Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Snowreport Application iPhone Update

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Snowreport Application iPhone Update

Καλησπέρα για ακόμη μια χρονιά στους φίλους του χιονιού και του φόρουμ γενικότερα.
    Το θέμα μου όμως αυτη την φορα δεν εχει να κανει με καποιο χιονοδρομικο αλλα με την εφαρμογη του snowreport στο app store (iPhone).
    Δεν θα σχολιασω πολυ το γεγονος οτι η εφαρμογη ειναι ακριβη αφου ο καθενας κρινει αν θα αγορασει καποια εφαρμογη ή οχι, αυτο που θα ηθελα να πω και αν γινεται να παρω απαντήσεις ειναι γιατι η εφαρμογη εχει αφεθει στην μοιρα της.
    Σαν χρηστη της εφαρμογης που πληρωσε για την παρει απαιτω (οσο βαρυ και αν ακουγεται) να γινονται καποιες αναβαθμισεις ετσι ωστε η εφαρμογη να ειναι πλεον πιο λειτουργικη.
    Ενα απο τα βασικά που θα ηθελα να δω ειναι η επιλογη αλλαγης των καμερων σε καθε χιονοδρομικο. Δηλαδη απο την στιγμη που για καθε χιονοδρομικο υπαρχουν πανω απο 1 διαθεσιμες καμερες τοτε θα πρεπει να υπαρχει η επιλογη να μπορουμε να βλεπουμε ολες τις καμερες του εκαστοτε χιονοδρομικου.
    Δευτερο θα ηθελα εγω και πολλοι αλλοι συμφοριτες μου να δουμε μεγαλυτερη διαρκεια προγνωσης του καιρου ή να υπαρχει προγνωση για τις υπαρχουσες μερες που δινει μεχρι αυτη τη στιγμη αλλα να ειναι πιο αναλυτικες και να μου εμφανιζει ανα μια ωρα ή δυο ωρες την κατασταση του καιρου για μια συγκεκριμενη μερα.
    Και τελευταιο αλλα οχι τοσο σημαντικο θα ηταν καλο μια απευθειας συνδεση με το φορουμ αλλα για αυτη την δουλεια υπαρχει το tapatalk.
    Δεν μπορω να δεχθω ως απαντηση οτι μπορω να μπω απο το browser του κινητου για να δω ολες τις καμερες απο την στιγμη που πληρωσα μια εφαρμογη.
    Θα περιμενω εγω οπως και πολλοι αλλοι καποια επισημη απαντηση πανω σε αυτο το θεμα.
    Ευχαριστω πολυ

ΥΓ: Δεν ηθελα να κουρασω κανεναν και σε καμια περιπτωση να προσβαλλω καποιον και ζητω συγνωμη εκ των προτερων αν θεωρειται οτι ειμαι πολυ επιθετικος απεναντι σας.

niclakis έχεις δίκιο σε όλες τις επισημάνσεις σου και έχω συζητήσει με τον Πάνο Βατικιώτη το συγκεκριμένο θέμα ,σε ευχαριστούμε που μας βοηθάς με αυτά που προτείνεις.Είναι όντως απαραίτητη η αναβάθμιση αλλά και να δούμε αν και κατά πόσο μπορεί να γίνει πιο φθηνή.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από j.s. Εμφάνιση μηνυμάτων
      niclakis έχεις δίκιο σε όλες τις επισημάνσεις σου και έχω συζητήσει με τον Πάνο Βατικιώτη το συγκεκριμένο θέμα ,σε ευχαριστούμε που μας βοηθάς με αυτά που προτείνεις.Είναι όντως απαραίτητη η αναβάθμιση αλλά και να δούμε αν και κατά πόσο μπορεί να γίνει πιο φθηνή.
      ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση γιατι δεν ειναι ενα θεμα που απασχολει μονο εμενα. ελπιζουμε σε συντομη αναβαθμιση.
      Να εχετε ενα καλο χειμωνα

Σχολιασμός

προσωπικα εχω φτιαξει εφαρμογη για android κινητα. Η εφαρμογη προσφερει στον χρηστη χιλιομετρικη αποσταση απο το καθε χιονοδρομικο απο την τρεχουσα τοποθεσια του επισης προγνωση καιρου, τους αναβατηρες των χιονοδρομικων για να ξερει ο χρηστης τι λειτουργει και τι οχι καθως και ολες τις καμερες τις οποιες λειτουργουν. απαρετητη προυποθεση η συνδεση στο ιντερνετ και η ενεργοποιηση του gps στο κινητο.
        screen_20121110_1410.jpgscreen_20121110_1413.jpg

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από furious Εμφάνιση μηνυμάτων
          προσωπικα εχω φτιαξει εφαρμογη για android κινητα. Η εφαρμογη προσφερει στον χρηστη χιλιομετρικη αποσταση απο το καθε χιονοδρομικο απο την τρεχουσα τοποθεσια του επισης προγνωση καιρου, τους αναβατηρες των χιονοδρομικων για να ξερει ο χρηστης τι λειτουργει και τι οχι καθως και ολες τις καμερες τις οποιες λειτουργουν. απαρετητη προυποθεση η συνδεση στο ιντερνετ και η ενεργοποιηση του gps στο κινητο.
          [ATTACH=CONFIG]2956[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]2957[/ATTACH]
          Ωραίο ακούγεται αυτό π λες . Υπάρχει ανάλογο θέμα με την εφαρμογή για τα android αν κανεις μια αναζητηση θα το βρεις . Γραψτο κ εκεί για να το γνωρίζουν κ οι χρήστες android

Σχολιασμός

Working...
          X