Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Μεγάλα κεφάλια, μικρά μυαλά

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Μεγάλα κεφάλια, μικρά μυαλά

Καλησπεριζω το φόρουμ. Ανοίγω αυτό το θέμα επειδή σήμερα συνομιλησα μέσω email με έναν επικεφαλή της γνωστής σελίδας 'Μετεο'. Το αίτημα μου ήταν να τσεκαρουν αν μπορούν τον μετεωρολογικό σταθμό της Λήμνου στο θέμα μέτρησης του αέρα επειδή έχω διαπιστώσει ότι δεν είναι έγκυρη. Μέσα στη φόρμα επικοινωνίας του Μετεο λοιπον, γράφοντας το αίτημα μου, πέταξα και ένα "είναι που είναι κωμικό το σάιτ, ας είναι έγκυροι οι σταθμοί παρατήρησης δεδομένων τουλάχιστον" . Και άνοιξε ο ασκός του Αιόλου παιδιά μου, όλη μέρα είχαμε διαξιφισμο απόψεων οπου οι σφαίρες χτύπησαν ακομα και το ευσεβή έργο αυτού του φόρουμ .. Θα ήθελα να επιβεβαιώσω εάν το συγκεκριμένο σάιτ χρησιμοποιεί τον Παιο ως γνώμονα πρόβλεψης και να μου πείτε αν συμφωνείτε στο ότι η πλειοψηφία των καιρικών σάιτ, ειδικά των μεγάλων, είναι για γέλια.
    Snow=life

Το Μέτεο για όσους δεν ειναι ασχετοι με μετεωρολογια εννοειται ότι ειναι για τα μπάζα χρόνια τώρα.....
    Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Το ξερω! Και μου κάνει εντύπωση πως άνθρωποι με τόση ακαδημαϊκη εκπαίδευση στον μετεωρολογικό τομέα υπερασπίζονται αυτο το άθλιο σάιτ! Αν σας παραθέσω τα email θα πάθετε σοκ! Εκτός το ότι απαξιωνε όλους εμάς τους καιροφιλους που ξοδεύουμε κατά καιρούς ολόκληρα εικοσιτετράωρα στη παρακολούθηση και στη μελέτη, νόμιζε ότι τα ξέρει όλα και ότι η ΕΜΥ και το Μετεο είναι τέλεια! Γι'αυτό άλλωστε είμαστε εδώ που είμαστε σαν χώρα, οι Έλληνες τα ξέρουν όλα... Καμία ελπίδα... Και μόλις άρχισα να αναφέρω καταστροφές που θα έπρεπε τουλάχιστον να υπάρχει μια πιο έντονη προειδοποίηση ή αίσθημα ευθύνης, τότε με καληνυχτισε! Κούνια που τους κουναγε, κεφάλια σε γραφεία του 8ωρου που δε τους καίγεται καρφί...
      Snow=life

Σχολιασμός

Ενταξει ακομα το meteo ειναι σε beta εκδοση θα φτιαξει σε καμια 10αρια χρονια χαχαχα
        Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

Χαχαχαχα, καμία ελπίδα αδερφέ, πολύ κρίμα για τα άτομα που είναι εκεί όχι για το σάιτ, ναναι καλά το meteociel
          Snow=life

Σχολιασμός

Working...
          X