Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Πως γίνεται να βρέχει τώρα και στην... Καρδίτσα!!!
    11/01/2017

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Μαμούθ Εμφάνιση μηνυμάτων
      Πως γίνεται να βρέχει τώρα και στην... Καρδίτσα!!!
      τιιιιι. εδώ πεντακάθαρος ουρανός
      Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
        ;n2640053]

τιιιιι. εδώ πεντακάθαρος ουρανός
        Για δύο ώρες έβρεχε σταμάταγε. 11 παρά για δέκα λεπτά βρόχα δυνατή... Άγνωστες οι βουλές των νεφών φίλε μου Μιχάλη...
        1
        11/01/2017

Σχολιασμός

Ποια περιοχή της Αττικής εκτός απο Πάρνηθα όπου γίνεται χαμός απο κίνηση σε τέτοιες καταστάσεις θεωρείτε ότι θα είναι η πιο κατάλληλη για βόλτα Κυριακή μεσημέρι με χιονόπτωση και στρωμένο χιόνι; Σκέφτομαι να πάω προς Ιπποκράτειο Πολιτεία και εναλλακτικά Διόνυσο. Φοβάμαι ότι θα την πατήσω λόγο υψομέτρων. Σόρρυ για το οφ τοπικ.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeGlyfada Εμφάνιση μηνυμάτων
            Ποια περιοχή της Αττικής εκτός απο Πάρνηθα όπου γίνεται χαμός απο κίνηση σε τέτοιες καταστάσεις θεωρείτε ότι θα είναι η πιο κατάλληλη για βόλτα Κυριακή μεσημέρι με χιονόπτωση και στρωμένο χιόνι; Σκέφτομαι να πάω προς Ιπποκράτειο Πολιτεία και εναλλακτικά Διόνυσο. Φοβάμαι ότι θα την πατήσω λόγο υψομέτρων. Σόρρυ για το οφ τοπικ.
            Εγώ θα δω πώς θα εξελιχθεί η κακοκαιρία και αναλόγως τα υψόμετρα κλπ θα ανέβω υμηττό.
            Αν είσαι κιόλας απο Γλυφάδα σε βολεύει.
            Παίρνεις το αμάξι και ανεβαίνεις ως εκεί που είσαι σίγουρος ότι δενθα γλιστράς.
            Μπορείς επίσης να αφήσεις το αμάξι Κουταλά (Στρατόπεδο Σακέτα) και μέσα απο τα μονοπάτια του βουνού να κάνεις ανάβαση (δε μιλάω για ορειβασία) μέχρι εκεί που ψήνεσαι.
            Το έχω κάνει άπειρες φορές και πολλές φορές με χιόνι. Είναι μαγεία!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Demasiado14 Εμφάνιση μηνυμάτων

Εγώ θα δω πώς θα εξελιχθεί η κακοκαιρία και αναλόγως τα υψόμετρα κλπ θα ανέβω υμηττό.
              Αν είσαι κιόλας απο Γλυφάδα σε βολεύει.
              Παίρνεις το αμάξι και ανεβαίνεις ως εκεί που είσαι σίγουρος ότι δενθα γλιστράς.
              Μπορείς επίσης να αφήσεις το αμάξι Κουταλά (Στρατόπεδο Σακέτα) και μέσα απο τα μονοπάτια του βουνού να κάνεις ανάβαση (δε μιλάω για ορειβασία) μέχρι εκεί που ψήνεσαι.
              Το έχω κάνει άπειρες φορές και πολλές φορές με χιόνι. Είναι μαγεία!
              Ευχαριστώ. Πάντα στις επιλογές κι ο Υμηττός ανάλογα με την κακοκαιρία. Απλά φοβάμαι ότι στον Υμηττό Κυριακή μεσημέρι μπορεί να μην έχουμε φαινόμενα. Θα το δω κι εγώ ανάλογα με την εξέλιξη.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeGlyfada Εμφάνιση μηνυμάτων

Ευχαριστώ. Πάντα στις επιλογές κι ο Υμηττός ανάλογα με την κακοκαιρία. Απλά φοβάμαι ότι στον Υμηττό Κυριακή μεσημέρι μπορεί να μην έχουμε φαινόμενα. Θα το δω κι εγώ ανάλογα με την εξέλιξη.
                Οκ , σε αυτό έχεις δίκιο. Εγώ δε δουλεύω δευτέρα , οπότε - επειδή η λογική λέει ότι θα έχει απο νωρίς φαινόμενα τις πρώτες ώρες ξημερώματα κ μετά - μόλις χαράξει θα ανέβω να το δω να πέφτει κιόλας..
                Είναι αυτή η άνεση που δε χρειάζεται να οδηγήσω πολύ καθότι Βυρωνας ειμαι 3 λεπτά , συν του ότι δεν αγχώνεσαι για αλυσίδες .. Αφηνεις αμαξι και ανηφορίζεις στα μονοπάτια.

Σχολιασμός

Παρνασσος στον Ίταμο 1300m έναρξη νιφαδόσκονης
                  ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΕΤΩΝΟΝ

Σχολιασμός

Working...
                  X