Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός χαρτων Νοέμβρη

Collapse
Καρφιτσωμένο Θέμα
X
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

35_45 mm Αττική για αύριο Τετάρτη μέσος όρος υετού.
    Γιώργος Ξηρολίβαδο Βεροιας 1217μ
    http://penteli.meteo.gr/stations/palaioskilitsi/

Σχολιασμός

Κάτι αρχίζει να φαίνεται στα τέλη του μήνα , η αρχή του φετινού χειμώνα.

Σχολιασμός

Αν πράγματι επιβεβαιωθεί η αλλαγή που αχνοφαίνεται στην κυκλοφορία θα φέρει τον χειμώνα ακριβώς την κατάλληλη στιγμή.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeGlyfada Εμφάνιση μηνυμάτων
          Αν πράγματι επιβεβαιωθεί η αλλαγή που αχνοφαίνεται στην κυκλοφορία θα φέρει τον χειμώνα ακριβώς την κατάλληλη στιγμή.
          Ε ναι, βαρέθηκα αυτό το είναι νωρίς ακόμα, ας έρθει αργότερα μέσα στο βαθύ χειμώνα, και όλο πάμε πίσω και πίσω. Ένα καλό κρύο και κανένα χιονακι δεν με πειράζει καθόλου απο δω και πέρα, λες και αμα κάνει κάτι μετά θα σταματήσει και τέλος, λες και είναι με το κιλό και θα τελειώσει.

Σχολιασμός

Ο Νοέμβριος θερμοκρασιακα είναι ηπιοτατος στην Ευρωοη
            καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από XIROLIVADO Εμφάνιση μηνυμάτων

Ε ναι, βαρέθηκα αυτό το είναι νωρίς ακόμα, ας έρθει αργότερα μέσα στο βαθύ χειμώνα, και όλο πάμε πίσω και πίσω. Ένα καλό κρύο και κανένα χιονακι δεν με πειράζει καθόλου απο δω και πέρα, λες και αμα κάνει κάτι μετά θα σταματήσει και τέλος, λες και είναι με το κιλό και θα τελειώσει.
              Έχεις δίκιο. Όλα αυτά είναι παρηγορια στον άρρωστο δλδ σε μας που ζούμε σε περιοχες με ηπιους χειμωνες .
              Κατα τα άλλα καμία αλλαγή ουσιαστική δεν βλέπω εγω. Απλά μετα τις 20 θα το γυρίσει σε μελτεμοκαιρο τιποτ αλλο
              Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Και πέρισυ ο Νοέμβριος κάπως έτσι πήγε αλλά μετά δεν ήταν άσχημα...
                Δε ξέρω ότι θα κάνει φέτος αλλά ας μην βιαζόμαστε. Εγώ προσωπικά έχω μια συγκρατημένη αισιοδοξία γιατί το να πάει τόσο χάλια η κυκλοφορία όλο το χειμώνα είναι λιγάκι δύσκολο, οπότε καλύτερα που η χάλια κυκλοφορία για εμάς ήταν το φθινόπωρο ώστε οι πιθανότητες να γυρίσει η κυκλοφορία υπέρ μας όταν πρέπει (Δεκεμβρη - Γενάρη) είναι περισσότερες.
                Και πιστεύω ότι, εάν μες το χειμώνα αυτό μας κάνει το ιστορικό χιόνι που ονειρευόμαστε, σχεδόν κανένας δεν θα θυμάτε το ζεστό φθινόπωρο. Για παράδειγμα παρόμοιμο φθινόπωρο έκανε το 2001 αλλά ποιός το θυμάται?
                ΔΗΜΗΤΡΗΣ
                ΧΑΛΚΙΔΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από dsak72 Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Και πέρισυ ο Νοέμβριος κάπως έτσι πήγε αλλά μετά δεν ήταν άσχημα...
                  Δε ξέρω ότι θα κάνει φέτος αλλά ας μην βιαζόμαστε. Εγώ προσωπικά έχω μια συγκρατημένη αισιοδοξία γιατί το να πάει τόσο χάλια η κυκλοφορία όλο το χειμώνα είναι λιγάκι δύσκολο, οπότε καλύτερα που η χάλια κυκλοφορία για εμάς ήταν το φθινόπωρο ώστε οι πιθανότητες να γυρίσει η κυκλοφορία υπέρ μας όταν πρέπει (Δεκεμβρη - Γενάρη) είναι περισσότερες.
                  Και πιστεύω ότι, εάν μες το χειμώνα αυτό μας κάνει το ιστορικό χιόνι που ονειρευόμαστε, σχεδόν κανένας δεν θα θυμάτε το ζεστό φθινόπωρο. Για παράδειγμα παρόμοιμο φθινόπωρο έκανε το 2001 αλλά ποιός το θυμάται?
                  Συμφωνω κ ελπίζω κ γω....

Σχολιασμός

Υπομονή τα καλύτερα επονται

Σχολιασμός

μεγαλη κακοκαιρια συμφωνα με τον τζιφο την επομενη Κυριακη με βαθυ βαρομετρικο χαμηλο στο Ιονιο...για να δουμε.....
                      23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

η υετική κάνουλα μέχρι στιγμής φαίνεται να συνεχίζεται, στόχος τα 500 χιλιοστά στα Γιάννενα για Νοέμβριο. έχουμε ήδη 250
                        Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
                          ;n2639425]η υετική κάνουλα μέχρι στιγμής φαίνεται να συνεχίζεται, στόχος τα 500 χιλιοστά στα Γιάννενα για Νοέμβριο. έχουμε ήδη 250
                          Υπεροχα Όλα φυσιολογικά ..
                          Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

Να μου το τυλίξει κάποιος παρακαλώ....

11/01/2017

Σχολιασμός

Εξαφάνισε ο πρωινός τζίφος την κακοκαιρία στις 25 Νοέμβρη. Κάτω απο την Κρήτη την πήγε.

Σχολιασμός

Τα ενσεμπλ του έχουν άλλη αποψη παντως

Σχολιασμός

Working...
                                X