Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ....

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

antonis 64 ότι και πω για αυτά που έγραψες είναι λίγο ....

Σχολιασμός

Προσωπικά δεν ασχολιόμουν ποτέ με σχόλια του μέλους, όπως δεν ασχολήθηκα και με το σχόλιο που είχε ως αποτέλεσμα την αποχώρηση μελών. Εγώ αυτό που κατάλαβα και επειδή μου έχουν πει τα παιδιά πολλά πολλά πολλά πράγματα για αυτό το μέλος, και με βάση το τελευταίο ήταν αυτό που λέμε η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Προσωπικά ξαναλέω δεν ασχολήθηκα.

Όμως υπήρξαν ένα δύο μηνύματα λίγο πριν αποχωρήσει ακόμα ο George snowman ο οποίος απεγνωσμένα προσπαθούσε να αποτρέψει την αποχώρηση και άλλων μελών, και ξαφνικά βλέπεις να λέει το μέλος, ότι αποχώρησε η τοξικότητα και οι σελίδες επί σελίδων, και μάλιστα πάνω από μία φορές. Το οποίο σημαίνει ότι θα μπορούσε άνετα να ήταν και σκοπός η αποχώρηση των μελών. Υποθέσεις κάνω με βάση τα μηνύματα που είδα και εγώ και με προσπάθεια μέγιστης αντικειμενικότητας.

Στην αρχή όπως είχα πει τον Φλεβάρη έλεγα να φύγω και εγώ μιας και η παρέα μου στην ουσία εξαφανίστηκε από εδώ, ωστόσο έμεινα γιατί όλο και κάποιος δεν θα θέλει να πάει στο καινούργιο φόρουμ όπως είναι λογικό, και σε καταστάσεις χιονιάδων σίγουρα όλο και κάποιος θα ζητήσει την συνδρομή μου. Και φυσικά η πορεία στο μεταπτυχιακό θα βοηθήσει να βαθύνω σημαντικά τις γνώσεις μου, οπότε θα μπορούν να υπάρχουν και απαντήσεις σε ερωτήσεις πιο <επιστημονικές>

Το καινούργιο φόρουμ δημιουργήθηκε ένα μήνα μετά το συμβάν και έμεινε μυστικό γιατί φοβόμασταν πιθανή επίθεση, αν και η ύπαρξη ενός δεύτερου φόρουμ δεν είναι ανταγωνιστική αλλά συναγωνιστική οπότε θέλω να ελπίζω ότι ακόμα και να ήταν γνωστό το γεγονός, δεν θα υπήρχε τέτοια πρόθεση, καθώς είμαστε τελειωμένοι αν βάλουμε και στον καιρό ανταγωνισμό..

Και για ακριβώς τον παραπάνω λόγο όποιο άτομο θέλει να μάθει που βρισκόμαστε μπορεί να μου στείλει να του πω και να κάνει την εγγραφή του. Πλέον η ύπαρξή του είναι γνωστή οπότε και εγώ δεν χρειάζεται αν στέλνω σε όποιον πιστεύω ότι θα του αρέσει η ιδέα. Εξάλλου η εγγραφή στο άλλο φόρουμ δεν σημαίνει να φύγεις από εδώ, ίσα ίσα μπορείς να είσαι και στα δύο και να προσφέρεις και στα δύο.!

Αυτά από εμένα, ελπίζω να μην έγινα κουραστικός. Θέλω να πιστεύω ότι είμαι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικός γίνεται...
      Last edited by [weathermaniac]; 21-08-19, 02:39.
      Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Καλησπερα και απο μενα.Πιστευω οτι καποια υγιη μελη που εφυγαν θα ξαναγυρισουν.
        Μελη που μια ζωη απο τοτε που ειμαι σε αυτο το φορουμ διμηουργουσαν προβληματα με βορα και νοτο και τετοιες χαζομαρες πραγματικα δε θα μου λειψουν καθολου..ισα ισα που το φορουμ ειναι ηδη αναβαθμισμενο απο την απουσια τους.
        snow is life!

