Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

2019 ΕΠΟΣ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΓΙΑΝΝΗΣ
    started a topic 2019 ΕΠΟΣ

2019 ΕΠΟΣ

Ναι θα καταχραστω το φορουμ κατοπιν σχετικης αδειας κα αναρτω αυτο το ποστ ξεχωριστα
    Κλεισαμε 11 ωρες μοναδικης χιονοκακοκαιριας με αμετρητα ηλεκτρικα.
    ο μεγαλυτερος χιονιας για τα β προαστεια μετα το 2008.
    Αυτην την ωρα χαος επικρατει σε ολοκληρη την περιοχη και τα εκχιονιστηκα δινουν μαχη στην εθνικη οδο.Ο Διονυσος σε δοκιμασια οπως και οι γυρω περιοχες,
    Ειναι μια μοναδικη εμπειρια που αξιοθηκαμε να ζησουμε,μια κακοκαιρια με ενα χαμηλο σκια,μια κακοκαιρια που λιγοι πιστεψαμε,
    Αυριο το πρωι θα δειτε πολλες ωραιες εικονες που αποτελλουν δικαιωση προσωπικη και οχι μονο.
    ΤΕΛΙΚΑ μην βιαζεστε.

• Seth13
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω αν. Κρίνω πο φώτο ότι ήταν έπος ακόμη κι στο Χαλάνδρι εκεί που ειν; Ι ο Ευγενιος
    Χαλάνδρι-Αγία Παρασκευή-Βριλήσσια-Γέρακας έδωσαν ρέστα. Τέτοιες εικόνες ακόμα και κεντρικών δρόμων δεν τις έχουμε συναντήσει πέρα από τους λεγόμενους ιστορικούς. Προσωπικά απ' όσα έχω δει και διαβάσει θεωρώ ότι φτάσαμε χιόνι Δεκεμβρίου 1991 ή ακόμα και Φλεβάρη 1985. Η ραγδαιότητα της χιονόπτωσης ήταν αρκετή για ένα ντεμαράζ τα ξημερώματα. Μιλάμε για τον ορισμό του ''πέφτω για ύπνο και ξυπνάω στα λευκά''. Τα παιδιά και έχασαν σχολείο αλλά και χάρηκαν το χιόνι, το μεγαλύτερο μέρος του οποίου έμεινε μέχρι και την Τετάρτη το πρωί που ξεκίνησε η ****βροχή. Ακόμα και το χιόνι που είχε ρίξει τον Φλεβάρη του 2006 μετά τον ιστορικό του Γενάρη το είχε βγάλει μέχρι αργά το πρωί.

46 Likes, 2 Comments - Sotiris Oikonomou (@sotirisoikonomou3) on Instagram: “Μιας και έχει υπέροχη λιακάδα έξω, ας θυμηθούμε το highlight της εβδομάδας που πέρασε. #snow…”

Leave a comment:

• ΓΙΑΝΝΗΣ
    replied
    Νομίζω αν. Κρίνω πο φώτο ότι ήταν έπος ακόμη κι στο Χαλάνδρι εκεί που ειν; Ι ο Ευγενιος

Leave a comment:

• ΓΙΑΝΝΗΣ
    replied
    Εδώ η αγαπημένη μου φώτο, Αιολιδα. Και παο κάτω ο οικισμός Διονυσου, απεναντι κοντά η Ροδόπολη και στο βάθος το Καπανδρίτι https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.n...f9&oe=5CBD88EE

Leave a comment:

• ΓΙΑΝΝΗΣ
    replied
    Τελικά το μέτρο έπρεπε να το βάλω στα κεραμίδια που έβαζαν τις κάμερες ηsτο γκαράζ που είχε ανεμοσουρι όχι στο τραπέζι, χάχα χαλαρά καμμια.60αρια εκατοστα στα κεραμίδια https://imgur.com/a/SZrjRBF

Leave a comment:

• ΓΙΑΝΝΗΣ
    replied
    Κοίταζα χτες τα βίντεο μου κ τις φώτο.. Τι ζήσαμε τελικα ξανά!! Εδώ και μια ψωτο με θεα την Ροδόπολη αριστερά αυτοκίνητο χάχα https://imgur.com/a/WpBgOoI

Leave a comment:

• icedsun
    replied
    Γιαννη τι λες για γουρικη συναντηση Αθηνας το αλλο σκ 26-27? βρηλισια η καπου πιο κεντρικα

Leave a comment:

