Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΖΑΓΟΡΙ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΖΑΓΟΡΙ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Βαζω κι εδω τις φωτο απο το ''οδοιπορικο'' απο Ζαγοροχωρια και Γιαννενα.Εχω τεραστια αδυναμια στην περιοχη οποτε επιτρεψτε μου να ανοιξω ξεχωριστο θεμα για να μπορω να ανατρεξω στο μελλον.

Βίτσα και η θεα προς την πισω πλευρα του Μιτσικελίου.Η Βιτσα βρισκεται περιπου στα 900μ υψομετρο διπλα στο Μονοδενδρι.

ΕΝΑ(1) ΜΕΤΡΟ!!!ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!

Διλοφο στα 880 μετρα

Σχολιασμός

Ο γιγαντας Λακμος οπως φαινεται απο Βιτσα-Μονοδενδρι

Σχολιασμός

Αριστη και Βικος

Σχολιασμός

Μονοδενδρι στα 1100μετρα

Σχολιασμός

Νεμερτσικα στα ελληνοαλβανικα συνορα

Σχολιασμός

Κηποι...

Σχολιασμός

Τελος,ισως η ομορφοτερη μεγαλη πολη της Ελλαδας...Ιωαννινα

Σχολιασμός

Πέρασες από τα μέρη και δεν μας είπες για κανέναν καφέ ορέ? Υπέροχες φωτογραφίες, εξαιρετική ανάλυση των εικόνων !
                  Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• GEORGE SNOWMAN
                    GEORGE SNOWMAN commented
                    Editing a comment
                    Μια ωρα εκατσα στα Γιαννενα Μιχαλακη,φευγοντας για Αθηνα...καποια στιγμη πρωτα ο Θεος θα το κανονισουμε!

Α έτσι εξηγείται , όπως ακριβώς και ο άγιος βασίλης που δίνει τα δώρα στα παιδάκια. πέρασες όπως και αυτός χαχα. Εγώ Αθήνα θα κατέβω φέτος όταν τελειώσω την εξεταστική μου κάπου φεβρουάριο-αρχές μαρτίου , οπότε και θα μείνω σε αυτόν που για πρωτοχρονιάτικη ευχή είπε: "Εγώ εύχομαι να μου πάρει ο κατακλυσμός το fabia και ας χρειαστεί να αγοράσω άλλο αυτοκίνητο. Γίνεται?"
                  Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Υπέροχα Ζαγοροχώρια, μοναδικός νομός Ιωαννίνων... Ευλογημένος τόπος για κάποιον που λατρεύει τα βουνά και την ορεινή φύση, όπως εγώ... Θάλασσα από βουνάρες, ωκεανός από δάση... Μιλούσα με τους γονείς μου σήμερα που ήτανε στο Μονοδέντρι και τη Βίτσα και μου έλεγαν για πολύ χιόνι στις άκρες του δρόμου...

Με ταξίδεψες Γιώργαρε μιας και βρίσκομαι στην όμορφη, κατά τα άλλα, και εξωφρενικά βροχερή (400mm απο την αρχή του χρόνου) Μυτιλήνη.. Ελπίζω ο επόμενος χειμώνας να με βρει στην ιδιαίτερη πατρίδα ή έστω κάπου πιο κοντά...
                    "Σ' όλο τον κόσμο ξαστεριά , σ' όλο τον κόσμο ήλιος και στα καημένα Γιάννενα μαύρη βροχή και αντάρα" Χριστόφορος Μηλιώνης

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από dimitris_ioannina Εμφάνιση μηνυμάτων
                      Υπέροχα Ζαγοροχώρια, μοναδικός νομός Ιωαννίνων... Ευλογημένος τόπος για κάποιον που λατρεύει τα βουνά και την ορεινή φύση, όπως εγώ... Θάλασσα από βουνάρες, ωκεανός από δάση... Μιλούσα με τους γονείς μου σήμερα που ήτανε στο Μονοδέντρι και τη Βίτσα και μου έλεγαν για πολύ χιόνι στις άκρες του δρόμου...

Με ταξίδεψες Γιώργαρε μιας και βρίσκομαι στην όμορφη, κατά τα άλλα, και εξωφρενικά βροχερή (400mm απο την αρχή του χρόνου) Μυτιλήνη.. Ελπίζω ο επόμενος χειμώνας να με βρει στην ιδιαίτερη πατρίδα ή έστω κάπου πιο κοντά...
                      Να σαι καλα Μητσο και σου ευχομαι να επιστρεψεις στον μαγευτικο τοπο σου....Μονοδενδρι προχθες...

Σχολιασμός

Μπράβο φιλε Γιωργο φοβερες οι φωτογραφίες σου συγκινητική η αγαπη σου για τον ευλογημενο τοπο που ζουμε,ευχομαι να ανέβεις παλι στα μερη μας και να σε φιλοξενησουμε στο ομορφο Πωγωνι,είμαστε πολυ κοντα απο εκει που εμενες,για να δεις διαφορετικα τοπια,αλλου ειδους ομορφιες.

Σχολιασμός

• GEORGE SNOWMAN
                          GEORGE SNOWMAN commented
                          Editing a comment
                          Να σαι καλα Γιωργη.Να ειμαστε καλα και οπωσδηποτε θα ερθω.Αρκει να μου υποσχεθεις εναν καφενε με ωραιο τσιπουρο-μεζε και ατελειωτο κλαρινο να παιζει πωγωνισια μοιρολογια.Εχω αρρωστια,μπορω να ακουω ωρες ολοκληρες.Οπως εχω ξαναπει κραταω κατα ενα μερος απο Ηπειρο(απο παππου,Φιλιατες)

Λοιπόν φιλε η επιθυμία σου διαταγη,ξέρεις στο Δελβινάκι εχω καφενε,δωματια ,οποτε και τσιπουρο δικο μου και οσο για κλαρίνο αδελφε εδω εισαι στην πηγη του πωγωνισιου κλαρινου,κανονισετο και ολα τα αλλα τακτοποιημένα.

Σχολιασμός

• GEORGE SNOWMAN
                          GEORGE SNOWMAN commented
                          Editing a comment
                          Εισαι ΑΡΧΗΓΟΣ Γιωργαρε!Θα το κανονισουμε,επιβαλλεται να το κανονισουμε.Αργα ή γρηγορα....Να σαι καλα φιλε!!!

προσυπογραφω..το τσιπουρο του γιωργου ειναι απιστευτο και ο ιδιος σαν ανθρωπος σαν το τσιπουρο του..χαχαχα...και φυσικα τα γιαννενα συμφωνω οτι μπορει και να ειναι η ωραιοτερη πολη μεγαλη πολη της ελλαδας..οταν τις δω ολες θα μπορω να πω.Μου λειπουν αρκετες της πελλοπονησου και ολες τις κρητης βασικα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη αλλα γιαννενα και καβαλα μαζι με την θεσσαλονικη ειναι οι πιο ωραιες για μενα απ οτι εχω δει μεχρι τωρα

Σχολιασμός

Working...
                        X