Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

2019 ΕΠΟΣ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Ακριβως οπως τα λες Vox-Balanae
    To fb εχει το χρησιμο του instant messaging για να γλυτωνεις λεφτα απο την αποστολη sms....εκει οντως ειναι χρησιμο ...και για voice IP...μεχρι εκει.
    Μονο χιονι.
    Καταργηση αλλων μορφων υετου ΤΩΡΑ!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από billakos24 Εμφάνιση μηνυμάτων

πραγματικά νιώθω τόσο ευγνώμον που χώρισαν οι γονείς μου () και έτσι πήγαινα τα σαββατοκύριακα και τις γιορτές στο πατρικό και έμαθα τι εστι ''απο αρχιμήδους και πάνω''! ειδικά μικρός επειδή η βάση μου ήταν το σπίτι της μάνας μου στο κουκάκι όταν πήγαινα ηλιούπολη ένιωθα ότι έμενα στα βόρεια προάστια! μπορεί η υπόλοιπη αθήνα να ήταν εντελώς άχιονη, όμως εγώ θα έπαιρνα το μερίδιο μου αν ήταν στο παιχνίδι τα βόρεια προάστια. όλο και κάποιο δωράκι θα μας κατέβαζε το βουναλάκι στα τελευταία σπίτια. εστω μια πασπάλα στην χειρότερη.

μετα γύριζα για σχολείο στο κουκάκι και όλοι νόμιζαν οτι τους δούλευα που τους έλεγα ''πήγα ηλιούπολη και είδα χιονι''.
      Ουδέν κακόν αμιγές καλού
      χαχαχαχαχα

Εμείς εδώ πάνω πάντως είμαστε "κράτος εν κράτει", βγάζουμε ασπροπρόσωπη όχι μόνο την ηλιούπολη, αλλά και γενικά τα νότια προάστια (που είναι και βασιλιάδες της μούφας εδώ που τα λέμε ). Ενώ στην ουσία βρισκόμαστε στο ίδιο "ύψος" με τις ακτές του Φαλήρου και τον Πειραιά, λόγω υψομέτρου και θέσης (και γειτνίασης με τον Υμηττό) μας επηρεάζουν οι λεγόμενοι "χιονιάδες των β.π"
      Ακόμα και το 2006, που δεν θεωρείται τίποτα σημαντικό για περιοχές του κεντρικού λεκανοπεδίου πολύ βορειότερά μας, εδώ κατάφερε να κάνει αυτό:

​​​​​​​​​​​​​

Ελπίζω στα καλύτερα που έρχονται! να κατεβαίνω όλη τη Σοφοκλή Βενιζέλου τσουλώντας με πλαστική σακούλα όπως το 2004 και το 2008!
      Last edited by Χιών; 11-01-19, 18:44.
      18/02/08 - 10/1/17
      9ετία, Στα τσακίδια και να μην ξανάρθεις

-2/2/1882-

sigpic

Σχολιασμός

αριαδνη και ξερο ψωμι ...οτι καλυτερο εχει περασει ΤΕΛΑΥΤΑΙΑ πο τα δυτικα....!!!! ο τηλεμαχος ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑΣ!!!!
        ΘΕΛΩ 2 ΜΕΤΡΑ ΧΙΟΝΙ ΣΤΑ ΒΙΛΛΙΑ..ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ??!!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από casperakos Εμφάνιση μηνυμάτων
          αριαδνη και ξερο ψωμι ...οτι καλυτερο εχει περασει ΤΕΛΑΥΤΑΙΑ πο τα δυτικα....!!!! ο τηλεμαχος ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑΣ!!!!
          Ας έρθει κάτι καλό στα [ή και στα τελειώματα του χειμώνα που θα κατέβω και θα κάνουμε τρέλες. κανονισμένο ήδη 1 μήνα τώρα
          Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Ο χιονιάς στις 7-8 Γενάρη θύμισε πολύ για όσους θυμούνται το χιόνι την Πρωτοχρονιά 1992...πάλι τότε είχαν χτυπηθεί κυρίως τα ΒΑ προάστια και πάλι τότε το χιόνι έπεσε μέσα σε μερικές ώρες κατά τη διάρκεια της νύχτας στην αλλαγή του χρόνου...ίσως το φετινό ήταν ένα κλικ ανώτερο...καλύτερα που δεν ήταν "ιστορικό" για όλη την Αθήνα γιατί οι καθολικοί αθηναικοι ιστορικοί χιονιαδες συνήθως σημαίνουν και το τέλος του χειμώνα και τον ερχομό της Άνοιξης...τώρα τουλάχιστον υπάρχει μια ελπίδα ίσως κάτι να ξανακατέβει...