• icedsun
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από 25.12 βράδυ έως 15.1 .. 4 διαφορετικές διαταραχές με χιόνι!! "150μμ σε 14ημερες και πόσα κόμη χάσαμε με τον μεγάλο χιόνια.. Τι άλλο να ζητήσει κανείς..εν. Μεγάλο χιόνι κέντρο. Αθηνας λείπει μόνο φετος
    ναι λιπει ενα 10ποντο στο κεντρο! αλλα και δυτικα προαστια!
    εγω χαιδαρι ειμουν στα τυχερα δυτικα προαστια ειδα και εχθες να πεφτει και στο προηγουμενο 3-4 εκ σε αμαξια παρτερια.
    παντος εχθες αρχισε να χιονιζει με 3.5!
    ο βδ εδω κανει θαυματα αν συνδιαστει σωστα!
    ελπιζω την επομενη φορα ο υετος να μπεει απο σαλαμινα σαν το 2008!
    το επος δεν εχει τελιωσει
    πιστευω μια συγκληση συγκυρια λιπει για κεντρο.
    στο τελος θα εχουμε θερμοκρασιες χιονιου και οχι υετο..

Leave a comment:

• ΓΙΑΝΝΗΣ
    replied
    Από 25.12 βράδυ έως 15.1 .. 4 διαφορετικές διαταραχές με χιόνι!! "150μμ σε 14ημερες και πόσα κόμη χάσαμε με τον μεγάλο χιόνια.. Τι άλλο να ζητήσει κανείς..εν. Μεγάλο χιόνι κέντρο. Αθηνας λείπει μόνο φετος

Leave a comment:

• Alexallaround
    replied

Leave a comment:

• Hlioupolitis98
    replied
    πλακα πλακα φτασαμε στα μεσα του χειμωνα ε;... ποτε περασε δεν καταλαβα... ελπιζω να συνεχισει το ιδιο ομορφα ο χειμωνας...

Leave a comment:

• Alexallaround
    replied
    Τώρα μιλάς σωστά! Πάμε για το 1 Μέτρο!!

Leave a comment:

• GEORGE SNOWMAN
    commented on 's reply
    Ολα καλα λοιπον...απλα ο στοχος παραμενει ενας: ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ!Τιποτα λιγοτερο!!

• Alexallaround
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από GEORGE SNOWMAN Εμφάνιση μηνυμάτων

Θυμαμαι την ''αγωνια'' σου πριν κανα δυο μηνες οτι δεν εχει βαλει πολυ στους δρομους τα τελευταια χρόνια...(επιμενω οτι προπερσυ στην χιονοκαταιγιδα της 29-12-16 ειχε βαλει 20 περιπου ποντους)...Παρε τωρα το 35 ποντο μεσα σε κεντρικο δρομο να στανιαρεις...(Πολυτεχνειου-Κρυονερι),,χαχαχ
    Παντώς και εσύ ήσουν λίγο απογοητευμένος όταν ανέβασα βίντεο με μία ούτε καν πέτσα στο δρόμο νομίζω στις 4 του μήνα και σου είπα, μη στενοχωριέσαι θα έρθει και σε σένα...δε νομίζω να χεις παράπονο! Ειδικά εμείς δε πρέπει να μιλάμε καθόλου, χιονιζόμασταν από το μεσημεροαπόγευμα της Δευτέρας χωρίς σταματημό και ιδού το αποτέλεσμα 35ποντα σε κεντρικούς δρόμους

Leave a comment:

• Alexallaround
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από GEORGE SNOWMAN Εμφάνιση μηνυμάτων

Θυμαμαι την ''αγωνια'' σου πριν κανα δυο μηνες οτι δεν εχει βαλει πολυ στους δρομους τα τελευταια χρόνια...(επιμενω οτι προπερσυ στην χιονοκαταιγιδα της 29-12-16 ειχε βαλει 20 περιπου ποντους)...Παρε τωρα το 35 ποντο μεσα σε κεντρικο δρομο να στανιαρεις...(Πολυτεχνειου-Κρυονερι),,χαχαχ
    χαχαχα κάτσε ρε moderator δεν είχα άδικο όμως, ε..? Εκείνο το σχεδόν 20ποντο όσοι ξύπνησαν μετά τις 6 νόμιζαν ότι έβρεχε από τα χιόνια που έλιωναν (ήταν όντως χιονοκαταιγίδα με νιφαδάρες και είχε όντως σχεδόν 20 πόντους στο δρόμο)..Τώρα όμως είχαμε αντρικά πράγματα, το έστρωσε με την ησυχία του, οι θερμοκρασίες ήταν σούπερ, δε χάθηκε τπτ σε βροχή και στα χωράφια βούταγες μέχρι το γόνατο και το βράδυ παγετός βγαλμένος από άλλες εποχές! Μακάρι να σκάσει άλλη μία κατεβασιά μέσα στο Φλεβάρη, ο χειμώνας φέτος μυρίζει μπαρούτι...

Leave a comment:

Working...
X