Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός χαρτών Δεκεμβρίου!

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Ευχαριστούμε Φώτη για το κόπο σου. Αναλυτικότατος. Θέλει 2-3 φορές διάβασμα.
    Εύχομαι οι χιονοπτώσεις να επηρεάσουν όσο το δυνατό περισσότερους.
    Πολύ υετό για Δευτέρα το γφσ.

Σχολιασμός

• Ειδα τωρα τον τζιφο. Την δευτερα μηπως δωσουμε και εδω κατω υποψηφιοτητα για νιφαδες. Το 12αρι απογευμα δεν τρεχει?

Σχολιασμός

• ΑΤΤΙΚΗ

Καιρός: Νεφώσεις κατά διαστήματα αυξημένες. Βαθμιαία θα σημειωθούν τοπικές βροχές, μεμονωμένες καταιγίδες στα θαλάσσια και παραθαλάσσια τμήματα και παροδικές χιονοπτώσεις στα ορεινά (ενδεικτικό υψόμετρο 900 μέτρα) και τη νύχτα και σε ημιορεινές περιοχές.

Ανεμοι: Από βόρειες διευθύνσεις 4 με 6 με ενίσχυση τη νύχτα στα ανατολικά στα 7 μποφόρ.

Θερμοκρασία: Από 06 έως 10 βαθμούς Κελσίου με περαιτέρω πτώση τη νύχτα.

ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 29-12-2019

Καιρός: Νεφώσεις με τοπικές βροχές η χιονόνερο. Χιονοπτώσεις στα ορεινά και σε περιοχές με χαμηλότερο υψόμετρο στα δυτικά και βόρεια του νομού
        (ενδεικτικό υψόμετρο 400 - 600 μέτρα).

Ανεμοι: Βόρειοι βορειοανατολικοί 5 με 7 και βαθμιαία στα ανατολικά 8 με 9 μποφόρ.

Θερμοκρασία: Από 04 έως 09 βαθμούς Κελσίου

http://hnms.gr/emy/el/forecast/delti...ognosi_2imeron

Σχολιασμός

• Για Δεύτερα θα παιχτεί μαλλον συσφιξη στα σύνορα αττικοβοιωτιας. Πυκνές ισοθερμες στα 850 κ απότομη θερμανση ενω τα σ.παγ πιο κάτω σε μια σχετική σταθερότητα κ επίσης πολυ πυκνά. Αν συμβει αυτό πανω μας μην απορρισετε που θα βλεπετε χιονι όσοι βλεπετε με -3 στα 850!
          Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• Επειδή διαβαζω δεξια αριστερά για "ανοδο" της Τ για το βράδυ κ μετά. Ως συνεχεια του προηγούμενου μηνύματος τονιζω ότι ανοδος θα υπαρχει στα 850
            Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Working...
            X