Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Καιρικές εικόνες 2012

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.
    Οι φωτο απο Μετσοβο απλα απιστευτες.
    Να στειλω και εγω με την σειρα μου καποιες τελευταιες φωτο του 2012:

Ξημερωμα στο Λουτρακι την Παρασκευη 28-12

Η Ζηρεια οπως φαινεται απο τον Ισθμο της Κορινθου:

Παλι η Ζηρεια απο τον δρομο προς Επιδαυρο:

Απο τον ιδιο δρομο πανοραμα της οροσειρας των Γερανειων-Αριστερα ο ογκος πανω απο Λουτρακι στην μεση η κορυφη Ντουσια και τερμα δεξια το Μακρυπλαγι(ψηλοτερη κορυφη του συγκροτηματος 1351)-Διακρινεται και η Μοτορ Οιλ στην θαλασσα διπλα

Ξημερωμα Σαββατου με καταιγιδα στο Λουτρακι:

Το ρεμα κατεβαζε αρκετο καφε νερο

Μια βολτα στην Ποσειδωνια του Ισθμου(πλευρα Κορινθιακου)και στο βαθος το χαος:

Τελος μια φωτο απο την περιοχη μου και το ρεμα Ποδονιφτης εχει φουσκωσει αρκετα:

Σχολιασμός

• φωτογραφιες απο Χελμο σημερινες απο φεισμπουκ..

Σχολιασμός

• μεσα στο parkin του 1750 σημερα το πρωι!!ενημερωτικα ο φιλος Σταθης που ειναι στην φωτο ειναι πανω απο 1.85!

Σχολιασμός

• Καλή χρονιά να χουμε!!

Σχολιασμός

• Όλυμπος απο πότε?

Σχολιασμός

• Πούδρα η Ολυμπάρα!!!
              Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης.
              Αν δε σωθεί, εγώ φταίω. ~ Ν. Καζαντζάκης

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Morpheas Εμφάνιση μηνυμάτων
                Πούδρα η Ολυμπάρα!!!
                Τωρα βεβαια θα ειναι πιο χιονισμενος γιατι μετα τα χιονια δεν ''αποκαλυφθηκε''!

Σχολιασμός

• Μποτιλιάρισμα στην αλλαγή του χρόνου στο Ροβανιέμι

DON'T FEED THE TROLLS

Σχολιασμός

• http://oi46.tinypic.com/bdjhip.jpg Στον δρομο προς Σπηλια Κισσαβου περισυ..
                    http://oi50.tinypic.com/2qss0gn.jpg Και το χωριο περιπου στα 850μ.

Σχολιασμός

• μπραβο χιονι η Σπηλια!!! και σκεφτειτε οτι ειναι μολις ενα κλικ απο το Αιγιαιο!! καμμια φωτο απο Ανατολη εχεις!!??
                      "Στα κορφοβούνια είναι η πηγή κάθε φυλής καθάριας''

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από ORESIVIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
                        μπραβο χιονι η Σπηλια!!! και σκεφτειτε οτι ειναι μολις ενα κλικ απο το Αιγιαιο!! καμμια φωτο απο Ανατολη εχεις!!??
                        Όχι φιλε μου.Δυστυχως δεν εχω γιατι δεν εχω παει. http://oi46.tinypic.com/20tneol.jpg Αλλη μια της Σπηλιας που φαινεται το υψος του χιονιου. Τονιζω πως αυτο ειναι το 1ο σοβαρο χιονι που ειχε πεσει τα χριστουγεννα. Αντιλαμβανεσαι τι θα ειχε αργοτερα. Η Σπηλια νομιζω πως ειναι σε πλεονεκτηκοτερη θεση απο την Ανατολη σε θεμα θερμοκρασιων , κατι που θα την βοηθαει και στο χιονι γιατι οι καταστασεις σε αυτα τα υψομετρα ειναι συχνα οριακες.

Σχολιασμός

• θυμάμαι ένα ρεπορτάζ από το Φλεβάρη του 2003 από τη Σπηλιά με πραγματικά πολυ χιονι...

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από geornik2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
                            θυμάμαι ένα ρεπορτάζ από το Φλεβάρη του 2003 από τη Σπηλιά με πραγματικά πολυ χιονι...
                            Εγω παλι δεν θυμαμαι τιποτα γιατι δεν ημουν ουτε 7.χεχε: D Βαζει καλο χιονακι η αληθεια ειναι.

Σχολιασμός

Working...
                            X