Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΖΑΓΟΡΙ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΖΑΓΟΡΙ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Βαζω κι εδω τις φωτο απο το ''οδοιπορικο'' απο Ζαγοροχωρια και Γιαννενα.Εχω τεραστια αδυναμια στην περιοχη οποτε επιτρεψτε μου να ανοιξω ξεχωριστο θεμα για να μπορω να ανατρεξω στο μελλον.

Βίτσα και η θεα προς την πισω πλευρα του Μιτσικελίου.Η Βιτσα βρισκεται περιπου στα 900μ υψομετρο διπλα στο Μονοδενδρι.

• orinos
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από SNOW ADDICTION Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατά το ήμισι και εγώ Ηπειρώτης (περιοχή Κόνιτσας). Μαγευτική περιοχή,,, Ήπειρος λέμε και κλαίμε!
    Όπου και να πας στο Νομο Ιωαννινων ΜΑΓΕΥΕΣΑΙ

ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΖΑΓΟΡΙ
    ΔΥΤΙΚΟ ΖΑΓΟΡΙ
    ΦΑΡΑΓΓΙ ΑΩΟΥ (Ελευθερο - Πάδες - Άρματα - Δίστρατο)
    ΜΑΣΤΟΡΩΧΩΡΙΑ (Γανναδιό - Μόλυστα - Δροσοπηγή ...;
    ΓΡΑΜΜΟΣ (Πυρσογιαννη, Βουρμπιανη, Γοργοποταμος, Πληκατι, Αετομηλιτσα, Χιονιάδες.....)

15 χρόνια έζησα στην Κόνιτσα....η απόλυτη αίσθηση ελευθεριας και ευζωίας.........

Leave a comment:

• GEORGE SNOWMAN
    replied
    Να 'στε καλα παιδες...ειναι πραγματι μαγευτικα τα μερη αυτα.

Leave a comment:

• SNOW ADDICTION
    replied
    κατά το ήμισι και εγώ Ηπειρώτης (περιοχή Κόνιτσας). Μαγευτική περιοχή,,, Ήπειρος λέμε και κλαίμε!

Leave a comment:

• BrainA
    replied
    Άντε να πουμε και το τοπ σικρετ ότι και ο Κρυονεριτης και εγώ κρατάμε από Ήπειρο ένα κομμάτι οπότε την αγαπάμε ιδιαίτερα. Ο Κρυονεριτης λίγο λιγότερο κράτημα βέβαια πιο μακρινό μάλλον ας το πω ετσι. χαχα

Leave a comment:

• Gianniwtis
    replied
    Γεια σου Γιωργοοο!Να εισαι παντα καλα να μας επισκεφτεσαι!

Leave a comment:

• dimisg
    replied
    σας ευχαριστώ πολύ.

Leave a comment:

• GEORGE SNOWMAN
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από dimisg Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω θα βρειτε κ δικες μου....
    https://www.flickr.com/photos/dimitrisgol/
    Φοβερες!!!!

Leave a comment:

• [weathermaniac]
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από dimisg Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόνο την πρώτη σελίδα κοίταξα και εντυπωσιάστηκα!!!

Leave a comment:

• dimisg
    replied
    Μεγάλο Πάπιγκο / Ζαγόρι.

Leave a comment:

• BrainA
    replied
    μαγεία οι Φώτος Γιωργη!

Leave a comment:

• notios_polos
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από Snow Leopard Εμφάνιση μηνυμάτων

Φίλε Νότιε Πόλε - αναλογιζόμενος τα σημεία σύγκρισης που υποθέτω μπαίνουν σε σχέση με τα Ιωάννινα - δεν υπάρχει κάτι το εξαιρετικά ιδιαίτερο στις μεγάλες πόλεις της Πελοποννήσου.
    Εξαίρεση αποτελεί το Ναύπλιο (αν θα το βάζαμε στις μεγάλες πόλεις).
    Στην Κρήτη, τα Χανιά παίζουν εξίσου δυνατά ως μια από τις ωραιότερες πόλεις.

