Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΠΡΟΣΗΝΕΜΟΥ ΧΙΟΝΙΑ 7-8 ΓΕΝΑΡΗ 2019

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αρχική Δημοσίευση από Μεσσαπός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τις θερμοκρασίες με ζώνουν τα φίδια..
    Έχω 5,5...
    Φαινόμενα ακόμη δεν έχω.
    Είμαι 800μ από τη θάλασσα πεδινός. Όσοι ξέρουν λίγο μετά τα Βρυσάκια. Λέτε να μου κάνει ζημιά η θερμοκρασία;
    Συνήθως έχω ένα βαθμό κάτω από Χαλκίδα, μπορεί και δύο, ανάλογα τον καιρό.
    Αν ξέρει κανείς και γνωρίζει τα μέρη μπορεί να βοηθήσει;
    Ευχαριστώ!
    Ανυπομονε με τη θερμοκρασια. Αυριο που θα ξεκινησουν και τα φαινομενα στην μπουκα θα πεσει και η θερμοκρασια.

Σχολιασμός

λοιπον, Πανο icestorm μου δινεις πασα για 2 παρατηρησεις και μια συγκριση.

εγω δε θα πω για τοτε που λες που ηταν υπερχαμηλαρα, γεωδυναμικα στον πατο κτλ, αλλα για τον Δεκ. του 2010. ηταν νωρις, 10 Δεκ. τις αμεσως προηγουμενες ημερες η Αττικη ειχε 17αρια και δεν θυμαμαι σε εκεινη την εισβολη καποιο ποιοτικο χαρακτηριστικο να ηταν καλυτερο απο τα διαφαινομενα! ακομα και τα φαινομενα ηταν μερα οχι νυχτα.
      αντιθετως!
      τωρα ειμαστε 7 Γεναρη, παγωμενα και χιονοσκεπασμενα ολα βορειοτερα μας οπως πολλακις εχουμε αναφερθει.

και 2 παρατηρησεις σχετικα με τον υετο ( ΟΧΙ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ, ΞΑΝΑΛΕΩ )

Στο πατρικο μου ψηλα στο Περιστερι (κοντα στο Αττικο νοσοκομειο ) το 08, τα 30-33 εκ. απο τα 40 συνολο, μπηκαν με την ενεργοποιηση του μηχανισμου του Αιγαιου το 12ωρο 7μμ της Κυριακης ως το επομενο πρωι. εριχνε τα κερατα του βεβαια.

στη χιονοβομβα του 04 τα 17 εκατοστα που ειχαμε χιονοστρωση επισης μπηκαν σε ενα παρομοιο σε διαρκεια διαστημα.

δε προδικαζω κατι, αλιμομο, απλα αναμονη για ολα! μπορει τα παντα, μπορει το τιποτα.
      προχτες στην Ηπειρο ποιος περιμενε το 2ο ανελπιστο πιατο;
      Last edited by Παπλαμουδας; 06-01-19, 23:11.
      <<Υγιειαν τε γαρ τοις σωμασι παρασκευαζει και οραν και ακουειν μαλλον, γηρασκειν δε ηττον>>

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από e8nikaras Εμφάνιση μηνυμάτων
        Καλησπέρα και από μένα, επιτέλους μετά από σχεδόν ένα χρόνο λύθηκε το πρόβλημα με τον λογαριασμό μου και μπορώ επιτέλους να γράψω (παρόλο που παρακολουθώ το φόρουμ αρκετά χρόνια).

Έτσι για να φτιάξουμε κλίμα λόγω της επερχόμενης κακοκαιρίας, λίγες φώτο του Σαββάτου 05/01 από τα 500 m στο Μικροχώρι Καπανδριτίου που μέχρι και σήμερα αντέχουν - νομίζω πήραμε παραπάνω από όσο περιμέναμε!!!

Με την ευχή αύριο να το δει όλο το λεκανοπέδιο κι εμείς φυσικά να βάλουμε παραπάνω πόντους.

Απ´ ότι φαίνεται αυξάνονται οι ανταποκρίσεις από την περιοχή μας με το ιδιαίτερο καιρικά ενδιαφέρον και μικροκλίμα...
        Καλως ήρθες εθνικάρα!
        Καλές αναφορές.
        Αυξάνεται η δύναμη των υπερβορείων

Σχολιασμός

Δεν υπάρχουν βόρεια προάστια Αττικης......Αθήνας ίσως; It´s coming home!!!
          sigpic

Σχολιασμός

Στεγνό χιόνι από αναφορά φίλου στην Κύμη... καλή αρχή...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από phanis777 Εμφάνιση μηνυμάτων
              Δεν υπάρχουν βόρεια προάστια Αττικης......Αθήνας ίσως; It´s coming home!!!
              Φανηηη χρονια πολλα με υγεια
              www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

Καλησπέρα από τα Γλυκά Νερά με 4,9 βαθμούς και πτωτική τάση. Μια υπέροχη βραδιά πριν την αλλαγή του καιρού!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από tornado Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Καλησπέρα από τα Γλυκά Νερά με 4,9 βαθμούς και πτωτική τάση. Μια υπέροχη βραδιά πριν την αλλαγή του καιρού!
                  Δευτερα ερχομαι στα μερη σου. Δουλευω πανω στη λεωφορο λαυριου. Να δω πως θα φυγω το απογευμα. Χαχαχα

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ski snow Εμφάνιση μηνυμάτων

Δευτερα ερχομαι στα μερη σου. Δουλευω πανω στη λεωφορο λαυριου. Να δω πως θα φυγω το απογευμα. Χαχαχα
                    Εγώ πάλι εύχομαι να μην μπορώ να πλησιάσω την περιοχή αύριο το απόγευμα που θα γυρνάω από δουλειά!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από south coast Εμφάνιση μηνυμάτων

Φανηηη χρονια πολλα με υγεια
                      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ !!!!!!
                      sigpic

Σχολιασμός

A4240131-3354-4E62-895B-1C824DA05131.jpeg Δρόμοι, μονοπάτια, έχουν εξαφανιστεί τα πάντα! Δίρφυς στα 1000μ σήμερα!
                        Αγγελος...Χαλκιδα!!!!

Σχολιασμός

353801EA-D645-43A8-B0EF-DE0702644CF0.jpeg
                          Αγγελος...Χαλκιδα!!!!

Σχολιασμός

BB10453D-C37C-42C1-9238-6100FD931D44.jpeg Δίρφυς!!

Οι φωτογραφίες είναι του ορειβάτη Μηνά Πατσουράκη’
                            Αγγελος...Χαλκιδα!!!!

Σχολιασμός

5 βαθμοί εδώ, περνάμε στο nowcast, μετά τις 7 αύριο στις επάλξεις.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από phanis777 Εμφάνιση μηνυμάτων

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ !!!!!!
                                Χρονια πολλα και σ ευχαριστουμε για τις φοβερες αναλυσεις σου!!!

Σχολιασμός

Working...
                                X