Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Collapse
Καρφιτσωμένο Θέμα
X
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΡΟΧΕΡΟ ΑΛΛΑ ΖΕΣΤΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΟΕΜΒΡΗ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ..
    ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΡΤΙΝΟΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ...
    ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ.....
    Last edited by gthomasandros; 30-11-19, 21:51.
    23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

8.9 μεταμορφωση στο μπαλκονι μου, αυτο θα πει αλλαγη!

Σχολιασμός

8,7 τώρα νέο Ηράκλειο η πιο κρύα βραδιά μέχρι τώρα... πεντακάθαρη η ατμόσφαιρα έξω και χειμωνιάτικη αίσθηση. Ιπποκράτειος -0,2 Πάρνηθα 0. Οι πρώτες μονοψηφιες οι οποίες μάλλον ήρθαν για να μείνουν ( οριακά)
      ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΕ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΤΑ

Σχολιασμός

5.3 σε μένα Μενίδι...Ιπποκράτειο ο ενας σταθμός 8.6 και ο άλλος -0.9....Τι σου κανει η αναστροφη εε? χαχα

Σχολιασμός

1.6 στα 870μ σε μην αναστροφικη πλαγια με κλιση στην Αγοριανη
          -0.4 πολυδροσο στα 350μ

-0.7 στα 1950μ στα κελλαρια Παρνασσο με 10.3 μεγιστη και 8 τωρα.. την ιδια ωρα Αγοριανη στα 870μ 6.6! μεγιστη μερας
          ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΠΤΑΛΟΦΟΥ(ΑΓΟΡΙΑΝΗΣ) ΦΩΚΙΔΑΣ

http://users.otenet.gr/~occc8t/meteocam/

http://www.meteocam.gr/AgorianiVillage

http://www.weatherlink.com/user/agoriani870m
          ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΙΑΝΗ ΧΙΟΝΑΚΙ!!!
          :weather_17:

Σχολιασμός

11.5 βαθμοι τωρα στο Ηρακλειο....με 72% υγρασια...αραιη συννεφια ειχαμε σημερα χωρις σημασια..παμε για αλλη μια βραδυα με μονοψηφιες Τ...
            23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

-5,3 Ξηρολιβαδο Ημαθίας στα 1220μ
              Γιώργος Ξηρολίβαδο Βεροιας 1217μ
              http://penteli.meteo.gr/stations/palaioskilitsi/

Σχολιασμός

αμε στην πρωτη ουσιαστικα ψυχρη εισβολη...με την βορεια χωρα αλλα και την Θεσσαλονικη να βλεπουν χιονοπτωσεις και σε αρκετα χαμηλα υψομετρα....λογικα ομως θα εχουμε προσκαιρα φαινομενα...

για την Αττικη απο αυριο το πρωι λογικα τα βορεια και ανατολικα του νομου θα δουν βροχοπτωσεις με πολυ ενισχυμενους βορειοανατολικους ανεμους..στο κεντρο κατα κυριο λογο τα φαινομενα θα εχουν παροδικο χαρακτηρα και οχι ιδιαιτερη ενταση...απο εκει και περα για την Αττικη δεν φαινεται κατι ιδιαιτερο που να αξιζει να περιμενουμε...τουλαχιστον εως τα μισα του μηνα....

23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

χιονοστρωση σε στεγες και αυτοκινητα στο Περτουλι με 0.4°c,ενω το Μετσοβο ειναι στους 3,4°c.
                  sigpic
                  ΦΥΣΗ...ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΤΙΘΑΣΕΥΤΟ...

Σχολιασμός

Σχολιασμός

Ο χειμώνας ξεκίνησε από εκεί που πρέπει. Από τη βόρεια Ελλάδα. Αν και μιλάμε για Δεκέμβρη και πρόσκαιρη μεταβολή, χιόνισε στα πεδινά της Θράκης και σε πολύ χαμηλά υψόμετρα σε κεντρική Μακεδονία. Να δούμε τι θα δούμε και εμείς... λογικά το πρώτο χιόνι σε Πάρνηθα Κιθαιρώνα σε επίπεδο πασπαλισματος βέβαια στην καλύτερη . Ήδη Πάρνηθα 4,3 και θα συνεχίσει να πέφτει αρκεί να προλάβει ο υετός την πτώση της τ, τον οποίο για λεκανοπέδιο τον βλέπω ζορικο . Τώρα για Πεντέλη που διαβάζω σε κάποια site το κόβω πολύ χλωμό

Σχολιασμός

Ωραια μερα η σημερινη εναρμονισμενη επιτελους λιγο με την εποχη διοτι κρυο εξω δεν κανει παρα την σκοτεινια. Φαινομενα οπως εγραψα και στο θεμα των χαρτων χθες εντος λεκανοπεδιου λιγα και προσκαιρα για οση ωρα θα μας συντροφευει το αβαθες στα ανατολικα μας. Αν δεν υπηρχε κ αυτο τωρα θα ειχαμε ηλιο για εντος του λεκανοπεδιου μιλαω παντα.
                        Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Καλημέρα, κακοκαιρία σύντομη σήμερα, τα μοντέλα πάλι έδιναν πολλά. Μμ που δεν θα πέσουν στην κεντρική Μακεδονία όπως και η εμυ που εδine ισχυρές καταιγίδες!! Από φώτο που είδα sto fb χιόνο
                          ​κάλυψη πληρη με λίγο χιόνι είχε χορτιατης στις 7 πρωι,, το φυλιρο ακόμη λιγότερο. Φόλα μεγάλη η Βέροια η Νάουσα κτλ. Η θεσσαλονικη πολύ καλυτερη
                          Last edited by ΓΙΑΝΝΗΣ; 04-12-19, 11:18.
                          καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Εδώ κ ενα μισαωρο ωραίο βορισμα με ψεκαδες που υπο άλλες συνθηκες θα ήταν μετριας εντασης χιονοπτωση ομως μεχρι εκεί για σήμερα .Κατι ειναι κ αυτο
                            Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Πάρνηθα λογικά πάνω από τα 1300 πρέπει να χιονίζει. Εν τω μεταξύ Καλαμάτα 19,2 και κυπαρίσσια 21 με λίγα σύννεφα.

Σχολιασμός

Working...
                              X