Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός προγνωστικών χαρτών - Ιανουάριος 2020

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Ο τζίφος δεν ειναι αξιόπιστος για πάνω απο 72 ώρες. Κατά πασα πιθανοτητα με βαση και Ευρωπαίο κ Gem κ Ukmo ο αυλωνας θα ερθει πιο γεματος κ δυτικοτερα απο οτι δειχνει ο τζιφος ( που ελαφρως δυτικισε σε σχεση με το 18αρι του) .
    Για μενα το θέμα είναι η Τ στα 850 που με βάση τον πιο εγκυρο ( σ αυτο το θέμα) Παιο δεν αρκεί για πεδινα
    Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• Με ευρωπαιο χιονιζει κανονικοτατα και κεντρο αλλα χωρις στρωσιμο.Τα 850 δεν ειναι το παν,νομιζω το χετε καταλαβει αφου εχουμε χιονιστει δε ξερω κι εγω ποσες φορες με -4 -5 τα τελευταια χρονια.

Σχολιασμός

• Φιλιπ ναι κατι εχω καταλάβει .Ομως δεν ειναι πάντα Πασχα φιλε μου

Σχολιασμός

• Κ εξηγούμαι .Για να χιονισει με -5 ας πουμε θέλεις ΒΔ επιφανεια ή ραγδαιοτητα ( που ομως κρατά πολύ λίγο) ή συσφιξη (όπως εγινε στη Ζηνοβια κ έχω αναλύσει κ συμβαινει μια φορά στα 5 χρονια)
          Κατα τα άλλα χιονονερο κ πάλι χιονονερο.
          Τέλος πάντων θα δουμε μέχρι κ αυριο τι θα γίνει .Εγώ κραταω μικρό καλαθι παντως

Σχολιασμός

• Ο τζίφος λοιπόν από τα μεγάλα μοντέλα έφτασε μέχρι πιο ανατολικά από τα άλλα μοντέλα, πλην ενός σεναρίου του παίου που ήταν στις 144 ώρες! Σήμερα θα υπάρξει δυτίκισμα όπως είναι ο ευρωπαίος, γιατί με το ούκμο με μικρότερο αυλώνα και σχεδόν ίδια θέση κατάβασης αυλώνα είναι αρκετά θερμότερο. Δηλαδή στις 72 ώρες έχουμε -2 στην Αττική από ούκμο και -5 από τζίφο, ενώ λογικά η διαφορά στις 96 ώρες αγγίζει τους 6 c! Εδώ φυσικά το παιχνίδι ξαναχάθηκε, απλά ελπίζουμε να το δούμε να πέφτει από μια κακοκαιρια που ήταν κομμένη και ραμμένη για τα κεντροβόρεια λόγω καταλληλότητας στο είδος του αυλώνα τύπου χορδής
            Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• λαμία και βόλος μπήκαν οριστικά στο παιχνίδι, ένα βήμα τέτοιο και μπαίνουν τρικαλα και καρδίτσα κυρίως
              Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
                κ εξηγούμαι .για να χιονισει με -5 ας πουμε θέλεις βδ επιφανεια ή ραγδαιοτητα ( που ομως κρατά πολύ λίγο) ή συσφιξη (όπως εγινε στη ζηνοβια κ έχω αναλύσει κ συμβαινει μια φορά στα 5 χρονια)
                κατα τα άλλα χιονονερο κ πάλι χιονονερο.
                τέλος πάντων θα δουμε μέχρι κ αυριο τι θα γίνει .εγώ κραταω μικρό καλαθι παντως
                εγω δεν ειμαι ενθουσιασμενος καθολου με τη κακοκαιρια που ερχεται(αν και θα εχω χιονοστρωση εδω, αλλα το θεμα ειναι να εχουμε κατι πιο επεισοδιακο, πιο εντυπωσιακο να το πω )
                Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Giannistsrb Εμφάνιση μηνυμάτων

εγω δεν ειμαι ενθουσιασμενος καθολου με τη κακοκαιρια που ερχεται(αν και θα εχω χιονοστρωση εδω, αλλα το θεμα ειναι να εχουμε κατι πιο επεισοδιακο, πιο εντυπωσιακο να το πω )
                  Γιαννακη Γλυφάδα δεν προβλέπεται.....
                  2002!

