Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός χαρτών Δεκεμβρίου!

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Κάνετε λες και δεν εχουμε ξαναδει τετοιου ειδους θερμη εισβολη μεσα στο χειμωνα...Τη τελευταια 10ετια καθε 2 χρονια τουλαχιστον,βλεπουμε τετοιες θερμοκρασιες παντως μεσα στο Δεκεμβρη.
    Θα μας βγει σε καλο πιστευω,θα κανει ουσιαστικα ενα mini restart η κυκλοφορια.

Σχολιασμός

Από 1/11 αυτό περιμενουμε
      Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

τρομερό το ευρωπαικό για εδώ, δίνει πάρα πολύ ισχυρό ψυχρό μέτωπο και στο τέλος στις 132-144 ώρες μας χιονίζει έστω και λίγο στα Γιάννενα. Μακάρι να βγει...
        Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Το κυριο του Ευρωπαίου διαφωνει με την επερχομενη θερμή εισβολη κ μάλιστα την μετατρέπει σε πολύ λάιτ ψυχρή .Βεβαια είναι δυστυχώς μονο αφού κ τα ενσ του είναι αρκετα θερμότερα απο αυτό .Πάντως δεν θέλει κ πολυ να κάτσει βορειοτερα μας ο αντι παρα να μας καταπιεί οπως δείχνουν τα περισσότερα μοντελα είμαστε ακόμα μακρυά οποτε μην σας φανει περιεργο να παμε εστω σε μικρη ανατροπή.

Σχολιασμός

Για 16/12 ευρωπαϊκό Αθήνα -1 και gfs +10. Μακριά. Γενικά το ευρωπαϊκό βγάζει πιο ήπια την θερμή εισβολή και μικρότερης διάρκειας και σαν προοπτική ένας αντικυκλωνας να με το συμπαθειο.εξακολουθω να πιστεύω ότι από Χριστούγεννα μέχρι τα Φώτα θα έχουμε ψυχρή εισβολή light η και πιο δυνατή...

Σχολιασμός

Red warning που σημαινει ακραια, σπανια καιρικα φαινομενα για αυριο και μεθαυριο στην βορεια ισλανδια.
              Εως και 2 μετρα χιονιου με ανεμους 12 μποφορ αναμενονται στο βορειο τμημα του νησιου με bombogenesis
              Δειτε χαρτες ειναι ακρως εντυπωσιακοι
              Last edited by Georgilio; 10-12-19, 00:53.

Σχολιασμός

Χαλια μαύρα φέτος με 5εκ χιόνι η Φλώρινα και χλαπάτσα στο xορτιατη και ούτε ο Όλυμπος με δlσιβατο χιόνι, ευτυχως γλιτώσαμε να διαβάζουμε για δείκτες, icoν και για την χοχλια κοψίδια κτλ.
                καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Το κυριο του Ευρωπαίου διαφωνει με την επερχομενη θερμή εισβολη κ μάλιστα την μετατρέπει σε πολύ λάιτ ψυχρή .Βεβαια είναι δυστυχώς μονο αφού κ τα ενσ του είναι αρκετα θερμότερα απο αυτό .Πάντως δεν θέλει κ πολυ να κάτσει βορειοτερα μας ο αντι παρα να μας καταπιεί οπως δείχνουν τα περισσότερα μοντελα είμαστε ακόμα μακρυά οποτε μην σας φανει περιεργο να παμε εστω σε μικρη ανατροπή.
                  Ti σημασία έχει; αντικυκλωνα θα φάμε είτε παει 15 είτε 5
                  καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

εχουμε πει οτι δυο τρεις καταβασεις ψάχνουμε….
                    2002!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων

Ti σημασία έχει; αντικυκλωνα θα φάμε είτε παει 15 είτε 5
                      Τουλάχιστον αν κατσει όπως το είχε ο Ευρωπαιος μέχρι χθες σημερα δεν ειδα θα έχουμε βορειο άνεμο κ όχι την σαπιλα τη μούχλα κ τη ζεστη του νοτια χωρια που θα παιξουν κ ορογραφικες νεφώσεις Κοινως δεν θα εχουμε εντελως καλοκαίρι

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
                        Χαλια μαύρα φέτος με 5εκ χιόνι η Φλώρινα και χλαπάτσα στο xορτιατη και ούτε ο Όλυμπος με δlσιβατο χιόνι, ευτυχως γλιτώσαμε να διαβάζουμε για δείκτες, icoν και για την χοχλια κοψίδια κτλ.
                        Ο Ολυμπος θα βαλει πολυ χιονι παντως σε αυτην την κακοκαιρια αλλα γενικα τιποτα. Απλα θα κατσει εκει η κακοκαιρια.

Σχολιασμός

Καλησπερα, για παρνασσο τα βλεπετε καλα? δινει σημερα απογευμα καυ αυριο καλο υετο κ σαββατο επισεις. μαλιστα και πεμπτη κ παρασκευη δινει χιονι εστω λιγο. νομιζω με αντικλυκλωνα καλητερα το +1 2 3 παρα το 12 μπας και το παγωνει το βραδυ λογο και μικρης μερας..για σκι δυσκολο τις γιορτες
                          ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΠΤΑΛΟΦΟΥ(ΑΓΟΡΙΑΝΗΣ) ΦΩΚΙΔΑΣ

http://users.otenet.gr/~occc8t/meteocam/

http://www.meteocam.gr/AgorianiVillage

http://www.weatherlink.com/user/agoriani870m
                          ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΙΑΝΗ ΧΙΟΝΑΚΙ!!!
                          :weather_17:

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Georgilio Εμφάνιση μηνυμάτων
                            Red warning που σημαινει ακραια, σπανια καιρικα φαινομενα για αυριο και μεθαυριο στην βορεια ισλανδια.
                            Εως και 2 μετρα χιονιου με ανεμους 12 μποφορ αναμενονται στο βορειο τμημα του νησιου με bombogenesis
                            Δειτε χαρτες ειναι ακρως εντυπωσιακοι
                            Το Akureyri θα βαλει 127εκ μεχρι την Πεμπτη.
                            Half of my life ive been watching,half of my life ive been waking up.Birds in the sky could warn me.Theres no life like the snow life.

Σχολιασμός

Ρε παιδια απορω που σας κάνουν εντυπωση τέτοια φαινομενα μία ανάσα από τον πολικό κυκλο Δεκεμβρη μηνα
                              Last edited by icestorm; 10-12-19, 19:27.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
                                Ρε παιδια απορω που σας κάνουν εντυπωση τέτοια φαινομενα μία ανάσα από τον πολικό κυκλο Δεκεμβρη μηνα
                                Η ποσότητα χιονιού που θα πέσει είναι σπανιότατο φαινόμενο για Ισλανδία και ειδικά για την πόλη που ανέφερα.
                                Half of my life ive been watching,half of my life ive been waking up.Birds in the sky could warn me.Theres no life like the snow life.

Σχολιασμός

Working...
                                X