Σχολιασμός

Έπος για μένα θα είναι η κακοκαιρία , που θα μας επιτραπεί είτε από τον ΓΙΑΝΝΗ είτε από τον κύριο στην ιπποκράτειος πολιτεία , να την πέσουμε με αντίσκοινα & sleeping bags στις αυλές τους -εν μέσω κακοκαιρίας - και να δινουμε ιστορικές αναφορές τρώγοντας ζεστές φασολάδες θαμμένοι σε χιονοστιβάδες. ΕΠΟΣ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από geornik2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
                Ο χιονιάς στις 7-8 Γενάρη θύμισε πολύ για όσους θυμούνται το χιόνι την Πρωτοχρονιά 1992...πάλι τότε είχαν χτυπηθεί κυρίως τα ΒΑ προάστια και πάλι τότε το χιόνι έπεσε μέσα σε μερικές ώρες κατά τη διάρκεια της νύχτας στην αλλαγή του χρόνου...ίσως το φετινό ήταν ένα κλικ ανώτερο...καλύτερα που δεν ήταν "ιστορικό" για όλη την Αθήνα γιατί οι καθολικοί αθηναικοι ιστορικοί χιονιαδες συνήθως σημαίνουν και το τέλος του χειμώνα και τον ερχομό της Άνοιξης...τώρα τουλάχιστον υπάρχει μια ελπίδα ίσως κάτι να ξανακατέβει...
                Τι χειμώνας κι εκείνος... Ένα κερασάκι εκείνη η Πρωτοχρονιά σε μια μαγική χρονιά για την Αθήνα ξεκινώντας από τον Φεβρουάριο του 1991.

Ω, Πολυπρόσωπε Μεγάλε Αττικέ Χιονιά,
                που δημιούργησες την Χιονοκαταιγίδα
                και καβαλάς τον Αζορικό ώστε να απωθεί τα χαμηλά του Ατλαντικού,
                διώξε τον Ήλιο και φέρε μας Aegean Snow Effect,
                το οποίο θρέφει τα προσήνεμα πληρώματα.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από geornik2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Που χαθηκες εσύ φιλε Νικητα. Μαύρη πέτρα μας εριξες....χαχα
                  Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Παρέλαβα από. Αληθινή φίλη όχι φβ, φωτογραφίες από παραλία Ωρωπού, βζω και εδώ μια γιατί υπάρχει κια η Β Αττική που ειναι πολύ κοντά μου στο. 0 υψόμετρο https://imgur.com/a/KgG7P0o
                    καμερα στον ευξεινο 420m τις ημερες με ενδιαφερον μονο http://dionisos.pblogs.gr/

Σχολιασμός

Για κάποιο λόγο τα vertical videos ενω είναι τραβηγμένα σε μεγαλύτερη ανάλυση παίζουν με 480p στο youtube και πάλι όμως η ραγδαιότητα φαίνεται και είναι ενδεικτική του ντεμαράζ που κάναμε τα ξημερώματα.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Seth13 Εμφάνιση μηνυμάτων
                        Για κάποιο λόγο τα vertical videos ενω είναι τραβηγμένα σε μεγαλύτερη ανάλυση παίζουν με 480p στο youtube και πάλι όμως η ραγδαιότητα φαίνεται και είναι ενδεικτική του ντεμαράζ που κάναμε τα ξημερώματα.
                        Τα Vertical video ειναι για να φαινονται καλυτερα στην οθονη του κινητου και για το ινσταγραμ..Μολις τα ανεβασεις youtube κοβει πολυ η ποιοτητα..την πατησα κι εγω την μεγαλυτερη ενταση χιονοπτωσης την εβγαλα με vertical και μολις το ανεβαζω δεν φαινεται κατι ιδιαιτερο.

