Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΠΡΟΣΗΝΕΜΟΥ ΧΙΟΝΙΑ 7-8 ΓΕΝΑΡΗ 2019

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΠΡΟΣΗΝΕΜΟΥ ΧΙΟΝΙΑ 7-8 ΓΕΝΑΡΗ 2019

Ελπίζω να είμαι γουρλής και να γεμίσει το θέμα αναφορές και λευκές φώτο. .
    ΠΆΜΕ ΔΥΝΑΤΆ!!!!!!!
    Last edited by ΧΕΛΜΟΣ; 06-01-19, 14:04.

• Alexallaround
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από filip_xionotrelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    χιονισμένο τοπιο και σημερα απο αγιο στέφανο μέχρι μαλακάσα...παρολο που χει λιωσει πολυ χιονι,εχουν μεινει ακομα καλες χιονουρες σε σκιερα και οχι μονο σημεια.
    h αλήθεια είναι ότι έχουν μείνει κάποιοι από τους σωρούς που μάζεψαν τα εκχιονιστικά, αλλά όχι σπουδαία πράγματα...πάμε για άλλα!

Leave a comment:

• billakos24
    replied
    Ανω Ηλιούπολη από το ύψος του δημαρχείου και λίγο πιο πάνω. Γύρω στις 02.00 και κάτι που έφυγα για κέντρο είχε απλά μια πετσούλα στα αμάξια. Γύρω στις 03.30 που επέστρεφα τα βρήκα πλέον όλα λευκά.

Leave a comment:

• billakos24
    replied
    Να αφήσω κι εγώ λίγο υλικό ακόμη απο τις περιοχές που κινήθηκα την ώρα της έξαρσης στο κέντρο. Αξιώθηκα τελικά να ανεβάσω δυο βιντεάκια σήμερα και τα εναποθέτω εδώ απλά και ταπεινά.

Ακρόπολη, την ώρα που άρχισε πλέον να το πιάνει σε δέντρα, παρτέρια, αμάξια κτλ

Leave a comment:

• billakos24
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από frozed2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοκληρωμένη αναφορά του πως λειτούργησε ο χιονιάς στο κέντρο της Αθήνας απο τις 02:00 μετά τα μεσάνυχτα ως το ξημέρωμα της Τρίτης, μέσα απο ενα συγκεντρωτικό οπτικοακουστικό ρεπορτάζ επιλεγμένων αποσπασμάτων χιονόπτωσης και φωτογραφιών. Καλή απόλαυση!

https://www.youtube.com/watch?v=hsN9hU4U41E
    Πάντα πολύ ωραίο το υλικό σου!

Leave a comment:

• billakos24
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από Χιών Εμφάνιση μηνυμάτων
    ​​​​​​Και τώρα ακολουθούν φωτογραφίες από την επόμενη ημέρα το πρωί, κατά τη διάρκεια της εξόρμησης μου στον Υμηττό. Να σημειώσω ότι το χιόνι ήταν πολύ δύσκολο να το πλάσεις χιονόμπαλα, ήταν πραγματικά σαν πούδρα! Το περισσότερο χιόνι που συνάντησα γύρω στα 600 μέτρα ήταν γύρω στους 15 πόντους:

Οι "τεχνητές λίμνες" των αντιπλημμυρικών έργων είχαν παγώσει ελαφρά στην επιφάνειά τους:

​​​​​​​

​​​​​​​

Με θέα το Κεντρικό Λεκανοπέδιο:

​​​​​​​

Κοιτάζοντας προς Άνω Ηλιούπολη και Νότια προάστια. Ο μεγάλος δρόμος που φαίνεται να ξεκινάει από το βουνό είναι η Σοφοκλή Βενιζέλου:

​​​​​​​
    ​​​​​​​

Πολύ ωραίες φωτογραφίες από το βουναλάκι μου! ...Βουναλάκι ΜΑΣ!

Υπέροχη η εικόνα από την παγωμένη τεχνητή λίμνη των αντιπλημμυρικών έργων. (αν έλειπαν κι αυτά τα γκράφιτι. μα παντού πάνε πια και ζωγραφίζουν?)

Leave a comment:

• Filip_xionotrelos
    replied
    Χιονισμένο τοπιο και σημερα απο Αγιο Στέφανο μέχρι Μαλακάσα...παρολο που χει λιωσει πολυ χιονι,εχουν μεινει ακομα καλες χιονουρες σε σκιερα και οχι μονο σημεια.

Leave a comment:

• geod
    replied
    θενκς - εχεις καταπληκτικα βιντεακια, ωραιος!!

Leave a comment:

• Snowrise
    replied

Leave a comment:

• Snowrise
    replied

Leave a comment:

• Snowrise
    replied

Leave a comment:

• Snowrise
    replied
    βρήκα χρόνο να ανεβάσω και κάποια μικρά βιντεάκια από το χιονια της τριτης ... βαλτε σε hd ανάλυση και απολαύστε!!

το πρώτο είναι απο την πρωτη εξαρση..

Leave a comment:

• red legend
    replied

Leave a comment:

• red legend
    replied

Leave a comment:

• red legend
    replied
    οξυλιθος κυμης το χωριο μου.

Leave a comment: