Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ....

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ....

...................
    Last edited by gthomasandros; 25-07-19, 10:32.
    23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Θωμά επειδή διάβασα αυτό που έγραψες πριν το αλλάξεις, ο λόγος που είναι ετσι το φόρουμ, είναι επειδή όλα τα μέλη που έφυγαν είναι και καιρόφιλοι, και όχι μόνο χιονόφιλοι. Αυτό σημαίνει αυτόματα ότι η κίνηση ειδικά το καλοκαίρι θα αναμενόταν σχεδόν μηδενική. όσο περνάνε οι μήνες το φόρουμ θα ξαναζωντανέψει, αλλά προφανώς δεν θα έχει ποτέ την αίγλη που είχε κάποτε.
    Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Γράφω πολύ λίγο κυρίως το χειμώνα γιατί δεν έχω αρκετές γνώσεις ούτε και χρόνο. Μου αρέσει όμως να σας διαβάζω. Διάβασα κι εγώ την αρχική ανάρτηση. Συμφωνώ με τον φίλο weathermaniac ότι το φόρουμ θα ξαναζωντανέψει και παρακαλώ τον Θωμά να συνεχίσει να μας ενημερώνει ακόμα και τις νεκρές καλοκαιρινές μέρες. Όσο για αυτούς που έφυγαν θεωρώ ότι ο λόγος ήταν αστείος και αποτελούσε απλά πρόφαση για κάτι που ήθελαν να κάνουν απο καιρό και έψαχναν κάποιο τρόπο να το δικαιολογήσουν. Λυπάμαι περισσότερο για κάποιους άλλους που απλά τους ακολούθησαν σαν πρόβατα απλά με τοπικιστικά κριτήρια ή προσωπικές συμπάθειες.

Σχολιασμός

καλημερα παιδια δεν υπαρχει καμια απαξιωση ετσι γινεται σε ολες σχεδον καιρικες σελιδες οταν δεν υπαρχει ενδιαφερων και ειδικα τους μηνες του καλοκαιριου απο την αλλη δεν μπορεις να λεγεσαι ρε φιλε καιροφιλος οταν εισαι μονο ενεργος οταν χιονιζει ο καιροφιλος ειναι με ολα τα φαινομενα και οταν δεν υπαρχει το καιρικο ενδιαφερων..
        katsounis panagiotis

Σχολιασμός

Η αλήθεια είναι ότι επικρατεί ασυνήθιστη νέκρα που ΔΕΝ έχει υπάρξει στο forum ποτέ ξανά και που όμως είναι πλέον Ο κανόνας τους τελευταίους μήνες ακόμη και όταν υπάρχει ιδιαίτερο καιρικό ενδιαφέρον' η ζωντάνια δεν είναι με την καμία αυτή που είχε συνηθίσει το snowreport..........

Δυστυχώς ένα απερίσκεπτο (Μην πω τίποτε χειρότερο) σχόλιο για την Βόρεια Ελλάδα μάλλον οδηγεί το όμορφο τούτο σάιτ στο τέλος του.......και είναι κρίμα ρε γμτ μου, πολύ κρίμα...

Σχολιασμός

Η σελιδα δεν θα κλεισει για τον καθε τυχοντα θα παραμεινει ανοιχτη οσοι δεν γουσταρουν τα μποκαλακια του και σε αλλη παραλια..
            katsounis panagiotis

Σχολιασμός

Το καλοκαιρι για μενα δεν εχει κανενα καιρικο ενδιαφερον στα Γιαννενα.Σε ενα normal χειμωνα ομως εχει ενδιαφερον εδω γιατι στα 500 μετρα υψομετρο που ειναι η πολη με ψυχρά μετωπα απο δυτικα μπορει να χιονισει πολυ καλα.Πολλα τα χιονια στα βουνα γυρω απο την πολη και γενικα στις κακοκαιριες της Δ-ΒΔ ελλαδας εχει καποιο ενδιαφερον.

Αν ημουν σε πιο ζεστες,παραθαλασσιες πολεις της δυτικης ελλαδας δεν θα σχολιαζα ουτε τον χειμωνα.Για μενα δεν θα ειχε καποιο νοημα.

Last edited by heavy snow; 31-07-19, 01:37.