Under the Attica sky snow will rise again... 2019-2020

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Snowrise Εμφάνιση μηνυμάτων

Τα Vertical video ειναι για να φαινονται καλυτερα στην οθονη του κινητου και για το ινσταγραμ..Μολις τα ανεβασεις youtube κοβει πολυ η ποιοτητα..την πατησα κι εγω την μεγαλυτερη ενταση χιονοπτωσης την εβγαλα με vertical και μολις το ανεβαζω δεν φαινεται κατι ιδιαιτερο.
                          Διάβασα ότι θα το αλλάξουν ή ότι είχαν ξεκινήσει να το αλλάζουν δοκιμαστικά. Τουλάχιστον εξακολουθεί να φαίνεται.

Τώρα το κοίταξα και στο κινητό παίζει καλά μέσω της εφαρμογής αλλά πάλι στην ίδια ανάλυση.
                          Last edited by Seth13; 12-01-19, 17:47.

Σχολιασμός

Λοιπόν,συνοψίζοντας για εμάς εδώ ήταν πράγματι μεγάλος χιονιάς,βγαλμένος από τα παλιά. Μηδενίσαμε γύρω στις πέντε το απόγευμα οποτε άρχισε το ασπρισμα και το πρωί μετά από ασταμάτητη χιονόπτωση που τις περισσότερες ώρες ήταν σφοδρή χιονοθύελλα , είχαμε 40 εκ. κατά μέσο όρο. Ατέλειωτες βόλτες με τον γιο μου όλο το βράδυ και ξενύχτι αλλά άξιζε τον κόπο.
                            Ξεχαρμανιασαμε αλλά δεν χορτάσαμε.Φανταστικο διήμερο αποκλεισμένοι κυριολεκτικά. Ούτε δουλειά ούτε τίποτα
                            Μακαρι να έχουμε και συνέχεια , αν και μου φαίνεται ότι μετά τις 20 ίσως πάμε σε διαλειμματακι
                            ΥΓ ρε παιδιά οποίος έχει κέφι να με συμβουλεύσει πως ανεβάζουμε φωτό και βίντεο ,έχω άφθονο υλικό
                            ευχριστω εκ των προτέρων

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Docsnow Εμφάνιση μηνυμάτων
                              Λοιπόν,συνοψίζοντας για εμάς εδώ ήταν πράγματι μεγάλος χιονιάς,βγαλμένος από τα παλιά. Μηδενίσαμε γύρω στις πέντε το απόγευμα οποτε άρχισε το ασπρισμα και το πρωί μετά από ασταμάτητη χιονόπτωση που τις περισσότερες ώρες ήταν σφοδρή χιονοθύελλα , είχαμε 40 εκ. κατά μέσο όρο. Ατέλειωτες βόλτες με τον γιο μου όλο το βράδυ και ξενύχτι αλλά άξιζε τον κόπο.
                              Ξεχαρμανιασαμε αλλά δεν χορτάσαμε.Φανταστικο διήμερο αποκλεισμένοι κυριολεκτικά. Ούτε δουλειά ούτε τίποτα
                              Μακαρι να έχουμε και συνέχεια , αν και μου φαίνεται ότι μετά τις 20 ίσως πάμε σε διαλειμματακι
                              ΥΓ ρε παιδιά οποίος έχει κέφι να με συμβουλεύσει πως ανεβάζουμε φωτό και βίντεο ,έχω άφθονο υλικό
                              ευχριστω εκ των προτέρων
                              https://postimages.org/ για φωτογραφίες

https://streamable.com/ Για video

Φίλε μου ο Άγιος Στέφανος τα πήγε σούπερ, φτάσαμε σε πολλά σημεία το μισό μέτρο και ο δρόμος τα 35 εκατοστά, κάτι που είχαμε να το δούμε μία δεκαετία! ΑΝέβασε υλικό στα λινκ που σου έστειλα και στείλε εδώ μετά τα λινκ των αρχείων που ανέβασες!

Σχολιασμός

Και κατευθειαν στο messenger σου αν τις ανεβασεις,μπορεις να κανεις copy paste εδω...γενικα ανεβασε τες καπου και απο κει κατευθειαν εδω με copy paste!
                                ΕΝΑ(1) ΜΕΤΡΟ!!!ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!

Σχολιασμός

Working...
                                X