρος και μ εγραφε οτι ερχεται αντικυκλωνας με -12 στις 24-27 το ειπε ο Κλεαρχος Μαρουσακης.Ειναι να γελαει κανεις....

εδω εχει χαθει η μπαλα τα τελευταια χρονια με τα μοντελα με την χαμηλη προγνωσημοτητα που εχουμε και ο κλεαρχος βρισκει και τις πιεσεις 15 μερες πριν
                  Last edited by south coast; 13-01-20, 23:12.
                  www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

• Αν θέλω να βγει κάτι αυτό είναι οι 384 ώρες του Gfs.. Μιλάμε για τον ορισμό του κόγκα δράκου για εδώ αν είχε συνέχεια.
                    http://modeles.meteociel.fr/modeles/...s-0-384.png?18
                    Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• με ρωτάει ένας συνάδελφος στη δουλειά '' ρε συ άκουσες, έρχεται κρύο με -12 στην αθήνα... '' του εξηγώ προφανώς ότι κάποιος αναφέρθηκε στα 850 και μετά φαντάστηκα ότι ήταν πρόβλεψη κλέαρχου. το παληκάρι είναι μετεωρολόγος και προφανώς δεν έχω λόγο να τον αμφισβητήσω, αλλά δε προκύπτει (νομίζω) από κανένα μοντέλο για τόσο σοβαρή ψυχρή εισβολή τέλη του μήνα. κάποια στιγμή το έδειξε το gfs και το μάζεψε την ίδια μέρα. τι να πω μακάρι, αν και γνώμη μου θα μπούμε στην άνοιξη πριν καν το καταλάβουμε..

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Alexallaround Εμφάνιση μηνυμάτων
                        με ρωτάει ένας συνάδελφος στη δουλειά '' ρε συ άκουσες, έρχεται κρύο με -12 στην αθήνα... '' του εξηγώ προφανώς ότι κάποιος αναφέρθηκε στα 850 και μετά φαντάστηκα ότι ήταν πρόβλεψη κλέαρχου. το παληκάρι είναι μετεωρολόγος και προφανώς δεν έχω λόγο να τον αμφισβητήσω, αλλά δε προκύπτει (νομίζω) από κανένα μοντέλο για τόσο σοβαρή ψυχρή εισβολή τέλη του μήνα. κάποια στιγμή το έδειξε το gfs και το μάζεψε την ίδια μέρα. τι να πω μακάρι, αν και γνώμη μου θα μπούμε στην άνοιξη πριν καν το καταλάβουμε..
                        Κανεις χειρότερα απο τον Κλεαρχο. Ποιος χαρτης υποστηρίζει την γνωμη σου οτι θα μπουμε στην Άνοιξη Alex?
                        2002!

Σχολιασμός

• Οπου και αν βρεθω ολοι μιλανε για το ψυχος που θα ερθει και προσπαθω να εξηγησω οτι δεν υπαρχει κατι τωρα..Μετα λογικο αυτοι που δεν ασχολούνται να κραζουν
                          Last edited by teopap7; 14-01-20, 14:08.
                          snow is life!

Σχολιασμός

• Με τέτοια κίνηση και τέτοιο σχήμα αζορικού δεν υπάρχει κάτι για εμας τους ανατολικούς προσήνεμους.
                            Το διάστημα μέχρι τις 25 δείχνει να καίγεται. Μετά βλέπουμε.

Σχολιασμός

• Και οι μέρες περνάνε.... Είναι ο πρωτος χειμώνας που απο την έναρξή του μέχρι και τα μέσα του, δεν έχει βγάλει ούτε ένα cyber δυνατό χιονιά στη δεύτερη σελίδα έτσι λίγο για να ονειρευτούμε. Τουλάχιστον δεν το έχω πετύχει εγώ. Ξέρετε εκείνα τα -16άρια στα 850 στο υψος της σαλονικης και τα λοιπά που ποτε δεν έρχονται.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από panos erythrea Εμφάνιση μηνυμάτων

Κανεις χειρότερα απο τον Κλεαρχο. Ποιος χαρτης υποστηρίζει την γνωμη σου οτι θα μπουμε στην Άνοιξη Alex?
                                χαχαχα όντως στο άλλο άκρο και έτσι..χαχα! Κοίτα κανένας χάρτης, ούτως ή άλλως τα μακροπρόθεσμα δεν είναι να τα πέρνεις στα σοβαρά. Είναι απλά μία άποψη που υποστηρίζω από την αρχή φέτος λόγω του πολύ ήπιου και αργοπορημένου χειμώνα. Επίσης μετά τη Ζηνοβία και τον Ηφαιστίων είναι σχεδόν απίθανο να πάμε και για τρίτο χιονιά. Το μόνο που δείχνει κάτι αξιόλογο για μετά τις 4-5 Φλεβάρη είναι το cfs αλλά μιλάμε για ψηφιακούς χιονιάδες αυτή τη στιγμή ή έστω μία τάση η οποία μπορεί από -10 να γίνει -4 ή να πάει όλο Τουρκία. Ναι το cfs επιμένει πάνω από μήνα για αυτή την ημερομηνία αλλά έτσι επέμενε και πέρυσι και τελικά πήγε όλο Τουρκία και εγώ σας έταζα χιόνια στο Σύνταγμα! Τα πιο κοντινά (μέχρι τέλη του μήνα) δε δείχνουν κάτι της τάξεως του -10 ή του -8. Δε φαίνεται ο αζορικός να σηκώνεται όπως πρέπει και να μας στέλνει το βόρειο πόλο πάνω μας. Ξαναλέω, ο μετεωρολόγος ξέρει να ερμηνεύει τα στοιχεία και όχι απλά να τα βλέπει με το μάτι ενός ερασιτέχνη, οπότε εννοείται μπορεί να λέω μπούρδες.

Σχολιασμός

Working...
                                X