Σχολιασμός

Και όμως για αρκετούς ακόμη ΚΑΙ το καλοκαίρι είναι αρκετά ενδιαφέρον....Πχ οι θερμικές καταιγίδες στα ηπειρωτικά ,ειδικά στα βορειότερα, με την εκρηκτικότητα που τις διακρίνει αρκετές φορές αν και συνήθως σύντομες σε διάρκεια....Τα μελτέμια στο Αιγαίο που στο παρελθόν έχουν φθάσει ή και ξεπεράσει ακόμη και τα 10 μποφόρ τοπικά πχ το αλησμόνητο 1991...
                Ορισμένοι μάλιστα, κάργα χιονόφιλοι τον χειμώνα, εκστασιάζονται με την ζέστη και τον καύσωνα το καλοκαίρι ' είχα εντοπίσει στο παρόν σάιτ κάνα τρεις παλαιότερα και ορισμένες φορές ευθυμούσα με αυτά που έγραφαν (Με την καλή έννοια έτσι;; Μην παρεξηγηθώ με κάποιον.. ) .......

ΥΓ
                Καλώ τον σχολιαστή που έγραψε πριν μερικούς μήνες την καταστροφική για το forumsnowreport "ατάκα" , να μην επιστρέψει ποτέ ξανά στα σχόλια αν αγαπάει το σάιτ, μπας και γυρίσουν πίσω κάποιοι αξιόλογοι σχολιαστές που έφυγαν και που ήταν σαφώς πιο πολύτιμοι.....Σχολιαστές με περισσότερες γνώσεις και με σχόλια που πραγματικά κέντριζαν το ενδιαφέρον πολύ περισσότερων απλών παρατηρητών....Η απουσία τους είναι κάτι παραπάνω από αισθητή...
                Last edited by John_B.; 31-07-19, 10:19.

Σχολιασμός

ενας σχολιαστης λοιπον εγραψε κατι-πολιτικης υφης- το οποιο είναι καθαρα προσωπικη αποψη και εξαιτίας αυτου εγινε ολοκληρη επανασταση λες και προεβη σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς , λες και το εγραψε καποιος με ειδικο βαρος ως προς το πολιτικο γίγνεσθαι. καθεις εχει το δικαίωμα να γραφει και να πιστευει ότι θελει αρκει να μην είναι πρωτον υβριστικος και δευτερον προσβλητικος σε προσωπικο επιπεδο. σε κάθε περιπτωση τα λεγομενα του χ ,ψ χαρακτηριζουν πρωτιστως τον ιδιον χ ,ψ.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από John_B. Εμφάνιση μηνυμάτων
                    Και όμως για αρκετούς ακόμη ΚΑΙ το καλοκαίρι είναι αρκετά ενδιαφέρον....Πχ οι θερμικές καταιγίδες στα ηπειρωτικά ,ειδικά στα βορειότερα, με την εκρηκτικότητα που τις διακρίνει αρκετές φορές αν και συνήθως σύντομες σε διάρκεια....Τα μελτέμια στο Αιγαίο που στο παρελθόν έχουν φθάσει ή και ξεπεράσει ακόμη και τα 10 μποφόρ τοπικά πχ το αλησμόνητο 1991...
                    Ορισμένοι μάλιστα, κάργα χιονόφιλοι τον χειμώνα, εκστασιάζονται με την ζέστη και τον καύσωνα το καλοκαίρι ' είχα εντοπίσει στο παρόν σάιτ κάνα τρεις παλαιότερα και ορισμένες φορές ευθυμούσα με αυτά που έγραφαν (Με την καλή έννοια έτσι;; Μην παρεξηγηθώ με κάποιον.. ) .......

ΥΓ
                    Καλώ τον σχολιαστή που έγραψε πριν μερικούς μήνες την καταστροφική για το forumsnowreport "ατάκα" , να μην επιστρέψει ποτέ ξανά στα σχόλια αν αγαπάει το σάιτ, μπας και γυρίσουν πίσω κάποιοι αξιόλογοι σχολιαστές που έφυγαν και που ήταν σαφώς πιο πολύτιμοι.....Σχολιαστές με περισσότερες γνώσεις και με σχόλια που πραγματικά κέντριζαν το ενδιαφέρον πολύ περισσότερων απλών παρατηρητών....Η απουσία τους είναι κάτι παραπάνω από αισθητή...
                    Αυτό που μας λες είναι ότι μια ατάκα ενός ατόμου προκάλεσε επανάσταση και αυτό είναι φυσιολογικό. Για μένα είναι τρομερά προσβλητικό κάποιοι να τσουβαλιάζουν ένα ολόκληρο φόρουμ με αφορμή την ατάκα ενός ατόμου. Δηλαδή επειδή είχαν κάποιες γνώσεις και πρόσφεραν πολλά θα αρχίσουμε να τους γλείφουμε και να τους παρακαλάμε να επιστρέψουν; Όχι φίλε μου. Η συμπεριφορά τους, τα λόγια τους και η αντίδρασή τους ήταν δεκάδες φορές πιο προσβλητική και απαράδεκτη απο το σχόλιο του ενός. Ας έχουμε και λίγη αξιοπρέπεια. Ασε που το θέμα κάνει μπαμ ότι αυτή ήταν η αφορμή και όχι η αιτία. Οποιος ψάχνεται για να διαιρέσει την Ελλάδα σε βορρά και νότο για μένα δεν υπάρχει και δεν με απασχολούν οι γνώσεις και οι απόψεις του.

