Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Ηλιακές Κηλίδες

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Κι επειδη ενας βλαμμενος το 1930 εκανε ενδοφλεβιες ενεσεις οξυζενε σε ασθενεις με πνευμονια πρεπει να συνεχισουμε το ιδιο;Απο τοτε μεχρι τωρα εχουν γινει δισεκατομμυρια χιλιομετρα ερευνας για το πως αντιμετωπιζεται μια πνευμονια με αποτελεσμα το 1930 να πεθαιναν κατα χιλιαδες απο πνευμονια και τωρα η θνητοτητα απο πνευμονια να εχει ελαττωθει σημαντικα.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Χλεμπονιαρης Εμφάνιση μηνυμάτων
      Κι επειδη ενας βλαμμενος το 1930 εκανε ενδοφλεβιες ενεσεις οξυζενε σε ασθενεις με πνευμονια πρεπει να συνεχισουμε το ιδιο;Απο τοτε μεχρι τωρα εχουν γινει δισεκατομμυρια χιλιομετρα ερευνας για το πως αντιμετωπιζεται μια πνευμονια με αποτελεσμα το 1930 να πεθαιναν κατα χιλιαδες απο πνευμονια και τωρα η θνητοτητα απο πνευμονια να εχει ελαττωθει σημαντικα.

γιατρε μου ....ειπε κανεις να το συνεχισουμε???????

φυσικα ειναι απλα ενα λινκ και μια αλλη αποψη ( ασε που κανεισ δεν ξερει αν αυτα που γραφει εκει εχουν σχεση με την πραγματικοτητα)....αλλα εγω δεν ωιαζομαι να καταδικασω την αποψη.....ουτε και να την αποδεχτω!!! κουβεντουλα κανω!!!!
      Απο Μαρτη...Μαρτης-γδαρτης..........κι απο Αυγουστο χειμωνα!!!!!

Σχολιασμός

• Εγω παντως οξυζενε δε πινω!!!
        Το πολυ πολυ καμια κοκα κολα.χαχαχα

Σχολιασμός

• αντε γεια μας!!!!!

χαχχαχαχα!!!!!

Σχολιασμός

• Βρε σεις, πού κολλάνε τα οξυζενέ με τις ηλιακές κηλίδες του παρόντος θέματος; Εκτός κι αν συσχετίσει κανείς τον περιορισμό των κηλίδων με τη...χρήση του οξυζενέ!!!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από INUIT Εμφάνιση μηνυμάτων
              Το γεγονός αυτό αποτελεί ένδειξη ότι το ατομικό οξυγόνο επιτίθεται σε ό,τι βρει μπροστά του προσβάλλοντας βασικές λειτουργίες του οργανισμού, ο οποίος προσπαθεί να ανακάμψει. Η επίθεση εκδηλώνεται με συμπτώματα όπως ναυτία, διάρροια, κούραση, κρυάδες (αν ο ασθενής είναι τυχερός και δεν υποστεί ανεπανόρθωτες βλάβες). Αυτά που λέει η εικόνα είναι για όποιον θέλει να πιστεύει ότι το οξυζενέ έχει εγκέφαλο και ξέρει να ξεχωρίζει τα μικρόβια από τους ιστούς του οργανισμού.

Το κείμενο στερείται κάθε σοβαρότητας. Αλλά αυτό που μου έκανε ιδιαίτερα άσχημη εντύπωση είναι η τελευταία αναφορά που έχει στη βιβλιογραφία, η μόνη που βρίσκεται σε peer reviewed περιοδικό (Journal of the American Medical Association). Ποιο είναι το πρόβλημα; Απλά ότι η εργασία που επικαλείται δεν υπάρχει! Ή μάλλον υπάρχει, αλλά δημοσιεύθηκε 100 νωρίτερα, το 1888!!! Γιατί άραγε τέτοια παραπληροφόρηση;

