Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

National Geographic 265NΕ Υψος?!

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• PEACERMAN
    started a topic National Geographic 265NΕ Υψος?!

National Geographic 265NΕ Υψος?!

Γεια χαρα παιδια...Εχω αυτο τον σταθμο...Και θελω να τον βαλω σε ταρατσα...θελω να ρωτησω οι αισθητηρες σε τι υψος απο το πατωμα πρεπει να ειναι?! 2 μετρα ειναι οκ?!

• chiemsee
    replied
    Γεια χαρά.
    Πριν να τον ανεβάσεις, έχεις κάνει ελέγχους για να διαπιστώσεις αν οι μετρήσεις τού σταθμού
    είναι αξιόπιστες. Τι εννοώ, λογικά θα έχεις κοντά σου κι άλλους σταθμούς. Εχεις συγκρίνει τις τιμές των
    μετρήσεων των άλλων σταθμών με του δικού σου;

Στις φωτος δε φαίνεται βροχόμετρο, το έχεις βάλει και δε φαίνεται;
    Ο αισθητήρας θερμοκρασίας-υγρασίας συνεχίζει να είναι ακόμα όπως τον βλέπουμε στις φωτος;

Leave a comment:

• PEACERMAN
    replied
    Γεια χαρα παιδια και παλι μετα απο καιρο!!Λεω πλεον να ανεβασω τον σταθμο online μπορει να με βοηθησει καποιος??πως και τι??Γιατι δεν εχω ιδεα

Leave a comment:

• PEACERMAN
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από ndimensi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικος ο σταθμός, αλλά βλέπω και πολύ καλό μπαλκόνι για κάμερααα . . .
    Μελλοντικα κατι θα γινει!!

Leave a comment:

• ndimensi
    replied
    Αρχική Δημοσίευση από PEACERMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρα και παλι...Θελω την βοηθεια σας :$ ....Exω αυτα τα δυο μερη για να βαλω τον σταθμος...Η στην μια κεραια η στην αλλη...Για πειτε γνωμη?..και Θα εχω θεμα που θα ειναι πανω απο κεραια?..

Ευχαριστω!!
    Καλορίζικος ο σταθμός, αλλά βλέπω και πολύ καλό μπαλκόνι για κάμερααα . . .

Leave a comment:

• PEACERMAN
    replied
    Βασικα μολις σημερα τον εβαλα ετσι....

Leave a comment:

• GL
    replied
    Αν ειναι να τον τοποθετησεις στην κεραια καλυτερα να παρεις εναν κοντο στύλο και με μια προεκταση να τον τοποθετησεις στον ηδη υπαρχον στύλο της κεραιας. Κατι τετοιο για να παρεις μια ιδεα http://www.perifraxeis-portokalakis.gr/eksartimata . Και αν κουνιεται θα πρεπει να τον πιασεις με αντιρηδες γιατι θα παρει και καποιο βαρος ολη η κατασκευη. Βλεπω οτι εχεις και στηθαιο στην ταρατσα. Εκει θα ηταν καλυτερο να καρφωσεις εναν στυλο και να τον πιασεις με αντιρηδες ωστε να ειναι τελειως ανεξαρτητος απο την κεραια εκτος και αν δεν αφηνουν να κανεις τρυπες στο στηθαιο. Εδω ειναι ο δικος μου στον λοφο Βωκου στον πειραια πανω σε στηθαιο και κοντα στην κεραια http://www.meteoclub.gr/photos/fotog...lon/----2-6477

Leave a comment:

• PEACERMAN
    replied
    Τελικα στον συγκεκριμενο σταθμο επηρεαζει να ειναι απο κατω του η κεραια?

Leave a comment:

• PEACERMAN
    replied
    Επηρεαζει καπου η κεραια?!

Leave a comment:

• icedsun
    replied
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙς ΣΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΒΡΑΧΙΟΝΑ ΣΕ ΣΧΙΜΑ ΓΑΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

ΝΑ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΕΤΡΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΕΡΑΙΑ!

Leave a comment:

• PEACERMAN
    replied
    Καποιος παιδια?!

Leave a comment:

• PEACERMAN
    replied
    Γεια χαρα και παλι...Θελω την βοηθεια σας :$ ....Exω αυτα τα δυο μερη για να βαλω τον σταθμος...Η στην μια κεραια η στην αλλη...Για πειτε γνωμη?..και Θα εχω θεμα που θα ειναι πανω απο κεραια?..

Ευχαριστω!!

Leave a comment:

• PEACERMAN
    replied
    Ωραια..Ευχαριστω!!

Leave a comment:

• storm
    replied
    Δύο μέτρα είναι καλά ώστε να αποφεύγεις τη μεγάλη θερμοβαθμίδα απ΄τη θέρμανση του δαπέδου. Γενικά ότι ισχύει σε όλους τους σταθμούς.

Leave a comment:

Working...
X