Σχολιασμός

Ουδεποτεeixeκιμηδη το φόρουμ καλοκαίρι αλλά και τον χειμώνα τα τευταια 6 χρόνια η κίνηση είχε αισθητα πέσει. Απλά βλέπατε σελίδες επισελιδων όπου 6,6 άτομα έκαναν αχαλίνωτο τσατ ειδικά καλοκαίρι έμπαιναν και πιωμενπι και μου σαν για ότι ναναι. Έμπαινες να διαβάσεις καιρικα και έψαχνες σε 15 άχρηστες σελίδες, αυτα ναι τελείωσαν, τον χειμώνα θα είναι καλύτερα και βεβαι μόνο να κανει καλό χειμώνα. Για να μπορούμε ν διαβάσουμε τα θέματα έβαλε τότε η διοίκηση το. Εικονίδιο αλλιώς δεν έβρισκες τιποτα. Το κλίμα ητν τοξικό και μερικοί είχαν κάνει τσιφλίκι τους το sr. Προτιμώ 20 ποστ και αναφορές αληθινές πάρα αυτ τα χάλια. Υπομονή να ξεκινήσει η σεζόν παιδιά!!!
          καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Μερικοί ίσως δεν πήρατε χαμαρυ αλλά ο Πάνος έφτιαξε στο φβ ομάδα fire report η οποία ήταν φοβερή, πολλά μέλη άμεσες αναφορές βοήθησε και βοηθάει πολύ.. Το να γράψεις εδώ δεν είχε κανένα καιρικό ενδιαφέρον, αλλ χρόνια απλά έκαναν τσατ εδώ μέσα κάτι χασομερηδες, ευτυχως εφυγαν
            καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

μα τι περιμενεις δηλαδη τα φορουμ γενικα ειναι στην εντατικη ποσο μαλλον δεν οταν προκειται για κατι τοσο niche οσο το να συζητας για τον καιρο..

ολοκληρο καλοκαιρι και γενικα αν βγαλεις τα παρατεταμενα μελτεμια και τις ελαχιστες βροχες στα βορεια δεν εκανε τιποτα απολυτως τι να κατσει να συζητησει καποιος? το τιποτα?

Σχολιασμός

Και όμως θα διαφωνήσω ..... Σε άλλο καιρικό φόρουμ που παρακολουθώ γίνονται ' από πτυχιούχους, έμπειρους και γενικά γνώστες του αντικειμένου' σοβαρές αναλύσεις με παραθέσεις μετεωρολογικών χαρτών , επιστημονικά αποδεδειγμένων θεωριών και σοβαρών εξηγήσεων .Ακόμη και τώρα ' αυτή την στιγμή παρακαλώ που είναι η εποχή του "τίποτα" και της δήθεν απραξίας..Γενικά υπάρχει ενδιαφέρον εκεί και τα μέλη είναι ήδη πολλά....
                Κάτι που δυστυχώς τείνει να εκλείψει από το forumsnowreport με αποκλειστική ευθύνη των mods που άφησαν το συμπαθητικό , όμορφο και ιστορικό αυτό forum να καταντήσει χώρος εκτόνωσης απωθημένων και λοιπών ζωωδών ενστίκτων.....
                ΥΓ
                Παιδιά δεν τα λέω κακοπροαίρετα αυτά, απλός εδώ και χρόνια , αναγνώστης σας είμαι ....Μπορεί να είμαι εγώ το λάθος στην παρούσα περίπτωση , αλλά πιστεύω ότι μόνο καλό μπορεί να κάνει η κριτική ....Φυσικά δεν είμαι αλάνθαστος μα ούτε και παντογνώστης ...Το αλάθητο το αφήνω για "άλλους" που νομίζουν ότι το έχουν....
                Αν θεωρηθεί ότι καταντώ προσβλητικός ας διαγράψετε το σχόλιο μου ' μα όμως δεν μετανιώνω για τη γνώμη μου να ξέρετε....
                Last edited by John_B.; 13-09-19, 08:57.