Από την άλλη, εδώ μπορεί να δει κανείς μια περίληψη γύρω από την τοξικότητα του υπεροξειδίου του υδρογόνου στον ανθρώπινο οργανισμό, βασισμένη σε ιατρικά δεδομένα από peer reviewed δημοσιεύσεις.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από storm Εμφάνιση μηνυμάτων
                Βρε σεις, πού κολλάνε τα οξυζενέ με τις ηλιακές κηλίδες του παρόντος θέματος; Εκτός κι αν συσχετίσει κανείς τον περιορισμό των κηλίδων με τη...χρήση του οξυζενέ!!!
                Στο βίντεο της σελίδας 22 μας προτείνουν να καταναλώνουμε οξυζενέ ως προληπτικό μέτρο προστασίας κατά των συνεπειών που έχουν οι μεταβολές της ηλιακής δραστηριότητας! Σκέψου να το δει κάποιο παιδί και να το κάνει κιόλας. Γι' αυτό μάλλιασε η γλώσσα μου να φωνάζω για τους κινδύνους που κρύβει η χρήση αυτής της ουσίας.

Εγώ προτείνω αυτό για συμπληρωματική προστασία, τουλάχιστον είναι ανώδυνο και πιο αστείο.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από INUIT Εμφάνιση μηνυμάτων
                  ...οπως δεν θα παει καποιοσ να κολησει σε αντιδραστηρα,,,,ετσι εννοειται νομιζω πωσ δεν μιλησε κανεισ για μπανιο με οξυγενε,,,,βρηκα αυτα :

Το υπεροξείδιο του υδρογόνου (Η2O2) , μαζί με το όζον (Ο2), συνιστούν τις βιο-οξειδωτικές θεραπείες. Ο μηχανισμός δράσης τους είναι παρόμοιος: όταν διαλύονται μέσα στο σώμα, απελευθερώνουν το επιπλέον άτομο οξυγόνου που εμπεριέχεται στη μοριακή τους σύνθεση, δημιουργώντας ένα καλά οξυγονωμένο περιβάλλον που έχει διπλή αποστολή: την πρόληψη και τη θεραπεία.

Μια παντοδύναμη θεραπευτική λύση με άγνωστη ιστορία

Πρωτοπόρος στην εκμετάλλευση αυτής της θεραπείας, της οποίας θεωρείται και πατέρας, υπήρξε ο δρ. Richard Willhelm. Κατά τη δεκαετία του 1940, ίδρυσε, τον οργανισμό Επιμορφωτικού Ενδιαφέροντος για το Υπεροξείδιο του Υδρογόνου (ECHO) θέλοντας να διαδώσει τα θεραπευτικά οφέλη του. Ο ίδιος το χρησιμοποίησε σε ασθενείς, βλέποντας πολύ ενθαρρυντικά αποτελέσματα σε δερματικά προβλήματα, πολιομυελίτιδα και διανοητικές ανωμαλίες που προκύπτουν από βακτηριακές μολύνσεις.

Προτού το ανακαλύψει ο Willhelm, ο βρετανός γιατρός Τ. Η.Oliver το είχε χορηγήσει πρώτος με ενδοφλέβιες ενέσεις σε 25 ασθενείς που έπασχαν από πνευμονία. Το αποτέλεσμα ήταν εκπληκτικό: το ποσοστό θνησιμότητας από την ασθένεια έπεσε από το 80% στο 48% και η ενδοφλέβια έγχυση υπεροξειδίου του υδρογόνου έγινε το μυστικό όπλο αντιμετώπισης της επιδημίας πνευμονίας που ξέσπασε λίγο μετά το τέλος του Α' Παγκοσμίου Πολέμου.

και το λινκ

http://topotamidengirizeipiso.blogsp...0/02/h2o2.html
                  τι π@παριες λεει αυτο το μπλογ? οι ελευθερες ριζες οξυγονου ειναι απτους λογους που γερναμε απτους λογους που καταστρεφονται τα κυτταρα με 500 βλαβερες συνεπειες και αυτος μας λεει οτι ειναι καλες και να πινουμε οξυζενε? τι πινει αυτος που τα λεει? γ@μω τα μπλογκ μου γ@μω!! αυτοι θελουν καταγγελια γιατι ειναι επικινδυνοι!!

