Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2019

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Ένας τρομερός μήνας κλείνει για τα Θεοδώριανα και για τα Τζουμέρκα, με άφθονα χιόνια στο χωριό.

Μισό μέτρο στο χωριό αυτήν τη στιγμή με τη σημερινή χιονόπτωση. Το χωριό έχει ολική χιονόστρωση εδώ και ένα μήνα..

Με 566 χιλιοστά κλείνει ο μήνας. Όλα έπεσαν σε χίονι πιο ψηλά από το χωριό.

Τζουμέρκα σήμερα από Ράμια.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από billipiros12 Εμφάνιση μηνυμάτων
      Ένας τρομερός μήνας κλείνει για τα Θεοδώριανα και για τα Τζουμέρκα, με άφθονα χιόνια στο χωριό.

Μισό μέτρο στο χωριό αυτήν τη στιγμή με τη σημερινή χιονόπτωση. Το χωριό έχει ολική χιονόστρωση εδώ και ένα μήνα..

Με 566 χιλιοστά κλείνει ο μήνας. Όλα έπεσαν σε χίονι πιο ψηλά από το χωριό.

Τζουμέρκα σήμερα από Ράμια.

Σωστός Γενάρης φίλε Βασίλη. Θυμηθήκαμε πως είναι τα χιόνια στην Πίνδο...
      Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• Που να καθόταν και εκείνη η ευκαιρία πριν λίγες ημέρες..

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Giorgosar Εμφάνιση μηνυμάτων
          Που να καθόταν και εκείνη η ευκαιρία πριν λίγες ημέρες..
          Τίποτα παραπάνω δεν θα γινόταν μόνο 5 μετράκια παραπάνω, ψιλά πράγματα
          Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
            ;n2623474]

Τίποτα παραπάνω δεν θα γινόταν μόνο 5 μετράκια παραπάνω, ψιλά πράγματα
            Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα με τους δυτικούς χιόνιαδες. Πάντα χαλάνε το τελευταίο λεπτό.. Αν και δεν αφορούν την περιοχή μου, το έχω απωθημένο να βγει ένας κανονικός δυτικός χιονιάς!

Αυτο της περασμένης εβδομάδας μέχρι και εμένα με έκανε να εκνευριστω, για κάτι που στην ουσία δεν αφορά την περιοχή μου.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Giorgosar Εμφάνιση μηνυμάτων

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα με τους δυτικούς χιόνιαδες. Πάντα χαλάνε το τελευταίο λεπτό.. Αν και δεν αφορούν την περιοχή μου, το έχω απωθημένο να βγει ένας κανονικός δυτικός χιονιάς!

Αυτο της περασμένης εβδομάδας μέχρι και εμένα με έκανε να εκνευριστω, για κάτι που στην ουσία δεν αφορά την περιοχή μου.
              οπότε φαντάζεσαι εμένα.. έβλεπα σε όνειρο να γκρεμίζω βουνά από τα νεύρα μου....!

όταν θα γίνει, εγώ θα γυρίσω από την Αμερική για να το ζήσω..

Για το γ@μωτο.!!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
                ;n2623477]

οπότε φαντάζεσαι εμένα.. έβλεπα σε όνειρο να γκρεμίζω βουνά από τα νεύρα μου....!

όταν θα γίνει, εγώ θα γυρίσω από την Αμερική για να το ζήσω..

Για το γ@μωτο.!!
                Μιχαήλ δεν υπάρχει θέμα.. Ότι μας δώσει ο καιρός, δεν έχουμε παράπονο στα βουνά μας το χιόνι τα 7 μέτρα και ακόμα δεν έχει περάσει ο χιονοβόλος φλεβάρης.

Ας μην ξεχνάμε ο χειμώνας από τα βουνά φαίνεται.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από billipiros12 Εμφάνιση μηνυμάτων

Μιχαήλ δεν υπάρχει θέμα.. Ότι μας δώσει ο καιρός, δεν έχουμε παράπονο στα βουνά μας το χιόνι τα 7 μέτρα και ακόμα δεν έχει περάσει ο χιονοβόλος φλεβάρης.

Ας μην ξεχνάμε ο χειμώνας από τα βουνά φαίνεται.
                  εννοείται αυτό. Απλά ήθελα πολύ να δω το αποτέλεσμα στην ήπειρο και στα Γιάννενα, για αυτό στεναχωρηθηκα πολύ. Αν εξαιρέσουμε αυτό, και δεν ήξερα ότι υπήρχαν χάρτες, φυσικά ο Γενάρης αυτός ήταν επικός.

Σχολιασμός

• Η Δίρφυς και το Ξεροβούνι σήμερα ακόμα με μέτρα χιονιού παρολο που προηγηθηκαν τοσες βροχες και νοτιάδες...Ακομα και η Πάρνηθα ειναι κατασπρη στη βορεια πλευρά απο τα 1200μ...

Σχολιασμός

• Ήλιος στο χκ στα Καλάβρυτα μετά από άπειρες μερες

Σχολιασμός

• Ομορφιές

Σχολιασμός

Working...
                        X