Σχολιασμός

• Ας περιμένουμε το 18αρι και το αυριανό 00 και βλέπουμε.. αφού άλλαξαν πάλι τα στοιχεία τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα.

Σχολιασμός

• Αυτός είναι αυλώνας...

Σχολιασμός

• Δυστυχώς περνάνε τα χρόνια και τη βγάζουμε στα πεδινά της Αττικής τη μια με σούπερ υετό σε χιονόνερο και την άλλη με σούπερ θερμοκρασία αλλά χωρίς υετό. Πάμε να κλείσουμε 12ετία χωρίς κάτι αξιομνημόνευτο ενώ την προηγούμενη δεκαετία είχαμε έντονες συγκινήσεις ανα 2ετία.
                        Κι ενω στα προσήνεμα είμαστε πολύ ευνοημένοι φέτος απο την αλλαγή της κυκλοφορίας πολλά πεδινά τμήματα δεν έχουν δει ούτε μια καθαρή νιφάδα.
                        Η βόρεια Ελλάδα στο μεταξύ φέτος σε πολύ χειρότερη κατάσταση. Εδώ τουλάχιστον μπορείς να πάρεις το αυτοκίνητο και σε μισή ώρα να βρεις το χιόνι.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από GeorgeGlyfada Εμφάνιση μηνυμάτων
                          Δυστυχώς περνάνε τα χρόνια και τη βγάζουμε στα πεδινά της Αττικής τη μια με σούπερ υετό σε χιονόνερο και την άλλη με σούπερ θερμοκρασία αλλά χωρίς υετό. Πάμε να κλείσουμε 12ετία χωρίς κάτι αξιομνημόνευτο ενώ την προηγούμενη δεκαετία είχαμε έντονες συγκινήσεις ανα 2ετία.
                          Κι ενω στα προσήνεμα είμαστε πολύ ευνοημένοι φέτος απο την αλλαγή της κυκλοφορίας πολλά πεδινά τμήματα δεν έχουν δει ούτε μια καθαρή νιφάδα.
                          Η βόρεια Ελλάδα στο μεταξύ φέτος σε πολύ χειρότερη κατάσταση. Εδώ τουλάχιστον μπορείς να πάρεις το αυτοκίνητο και σε μισή ώρα να βρεις το χιόνι.
                          Ο φετινος χειμωνας(για την ωρα τουλαχιστον) αποτυπωνεται στην καμερα της Σαμαρινας νομιζω

Σχολιασμός

• Καλημερα,τα ιδια κ τα ιδια με οριακες καταστασεις
                            www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από panos erythrea Εμφάνιση μηνυμάτων

Γιαννακη Γλυφάδα δεν προβλέπεται.....
                              Καλα ουτε με την ζηνοβια προβλεποταν... αλλα χιονισε ανω γλυφαδα,κλαιν μαιν αλλα ενταξ πηραμε την δοση μας
                              www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

• Ειμαστε μεσα στις γιορτές των Χριστουγέννων και τα βουνα γυρω απο την Αθήνα ειναι φορτωμένα. Αναμένουμε χιόνι Δευτερα. Τι αλλο θελουμε? Καθε μέρα δεν ειναι 2002. Δυστυχώς. Απο την αλλη τα προσήνεμα ειναι χιονοευλογημενος τόπος. Αυτη ειναι η πραγματικότητα. Ο Γλυφαδιώτης με τον υπέροχο καλοκαιρινό καιρο και συνθήκες, πίνει καφε στην Πολιτεία σε μιση ωριτσα. Απίστευτη ευκολία αν λάβεις υπόψιν οτι δεν ειμαστε Καναδάς.....
                                2002!

Σχολιασμός

Working...
                                X