Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός προγνωστικών χαρτών - Ιανουάριος 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Το μόνο που θέλω εγώ είναι να έρθει η Δευτέρα και να είμαστε ακόμα στο παιχνίδι για το nowcast. Να ξενυχτίσουμε στη λάμπα περιμένοντας τη τζούρα μας, ακόμα και αν αυτή είναι μερικές νιφάδες. Εμείς οι "κεντρώοι" δεν έχουμε την πολυτέλεια του Αγ.Στεφάνου, Πολιτεία, Καπανδρίτι κλπ που το βλέπουν στην πόρτα τους σε κάθε εισβολή.

Εγώ προσωπικά για να το δω να πέφτει θα κάτσω ξύπνιος όλη τη νύχτα και αν δω και πέτσα στα αυτοκίνητα κάτω από το σπίτι μου θα χοροπηδάω σαν μικρό παιδί.
    Last edited by ampalaeo; 03-01-20, 14:41. Αιτία: Fixed typo

Σχολιασμός

• Από αύριο ο τζίφος θα πιάσει την διαταξη. Σήμερα βαρύτητα έχει κυριως ο Παιος. Θα δω κ 12αρι κλπ ραν αλλα ο τζίφος είναι πολυ ασταθης κ αναξιοπιστος κυριως στις Τ
      Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
        Από αύριο ο τζίφος θα πιάσει την διαταξη. Σήμερα βαρύτητα έχει κυριως ο Παιος. Θα δω κ 12αρι κλπ ραν αλλα ο τζίφος είναι πολυ ασταθης κ αναξιοπιστος κυριως στις Τ
        Παναγιώτη καλησπέρα. Ισχύει οτι ο ευρωπαίος , συνήθως σε τέτοιες κατεβασιές , κάνει υποεκτίμηση των θερμοκρασιών , στατιστικά μιλώντας ..?
        Last edited by Demasiado14; 03-01-20, 15:02.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
          ;n2640807]λαμία και βόλος μπήκαν οριστικά στο παιχνίδι, ένα βήμα τέτοιο και μπαίνουν τρικαλα και καρδίτσα κυρίως
          λαμια ναι βόλος πολυ οριακα αλλά ακομα και αν ρίξει θα είναι γρηγορο περασμα. μια ζωη στο τσακ. θελει πολυ διορθωση ακομα και για κατι μετριο.

Σχολιασμός

• Ο Κος Ζιακόπουλος έκανε λογοπαίγνιο με αρχαίους μακεδόνες στρατηγούς και ποτάμια της αττικής.
            Βλέπει κάτι ανάμεσα σε αττική και βοιωτία (αν καταλαβαίνω καλά) και λιγότερα φαινόμενα για βόρεια χώρα.
            Ωραία προσέγγιση που μας αφήνει σε αγωνία (εννοώ τους προσήνεμους κ περισσότερο εμας στο λεκανοπέδιο) διότι αυτό που φαίνεται είναι ότι χωράνε κ άλλες προσθαφαιρέσεις στην εξίσωση..
            Μακάρι στη σούμα να βγει κάτι καλύτερο. Αναμονή λίγο ακόμα

Σχολιασμός

• Αν άρχισε τους χρησμούς κι ο Ζιακόπουλος, τα πράγματα ακόμα είναι ρευστά. Τα μοντέλα όλες αυτές τις μέρες λειτουργούν ως εκκρεμές γιατί δυσκολευονται να καθορίσουν την πορεία και το πάχος του αυλώνα σε κίνηση βορράς νότος. Πίστευα πως σήμερα θα έχει ξεκαθαρίσει αλλά δεν... Για την περιοχή μου να πω, πως τα περισσότερα μοντέλα δεν δίνουν τίποτα αξιόλογο μέχρι στιγμής, γιατί εκτός των άλλων δεν υπάρχει, τις ώρες που θέλουμε η ενδεδειγμένη θερμοκρασία . Εξαίρεση η Μαγνησία.
              11/01/2017

Σχολιασμός

• Μακαρι να μας αφησουν αφωνους τα 12αρια του τζιφου.
                Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Demasiado14 Εμφάνιση μηνυμάτων

Παναγιώτη καλησπέρα. Ισχύει οτι ο ευρωπαίος , συνήθως σε τέτοιες κατεβασιές , κάνει υποεκτίμηση των θερμοκρασιών , στατιστικά μιλώντας ..?
                  Απ ότι εχω δει μεχρι τώρα δεν θα το λεγα. Ο τζίφος υπερεκτιμα προς τα κατω τις Τ στα 850 και στις 2 προηγουνενες ψυχρες εισβολες
                  Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• Επειδή από ό,τι καταλαβαίνω είμαι από τους πιο παλιούς αλλά και πιο άσχετους εδώ, θυμάμαι αρκετά παλιά πλέον ένα παιδί που έδινε πολύ καλές προγνώσεις, ο Δημήτρης ο Καμπόλης. Συνήθως έπεφτε μέσα στις προγνώσεις του Ο Καμπόλης τώρα προβλέπει χιονόπτωση στο λεκανοπέδιο τα ξημερώματα της Δευτέρας και πολλά πολλά άλλα: https://www.youweather.com/el-gr/art...oton-2020.html

Σχολιασμός

• Το 12άρι του gfs μας κρατάει ακόμα στο παιχνίδι...!

Σχολιασμός

• Βγηκε καλύτερο για Αττικη?η μου φαινεται?
                        Αυλωνα 202μ

Σχολιασμός

• Προφανώς καλύτερο από 6αρι.
                          Τώρα, ποιά θα είναι τελικά η κατανομή του υετού στο νομό μας δεν γνωρίζω.
                          Και δεν αποκλείω να το μάθουμε την ώρα του συμβάντος..
                          Last edited by diko; 03-01-20, 19:23.

Σχολιασμός

• Του δώσαν όνομα,ή είναι αβάπτιστο ακόμα!!!

11/01/2017

Σχολιασμός

• Εβγαλε εκτακτο η ΕΜΥ. Τα παιδια εδω που χαθηκαν;
                              canada dry

Σχολιασμός

• Εντυπωση μου κανει το γεγονος οτι η εμυ βαζει στο παιχνιδι σχεδον ολη την αττικη,μεχρι της βαρκες χιονι.

Επαναλαμβάνεται η χαμηλού δείκτη κυκλοφορία (κίνηση κατά μεσημβρινό) των συστημάτων της ανώτερης ατμόσφαιρας προς την περιοχή μας , καθώς πάνω στο Β-ΒΔ ρεύμα που επικρατεί,  κατέρχονται πολύ ψυχρές…

Σχολιασμός

Working...
                                X