Σχολιασμός

Δεν νομίζω ότι υπάρχει απαξίωση, απλά ο κόσμος έχει και κάποια προβλήματα είναι καλοκαίρι και δεν νομίζω ότι λείπουν πολλοί πιστεύω επίσης ότι στα κλεφτα όλοι ρίχνουν μια ματιά.
                      Οσο για κάποιους που το συνεχίζουν με τέτοιες εκφράσεις δεν βοηθουν κανέναν.
                      Last edited by XIROLIVADO; 07-10-19, 11:04.
                      Γιώργος Ξηρολίβαδο Βεροιας 1217μ
                      http://penteli.meteo.gr/stations/palaioskilitsi/

Σχολιασμός

Καμια απαξίωση. Πολλοί εφυγαν και άλλοι θα ερθουν. Απαξιωμένο ηταν το φορουμ ως χωρος πολιτικών αντιπαραθέσεων και έντονου τοπικισμού. Απαξιωμένο ηταν οταν αντι για καιρο έβλεπες σπόντες για την Μακεδονία, τον κακο Τσίπρα ή τον χαζό Μητσοτακη. Πράγματα τελείως ξένα με τον χώρο αυτο
                        2002!

Σχολιασμός

Ειλικρινά μακάρι να έρθουν ξανά πίσω να γίνει η παρέα μας τέλεια όπως ακριβώς ήταν πριν ' .... Τους περιμένω.....

Σχολιασμός

Εγω παντως εδω ειμαι.
                            Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

Αναρτω απλως την απαντηση μου σε μηνυμα που που με προετρεπε να επισκεφθω το καινουριο καιρικο forum :

"Ευχαριστω για την ενημερωση αλλα πριν απο την αγαπη μου για το χιονι υπαρχουν αλλες σημαντικοτερες αξιες που υπηρετησα στη διαδρομη της ζωης μου. Οπως ο σεβασμος στη διαφορετικη αποψη, η απεχθεια μου στον τραμπουκισμο, η αρνηση μου να διαχωριζω τον κοσμο σε Βορειους Νοτιους, σε πατριωτες και προδοτες,σε.., σε....
                              Ο αυτοσεβασμος μου λοιπον δεν μου επιτρεπει τη συμμετοχη μου στο καινουριο forum, αφου λοιδωρηθηκα και τραμπουκιστηκα απο πολλα μελη του που τωρα ευαγγελιζονται ενα "καινουριο διαδικτυακο πολιτισμο".. Η υποκριτικη μεταλλαξη τους δεν με αφορα και λυπαμαι για οσα μοιραστηκα μαζι τους."

Επιμενω σε αυτη μου τη θεση και θεωρω οτι η αξια ενος forum δεν μετριεται μονο απο το πληθος αναρτησεων. Απορω μαλιστα, πως ειναι δυνατον να ξαναγινουμε "παρεα" με ανθρωπους οι οποιοι μονο και μονο επειδη καποιοι ειχαν μια διαφορετικη αποψη, τους χαρακτηρισαν προδοτες και Σκοπιανους, πηραν τους μαχαλαδες για να τους δειρουν, προεβησαν σε εξευτελιστικους προσωπικους χαρακτηρισμους και αλλα πολλα. Αν λοιπον κατι απαξιωθηκε δεν ειναι το φορουμ αλλα αυτοι οι ιδιοι.
                              Οσο για τις "καιρικες τους γνωσεις" να τις χαιρονται . Ο προβολεας μου να ειναι καλα . Οταν βλεπω το χιονι να πεφτει και ξαναγινομαι 10 χρονων ,μου φτανει να ξερω πως εδω μεσα υπαρχει εστω και ενας ακομα που μοιραζεται τη χαρα μου αδολα και αθωα οπως ενα μωρο παιδι.
                              Συνεχιζουμε λοιπον οσοι επιμενουμε να ειμαστε εραστες του λευκου και της μουνταδας της βροχης.... Ολα καλα.

Σχολιασμός

• panos erythrea
                                panos erythrea commented
                                Editing a comment
                                Εξαιρετικό σχόλιο Αντωνη...
                            Working...
                            X