Ωστόσο παιδιά, πέρα από την εικόνα - που ομολογουμένως μπορεί να είναι χορταστική - αυτό που πάντα μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες ως προς τη διάθεση μας προς ένα μέρος, είναι οι άνθρωποι.
    Μια ευγενική πράξη, ένα χαμόγελο, μια ζεστή καλημέρα..., γαληνεύουν την ψυχή και μας μεταμορφώνουν.
    Κι ένα ταξίδι πρέπει να είναι μεταμόρφωση...
    Μια ανθρώπινη επαφή, είναι πάντα μεταμόρφωση και η αρχή για ένα νέο ταξίδι.
    Να μην ξεχνάμε πόσο σημαντικοί είμαστε ο καθένας από εμάς - κάθε στιγμή, γιατί αυτό που είμαστε είναι αυτό που κάνει τον κόσμο.
    τα ταξιδια ειναι για τον ανρθωπο οτι για το σωμα ειναι το νερο.αυτο πιστευω και το ειχα εδω και παρα πολλα χρονια σαν οδηγο ζωης ειτε εντος ελλαδας ειτε εκτος...εδω και λιγα χρονια παραστρατησα και ηδη εχω αρχισει να νιωθω οτι διψαω...

Leave a comment:

• swter
    replied
    Υπέροχες εικόνες Τζορτζ ! Μαγικά μέρη , τα εχω επισκεφτεί μαζι με τα αδελφάκια Μ and Μ Πάπιγκο )
    το πιο αγαπημένο μου ηταν το Μονοδένδρι , αν θυμαμαι καλα έχει μια επιβλητική εκκλησία . Υπέροχα ολα . Παντα τέτοια

Leave a comment:

• beach-snow
    replied
    Mπράβο κρυονερίτη, πήρες άλλη μία καλή δόση προπόνησης πριν το μέγιστο....
    θαυμάσια μέρη, εκπληκτικά....

Leave a comment:

• Snow Leopard
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από notios_polos Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσυπογραφω..το τσιπουρο του γιωργου ειναι απιστευτο και ο ιδιος σαν ανθρωπος σαν το τσιπουρο του..χαχαχα...και φυσικα τα γιαννενα συμφωνω οτι μπορει και να ειναι η ωραιοτερη πολη μεγαλη πολη της ελλαδας..οταν τις δω ολες θα μπορω να πω.Μου λειπουν αρκετες της πελλοπονησου και ολες τις κρητης βασικα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη αλλα γιαννενα και καβαλα μαζι με την θεσσαλονικη ειναι οι πιο ωραιες για μενα απ οτι εχω δει μεχρι τωρα
    Φίλε Νότιε Πόλε - αναλογιζόμενος τα σημεία σύγκρισης που υποθέτω μπαίνουν σε σχέση με τα Ιωάννινα - δεν υπάρχει κάτι το εξαιρετικά ιδιαίτερο στις μεγάλες πόλεις της Πελοποννήσου.
    Εξαίρεση αποτελεί το Ναύπλιο (αν θα το βάζαμε στις μεγάλες πόλεις).
    Στην Κρήτη, τα Χανιά παίζουν εξίσου δυνατά ως μια από τις ωραιότερες πόλεις.

Ωστόσο παιδιά, πέρα από την εικόνα - που ομολογουμένως μπορεί να είναι χορταστική - αυτό που πάντα μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες ως προς τη διάθεση μας προς ένα μέρος, είναι οι άνθρωποι.
    Μια ευγενική πράξη, ένα χαμόγελο, μια ζεστή καλημέρα..., γαληνεύουν την ψυχή και μας μεταμορφώνουν.
    Κι ένα ταξίδι πρέπει να είναι μεταμόρφωση...
    Μια ανθρώπινη επαφή, είναι πάντα μεταμόρφωση και η αρχή για ένα νέο ταξίδι.
    Να μην ξεχνάμε πόσο σημαντικοί είμαστε ο καθένας από εμάς - κάθε στιγμή, γιατί αυτό που είμαστε είναι αυτό που κάνει τον κόσμο.

Leave a comment:

Working...
X