Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΠΡΟΣΗΝΕΜΟΥ ΧΙΟΝΙΑ 7-8 ΓΕΝΑΡΗ 2019

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

5 βαθμοι με κατα τοπους συννεφια....
    23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

Ξεκίνησαν φαινόμενα στη Λήμνο εδώ και μία ώρα τουλάχιστον. Βροχή ή χιονόνερο στα παραθαλάσσια, χιονόνερο προς χιόνι εδώ που μένω (65 μέτρα) και χιονοκουρτίνες ψηλότερα! Θεμοκρασία 2,3 βαθμοί.

Σχολιασμός

Mια ευχή μόνο: παμεγερα

υγ σκοτος αέρας σιωπές. ερχεται
        Γέτι Ιμαλαϊων ®

Σχολιασμός

Να σημειώσω επίσης και μία αστραπή, γεγονός που προδίδει πιο έντονα φαινόμενα, τοπικά. Κανονικό χιόνι πλέον σε μένα! Χοντρό και σχετικά ασθενές σε ένταση για την ώρα.

Σχολιασμός

4,8 εδω... Δυσκολα θα περασουμε αυτην τη θερμοκρασια τις επομενες 36 ωρες
            Χιονια στην αγιαρα και τι στον κοσμο!!!!!

Σχολιασμός

μετα απο ενα δυημερο που εδω στην Αττικη η σατ μου εσπασε τα νευρα...επιτελους εμφανιζει τα αγαπημενα συνεφακια στην Λημνο...ξερετε εσεις....!!
              23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

δεν αποκλειεται να εχουμε και αποψε λιγα φαινομενα στην Αττικη χωρις ιδιαιτερη σημασια οπως βλεπω απο την σατ....
                23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018

Σχολιασμός

Εδώ δυνάμωσε λίγο και η θερμοκρασία συνεχίζει να πέφτει: 1,7 τώρα! Για καλό και για κακό, σήκωσα και τους υαλοκαθαριστήρες!

Σχολιασμός

Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει η δορυφορική για την ώρα, όσον αφορά την ευρύτερη περιοχή μας. Βασίζομαι κι ελπίζω για ουσιαστικότερες καταστάσεις, κυρίως στις ιδιαιτερότητες του φαινομένου του χιονιού.

Σχολιασμός

ΑΝΑΦΟΡΕΣ χιονοκαιρίας(Αττικης και νησιων Αιγαιου) "ΑΓΓΕΛΟΣ+ΜΑΚΗΣ" 2-7/1/2019...
                      versus
                      ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΠΡΟΣΗΝΕΜΟΥ ΧΙΟΝΙΑ 7-8 ΓΕΝΑΡΗ 2019

μια χαρα!
                      τα "μοντέλα" μου μέσα.

Σχολιασμός

Καλησπέρα και από μένα, επιτέλους μετά από σχεδόν ένα χρόνο λύθηκε το πρόβλημα με τον λογαριασμό μου και μπορώ επιτέλους να γράψω (παρόλο που παρακολουθώ το φόρουμ αρκετά χρόνια).

Έτσι για να φτιάξουμε κλίμα λόγω της επερχόμενης κακοκαιρίας, λίγες φώτο του Σαββάτου 05/01 από τα 500 m στο Μικροχώρι Καπανδριτίου που μέχρι και σήμερα αντέχουν - νομίζω πήραμε παραπάνω από όσο περιμέναμε!!!

Με την ευχή αύριο να το δει όλο το λεκανοπέδιο κι εμείς φυσικά να βάλουμε παραπάνω πόντους.

Απ´ ότι φαίνεται αυξάνονται οι ανταποκρίσεις από την περιοχή μας με το ιδιαίτερο καιρικά ενδιαφέρον και μικροκλίμα...
                        Last edited by e8nikaras; 06-01-19, 22:31.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από storm Εμφάνιση μηνυμάτων
                          Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει η δορυφορική για την ώρα, όσον αφορά την ευρύτερη περιοχή μας. Βασίζομαι κι ελπίζω για ουσιαστικότερες καταστάσεις, κυρίως στις ιδιαιτερότητες του φαινομένου του χιονιού.
                          Σου δινει φαινομενα βαση gfs μεχρι 02.00 ξημερωματα χονδρικα...
                          www.frozenwave.gr

Σχολιασμός

Ο Σάκης πριν λίγο έβγαλε ουσιαστικά έκτακτο για Βοιωτία για αύριο το απόγευμα από τις 18:00 και μετά .Δεν ξέρω που βασίζεται αλλά το Αγγλικό δίνει 50mm στην ΒΑ Βοιωτία!

Προσοχή! Φίλες και φίλοι για εσάς που προγραμματίζετε ταξίδι από ή προς την Αθήνα τη Δευτέρα 7/1 με αυτοκίνητο, προσωπική μου άποψη είναι ότι καλό θα είναι να έχετε ολοκληρώσει το ταξίδι σας πριν τις 17:00 το απόγευμα καθώς στο νομό Βοιωτίας και στο επαρχιακό δίκτυο του νομού αλλά και στο τμήμα της εθνικής οδού από το ύψος της Λιβαδειάς και έως και τα βόρεια προάστια της Αττικής οι χιονοπτώσεις που αναμένονται χοντρικά μετά τις 18:00 το βράδυ της Δευτέρας δεν αποκλείεται να έχουν ιδιαίτερα έντονο χαρακτήρα και να δημιουργήσουν προβλήματα στις μετακινήσεις.. .. Με εκτίμηση Σάκης Αρναούτογλου

Last edited by oldboy332; 06-01-19, 22:51.
                            Αέρα να `σαι τιμωρός, να `σαι και παιχνιδιάρης κι αν βαρεθεί η ψυχούλα μου, να `ρθεις να μου την πάρεις, για να κοιτάει από ψηλά,του κόσμου τη ραστώνη, να ξεχαστεί σαν των βουνών το περσινό το χιόνι.

Σχολιασμός

Το Δεκεμβρη του 16 με -5,5 ειχαμε στις 10 το βραδυ 7 ολοκληρους βαθμούς κ σε 4 ώρες εστρωνε!! Αυτό για οσουςό ανησυχούν με την Τ
                              Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Με τις θερμοκρασίες με ζώνουν τα φίδια..
                                Έχω 5,5...
                                Φαινόμενα ακόμη δεν έχω.
                                Είμαι 800μ από τη θάλασσα πεδινός. Όσοι ξέρουν λίγο μετά τα Βρυσάκια. Λέτε να μου κάνει ζημιά η θερμοκρασία;
                                Συνήθως έχω ένα βαθμό κάτω από Χαλκίδα, μπορεί και δύο, ανάλογα τον καιρό.
                                Αν ξέρει κανείς και γνωρίζει τα μέρη μπορεί να βοηθήσει;
                                Ευχαριστώ!

Σχολιασμός

Working...
                                X