Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός χαρτών Δεκεμβρίου!

Collapse
Καρφιτσωμένο Θέμα
X
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Σχολιασμός χαρτών Δεκεμβρίου!

Επιτρέψετε μου να ανοίξω απο τώρα το θέμα.Είναι η πρώτη φορά που ανοίγω εγώ και ελπίζω να ειμαι γουρλής.Ο Δεκέμβρης είναι ο αγαπημένος μου μήνας.Ευχομαι και έχω την αίσθηση ότι θα είναι όπως πρέπει.
    snow is life!

Παίος και τζίφος συμφώνουν στα μακρινά για άνοδο του αζορικου οχι στο σημείο που θα θελαμε αλλα κραταμε προς το παρόν οτι αλλαζει η κυκλοφορία απο αρχες Δεκέμβρη.
    snow is life!

Σχολιασμός

Μηδέν απο μηδέν μηδεν.
      Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Λιγο θετικη ενέργεια αδερφε
        snow is life!

Σχολιασμός

Μακαρι να είσαι γουρλης αλλα όταν βλέπω ότι ή Τ ζοριζεται να παει κατω από 5 στα 1500μ κ εξω ειναι σαν ανοιξη ε που να τη βρω τη θετική ενεργεια

Σχολιασμός

Μακρινο αλλα για να εχουμε το νου μας
            snow is life!

Σχολιασμός

Καλημέρα,ο πρώτος χάρτης με ενδεχόμενες χιονοπτώσεις και στα πεδινά για τις 4 Δεκέμβρη από τζίφο...

11/01/2017

Σχολιασμός

.

.
                .

..
                ...
                11/01/2017

Σχολιασμός

καθαρή η τάση για ψυχρή εισβολή αρχές Δεκεμβρίου, άγνωστο το που θα καθίσει. για εδώ με λίγες διαφοροποιήσεις καλύτερο σενάριο έχει μακράν το ευρωπαικό. ¨οσο αφορά το χαμηλό που έρχεται θέλει μεγάλη προσοχή σε πάρα πολλές περιοχές!! Πελοπόννησος Αττική, θα έχουν ένα σύντομο, αλλά ισχυρό [σε κάποιες περιοχές σφοδρό] πέρασμα καταιγίδων, ενώ φαίνεται να σαρώνει μεγάλο μέρος της χώρας, με ιδιαίτερη εμμονή στην γενική περιοχή του Ολύμπου.
                  Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Για Κεντροδυτικη Ευρωπη ισως. Για μας ας πεσει πρώτα ή Τ κατω απο 5 στα 850 κ θα κάνουμε παρτυ

Σχολιασμός

Ολα βαδιζουν οπως πρέπει ο μηνας θα μπει οπως πρέπει
                      snow is life!

Σχολιασμός

Λίγα σχόλια. Πρώτον ο Ευρωπαίος στα μακρινά δεν δειχνει καλός. Δεν τον έχω τσεκάρει σε βάθος χρόνου από Σεπτέμβρη και μετά (δεν χρειάστηκε εξάλλου) αλλά
                        πριν μέρες όταν έδειξε μια ψευτοεισβολή σε μας με ρετάλια ψύχους πρόσεξα ότι ο τζίφος ουδέποτε έδειξε κάτι τέτοιο (κύριο και ενσεμπλ) παρά μονο πολυ προσκαιρα σε ενα το πολύ δυο ραν εδειξε μια πτωσουλα στην Τ που τη μάζεψε γρηγορα. Αυτό για να μην υποτιμάμε τίποτα ουτε τα ενσ του τζιφου που τα εχουμε βγαλει σχεδον αχρηστα!

Τώρα με το σεναριο του τζιφου για τις 4/12 η Σαλονικα βλέπει χιονι με χιονόστρωση. Έχει μεγάλη επιφανειακή μεταφορά ψυχους λόγω ΒΔ (άρα η Τ στα 850 είναι άχρηστη ουσιαστικά) ενώ έχει κοντά δυναμικό αιτιο το χαμηλό στη Χαλκιδική. Αν έμενα εκεί σιγουρα θα ειχα χάσει τον ύπνο μου. Παρόλαυτα ειναι μακρυά ακόμα οποτε ολα αυτα ειναι μοντελικά σενάρια μιας και ο Ευρωπαίος την ιδια στιγμή δειχνει Παρίσι!

Σχολιασμός

Οι βόρειοι πλέον έχουν λόγους να μπριζωνονται..όμως είναι outsider. Θα μπει βοριάς πρόσκαιρα για μια μιάμιση ημέρα χονδρικά τρίτη Τετάρτη μπας και στεγνώνουμε λίγο και μετά πάλι νοτιαδουρα..τώρα κάποια σενάρια του τζίφου που βγάζουν μίνι ψυχρή εισβολή για εδώ , δε δίνω σημασία τόσες μέρες πριν... Πέμπτη Παρασκευή θα ξεκαθαρίσει το τοπίο
                          ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΕ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΤΑ

Σχολιασμός

Κ ενώ κάποιοι ορεγονται ψυχρες εισβολές ας ετοιμαστουνε για την επομενη θερμη στις 30/11 έτσι για να μην χαλάει ή παράδοση φέτος .

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από icestorm Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Κ ενώ κάποιοι ορεγονται ψυχρες εισβολές ας ετοιμαστουνε για την επομενη θερμη στις 30/11 έτσι για να μην χαλάει ή παράδοση φέτος .
                              30/11 Ειναι Νοεμβρης εδω ετοιμαζομαστε για Δεκεμβρη -
                              snow is life!

Σχολιασμός

Working...
                              X