Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Χρήσιμα καιρικά links

Collapse
Καρφιτσωμένο Θέμα
X
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac
    ;n2628706]Ok παιδιά Μπορώ να το σβήσω, και να το αντιγράψω πάνω, επειδή, όμως θα απαιτήσει αρκετό χρόνο, για να είναι 100% ευανάγνωστο, θα το κάνω μια μέρα που θα είμαι πιο ελεύθερος από το διάβασμα
    Ναι βρε συ - κανένα πρόβλημα. Αυτό έλειπε... Καλή μελέτη!

Σχολιασμός

μπραβο συνονοματε:d:d
      Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό
      Οπου πας εσύ, θα 'μαι πάντα εδώ,
      να σ΄ακολουθώ...
      Χιόνι ολέ ολεεεέ, χιόνι ολέ ολεεέ!!!!

Σχολιασμός

Παίδες έκανα την αλλαγή που μου ζητήθηκε, μάλιστα στο τέλος αφαίρεσα και ελάχιστα πράγματα επειδή το μήνυμα παρά ήταν μεγάλο. ότι χρήσιμο θέλετε για τα μοντέλα βρίσκεται στο πρώτο μηνυμά μου, και ο υετός του ευρωπαικού μαζί.
        Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Ευγε Μιχαλη...
          Μονο χιονι.
          Καταργηση αλλων μορφων υετου ΤΩΡΑ!

Σχολιασμός

Μήπως μπορεί κανένας να πει πού θα βλέπουμε τώρα τα ensebles Του ευρωπαϊκού, αφού το meteoguru είναι off γι αυτά ,για αρκετές μέρες.
            Ευχαριστώ
            ΚΡΗΤΗ-ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙ-ΨΥΧΡΟ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από oropedio lasithi Εμφάνιση μηνυμάτων
              Μήπως μπορεί κανένας να πει πού θα βλέπουμε τώρα τα ensebles Του ευρωπαϊκού, αφού το meteoguru είναι off γι αυτά ,για αρκετές μέρες.
              Ευχαριστώ
              https://meteologix.com/es/forecast/2.../temperatur850

Σχολιασμός

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ.
                ΚΡΗΤΗ-ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙ-ΨΥΧΡΟ

Σχολιασμός

;n2596680]

http://www.meteopower.com/meteo/data...000_balkan.png

Και ακολουθείς τα βήματα που είπα!
                  wethermaniac το meteopower θελει login ? δν μπορω να δω απο εκει υετο ευρωπαικου εγω το βλεπω απο weather.us

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από tommy8 Εμφάνιση μηνυμάτων

wethermaniac το meteopower θελει login ? δν μπορω να δω απο εκει υετο ευρωπαικου εγω το βλεπω απο weather.us
                    όχι βρε, απλά να βάζεις τις παραμέτρους πρόγνωσης που σου είπα. ώρες πρόγνωσης τρέξιμο.. με βάση αυτά στο πρώτο πόστ μου
                    Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

;n2632988]

όχι βρε, απλά να βάζεις τις παραμέτρους πρόγνωσης που σου είπα. ώρες πρόγνωσης τρέξιμο.. με βάση αυτά στο πρώτο πόστ μου
                      οκ δικε μου ευχαριστω

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Demasiado14

Μιχάλη το πήρες το πτυχίο;
                        Όλα κομπλέ;
                        Κατά πάσα πιθανότητα ναι! περιμένω αύριο τον βαθμό, αλλά μου είπε όπως κοίταξε τα θέματα, λογικά περνάω! Έχω αγωνία, αλλά σε ένα μάθημα το οποίο είναι τελείως άσχετο με την μετεωρολογία [με κυκλώματα είναι...] το 5 μου αρκεί. Αύριο το πρωί θα μάθω καθώς θα τον πάρω τηλέφωνο στο γραφείο να μου πει τον βαθμό στα σίγουρα για αυτό δεν πανηγυρίζω ακόμα!

Σχολιασμός

weathermaniac μήπως μπορείς να κάνεις κάτι αντίστοιχο για το nowcasting..?εκτός αν υπάρχει κάτι κι εγώ δεν το βλέπω(1-2 TIPS για το τι να παρακολουθουμε)

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Dimpas Εμφάνιση μηνυμάτων
                            weathermaniac μήπως μπορείς να κάνεις κάτι αντίστοιχο για το nowcasting..?εκτός αν υπάρχει κάτι κι εγώ δεν το βλέπω(1-2 TIPS για το τι να παρακολουθουμε)
                            Δεν είμαι αρκετά καλός στην κατηγορία αυτή. Το έχω μελετήσει περισσότερο στις καταιγίδες. έχω κάποιες γνώσιες κυρίως στην μορφή των νεφών βάση δορυφορικής, έχω αποθηκευμένες και πολλές δορυφορικές.

Υπάρχει ένα θέμα που έχει φτιάξει ο ΓΙΑΝΝΗΣ που λέγεται Αττικές συμβουλές nowcasting αν θυμάμαι καλά. Νομίζω πρέπει να το επαναφέρει γιατί εκεί έχει πολλά χρήσιμα πράγματα για τους χιονιάδες ανατολικών προσήνεμων στο nowcast

Σχολιασμός

;n2635515]

Δεν είμαι αρκετά καλός στην κατηγορία αυτή. Το έχω μελετήσει περισσότερο στις καταιγίδες. έχω κάποιες γνώσιες κυρίως στην μορφή των νεφών βάση δορυφορικής, έχω αποθηκευμένες και πολλές δορυφορικές.

Υπάρχει ένα θέμα που έχει φτιάξει ο ΓΙΑΝΝΗΣ που λέγεται Αττικές συμβουλές nowcasting αν θυμάμαι καλά. Νομίζω πρέπει να το επαναφέρει γιατί εκεί έχει πολλά χρήσιμα πράγματα για τους χιονιάδες ανατολικών προσήνεμων στο nowcast
                              θα το ψάξω!σ ευχαριστώ πολυ!

Σχολιασμός

Working...
                              X