Σχολιασμός

Πιο ελεύθερο χώρο απ αυτόν εγω δεν γνωριζω .Αυτό μου αρεσει πιο πολυ εδω. Τωρα προσωπικά δεν περιμενω απο κανένα χαρτη που παραθετει ο οποιοσδήποτε πτυχιούχος να καταλάβω τι μου γίνεται. Αυτά ειναι για να εντυπωσιαζουν τους λιγοτερο γνωστες.
                  Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Απαξιωμένο ήταν το φορουμ όταν έριχναν κατάρες να μην χιονίσει, απαξιωμένο ηταν το φόρουμ όταν μπαίναμε με αγωνία να δούμε τα ραν και μας έσπαγαν τα νεύρα από τις προκλήσεις, απαξιωμένο ήταν το φόρουμ όταν κάποιοι ¨<μακεδονομάχοι> παρακάλαγαν να χιονίσει στην τουρκία μόνο και μόνο για να μην χαρούν οι συμφορουμίτες τους, τότε ήταν απαξιωμένο το φόρουμ όχι τώρα. Και το χειρότερο είναι που βρήκαν αφορμή από ένα εθνικό ζήτημα.
                    NISSAN SILVIA S13

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από John_B. Εμφάνιση μηνυμάτων
                      Και όμως θα διαφωνήσω ..... Σε άλλο καιρικό φόρουμ που παρακολουθώ γίνονται ' από πτυχιούχους, έμπειρους και γενικά γνώστες του αντικειμένου' σοβαρές αναλύσεις με παραθέσεις μετεωρολογικών χαρτών , επιστημονικά αποδεδειγμένων θεωριών και σοβαρών εξηγήσεων .Ακόμη και τώρα ' αυτή την στιγμή παρακαλώ που είναι η εποχή του "τίποτα" και της δήθεν απραξίας..Γενικά υπάρχει ενδιαφέρον εκεί και τα μέλη είναι ήδη πολλά....
                      Κάτι που δυστυχώς τείνει να εκλείψει από το forumsnowreport με αποκλειστική ευθύνη των mods που άφησαν το συμπαθητικό , όμορφο και ιστορικό αυτό forum να καταντήσει χώρος εκτόνωσης απωθημένων και λοιπών ζωωδών ενστίκτων.....
                      ΥΓ
                      Παιδιά δεν τα λέω κακοπροαίρετα αυτά, απλός εδώ και χρόνια , αναγνώστης σας είμαι ....Μπορεί να είμαι εγώ το λάθος στην παρούσα περίπτωση , αλλά πιστεύω ότι μόνο καλό μπορεί να κάνει η κριτική ....Φυσικά δεν είμαι αλάνθαστος μα ούτε και παντογνώστης ...Το αλάθητο το αφήνω για "άλλους" που νομίζουν ότι το έχουν....
                      Αν θεωρηθεί ότι καταντώ προσβλητικός ας διαγράψετε το σχόλιο μου ' μα όμως δεν μετανιώνω για τη γνώμη μου να ξέρετε....
                      το φορουμ αυτο γενικα ειχε πολλα προβληματα...το να βγαζει τα βριζει ο ενας η αλλος ηταν τιποτα.. το να θες να μιλησεις με καποιον εν μεσω σοβαρης κακοκαιριας να ανταλλαξεις γνωμες για την πορεια της κακοκαιριας και να πρεπει να περιμενεις 100 ωρες για να νιωσει ο σερβερ να σου εχει φτασει η πιεση τοσο ψηλα που ενα skyline gtr κοκκινηζε απο ντροπη..
                      το να ανεβαζεις φωτος και να τις σβηνουν για ασχετους λογους
                      το να σβηνουν ποστ επειδη δεν ειχε σχεση με την περιοχη της κακοκαιριας αλλα ειχε σχεση γενικα με την κακοκαιρια..

ηταν ΠΟΛΛΑ τα προβληματα

και ναι εδω πολυ πριν γινει η αναβαθμιση σχεδον καθε καλοκαιρι ηταν ψοφια τα πραγματα λιγοι μιλαγαν

Σχολιασμός

Working...
                      X