Σχολιασμός

• καλα...εχω παθει πλακα......ορισμενοι συστηματικα......διαφωνουν....για να διαφωνουν ....χαχαχαχχαχαχαχαχ!!!!!!!

16-04-13, 20:34
                    INUIT

Senior MemberΕγγραφή09-11-2011ΠεριοχήΣταυρός -ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΜηνύματα742

Αρχική Δημοσίευση από Χλεμπονιαρης
                    Κι επειδη ενας βλαμμενος το 1930 εκανε ενδοφλεβιες ενεσεις οξυζενε σε ασθενεις με πνευμονια πρεπει να συνεχισουμε το ιδιο;Απο τοτε μεχρι τωρα εχουν γινει δισεκατομμυρια χιλιομετρα ερευνας για το πως αντιμετωπιζεται μια πνευμονια με αποτελεσμα το 1930 να πεθαιναν κατα χιλιαδες απο πνευμονια και τωρα η θνητοτητα απο πνευμονια να εχει ελαττωθει σημαντικα.

γιατρε μου ....ειπε κανεις να το συνεχισουμε???????

φυσικα ειναι απλα ενα λινκ και μια αλλη αποψη ( ασε που κανεισ δεν ξερει αν αυτα που γραφει εκει εχουν σχεση με την πραγματικοτητα)....αλλα εγω δεν ωιαζομαι να καταδικασω την αποψη.....ουτε και να την αποδεχτω!!! κουβεντουλα κανω!!!!

Σχολιασμός

• ΑΔΕΡΦΙΑ και καλοι ,μου φιλοι σε ολα αυτα τα χρονια που προσπαθησαμε ολοι μαζι να βρουμε ακρες να ψαξουμε να αναζητησουμε , να εντρυφουσεμαι στου αγνωστου στο αγνωστο να βρουμε κατι εκει που τον ποιον πολλων σταματαει τι καταλαβαμε???????
                      Να σας πω εγω τι....... καταναλωθηκαμε μεταξυ μας χασαμε τον αυτοσκοπο και τελος σε μια καιριρικα αδιαφορη περιοδο μειναμε μονοι μας.Κυτατε μονοι σας τον εαυτο σας που σας ρωταν ολοι ποτε θα βρεξει ποτε θα φυσηξει και νοιωθεται λιγο πολυ σαν να κουμανταρεται εσεισ τον καιρο (οξυμωρο αλλα δεν το καταλαιβαινουν )
                      Με τελειως μαθηματικη εστω αρτιοσκληρωτικη βαση θα ηθελα δειλα δειλα να αρχισουμε να κανουμε εκτιμησεισ για τα τεκτενουμενα αρχοντας του χρονου μη προδιογραφομενων γεγονοτων ωστισ αφισ μεταβατικων σταδιων κλιματολογικης αλαγης του το εσχεται μετα του φθινοπωρου.

Γελατε ρε κολοπαιδα γιατι ξερεται οτι δε γρικαρω γκρι απο αρχαια .Αλλα περα απο την πλακα ασ αρχισει η κουβεντα............
                      μμμμμμμμμμμμμμμμμμ...........Δεν νομιζεται οτι ηρθε η ωρα τωρα να συζητησουμε σοβαρα και οχι με μπαρμ******κλα
                      mountain

Σχολιασμός

• Ισχυρή έκρηξη στον Ήλιο κατέγραψε η NASA. Οι εικόνες είναι εντυπωσιακές
                        Ο χειμώνας αν δεν πιάσει κι ο χιονιάς αν δεν πλακώσει,
                        ούτε λάδι, ούτε στάρι, ούτε ανθούς η γη θα δώσει.

Σχολιασμός

• http://lithosfotos.blogspot.gr/2013/...6-1946-67.html

Σχολιασμός

Working...
                          X