Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Πρόβλημα διακοπής λειτουργίας webcam.

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Πρόβλημα διακοπής λειτουργίας webcam.

Καλησπέρα παιδια!Εχω την καμερα στο Σοχο.Το μηνα 1-2 φορες περιπου κολλαει η εικονα και αλλαζει μονο η ωρα/ημερομηνια μεσα στο site και στο Tincam δειχνει μαυρη εικονα.Εαν κλεισω το προγραμμα και το ξανανοιξω δεν φορτωνει την καμερα,γραφει οτι δεν ανοιγει η δεν βρισκει τους drivers πανω πανω στο Tincam, ακομα και με restart του υπολογιστη.Το ιδιο και στο software της logitech.Για να διορθωθει το προβλημα η πρεπει να κλεισω τον υπολογιστη και να τον ανοιξω μετα απο λιγο ή καθως ειναι κολλημενο το tincam πριν κανω οτιδιποτε,να σταματησω το capture να παω στις συσκευες να αποτσεκαρω την καμερα και να την ξανατσεκαρω και τοτε επανερχεται.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?Εμενα το μυαλο μου παει στο μηκος και στην ποιοτητα καλωδιου usb που λογικα παιζει ρολο και στην αναλυση δλδ αν την εχω πολυ υψηλη.Επισης μπορει να ειναι ο υπολογιστης γιατι δεν ειναι και τελευταιας γενιας.Τωρα η αναλυση ειναι στα 1024 και μπορω μεχρι 1280 να κανω Upload με το TinCam ενω κανονικα τραβαει εως 1920.Γνωρίζει καποιος τι φταιει?
    ΤΟ ΧΙΟΝΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ
Working...
X