Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Εύρεση εργασίας

Collapse
Καρφιτσωμένο Θέμα
X
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αρχική Δημοσίευση από Κωστας. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου λείπει ενας καφες. Να πας κάπου να παρεις εναν καφε και να ξαπλωσεις στη καρεκλα και να μη σε κουνησει κανενας για 3 ωρες.
    Δε μπορεις να το κανεις αυτο εδω.

Και να πας για καφε δε μπορεις να κατσεις ετσι τοσες ωρες.

Μου λείπει η ελευθερια μετα τη δουλεια να κανεις κατι για τον εαυτο σου.
    Ειδικα το χειμωνα δεν υπάρχει ζωη. Βλεπεις ηλιο μονο καθε Σάββατο.
    Στη κυριολεξία.
    Το καλοκαίρι ομως η μερα ειναι μεγαλη. Βλεπεις ηλιο και φως.
    ειλικρινά δεν μπορείς να φανταστείς γιατρέ μου ΠΟΣΟ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ, τι δε θα δινα να ανταλασσα τη ζωή μου με τη δική σου. Να μαμηθεί κι ο ηλιος κ ο καφές.

Ελα να δουλευεις στο κολοχανειο με 600 και 700 ευρω και μετά τα λες αυτά. Με πτυχίο και μαστερ. Ποσο θα θθελα κ εγω να δουλευω με 4000 και 5000 το μήνα.. Ηδονή θα ταν , ακομα και με μουχλιασμενο καιρό...
    "Στα κορφοβούνια είναι η πηγή κάθε φυλής καθάριας''

Σχολιασμός

Μη μου λες τετοια γιατι σκοπευα να γυρίσω τελος του χρονου. Αυτο σκεφτομαι.

Επισης μου λείπουν οι γιορτες. Μυρωδια δε πηρα απο Πασχα. Ενα "η ζωη εν ταφω ακουσα". Αυτο ολο κι ολο. Μιση ωρα. Ουτε τσουρεκι, ουτε φαι, ουτε αυγα ουτε τιποτα. Μπισκοτα εφαγα το Πασχα.

Τα ιδια και το Χριστούγεννα. Ουτε γαλοπούλα, ουτε μελομακαρονα, ουτε βασιλοπιτα. Τιποτα.

Ααααα. Επισης η Αγγλία εχει χαλια φαι. Δεν είναι τυχαιο οτι οι βαλιτσες των ελληνων δυο πράγματα εχουν μεσα. Αντιβιωσεις και φαι.

Σχολιασμός

Μη μου λες τετοια γιατι σκοπευα να γυρίσω τελος του χρονου. Αυτο σκεφτομαι.

Επισης μου λείπουν οι γιορτες. Μυρωδια δε πηρα απο Πασχα. Ενα "η ζωη εν ταφω ακουσα". Αυτο ολο κι ολο. Μιση ωρα. Ουτε τσουρεκι, ουτε φαι, ουτε αυγα ουτε τιποτα. Μπισκοτα εφαγα το Πασχα.

Τα ιδια και το Χριστούγεννα. Ουτε γαλοπούλα, ουτε μελομακαρονα, ουτε βασιλοπιτα. Τιποτα.

Ααααα. Επισης η Αγγλία εχει χαλια φαι. Δεν είναι τυχαιο οτι οι βαλιτσες των ελληνων δυο πράγματα εχουν μεσα. Αντιβιωσεις και φαι.
        Παψε ρε. Αφθονη και φθηνη μπίρα και φθηνό φαγητό, 1,5 Χρόνο στο Λονδίνο εμενα. Ετρωγα ΤΖΑΜΠΑ απο τα Τεσκο και μορισσον και Σεντσμπουρι, μετά τις 5 το απογευμα εβαζαν τρελες προσφορές σε τρόφιμα: σαλατες, φρουτοσαλάτες, τρόφιμα, τοστακια κλπ με -50 -70% Κ’ΤΩ , μια χαρά την εβγαλα.
        Μη με τρελάνεις. Καλα είναι το μονο που με ενοχλόυσε ηταν το βράδυ γιατί θελω απολυτο σκοτάδι και δεν είχε παντζούρια. . Ειχε φως το δωματιο και φασαρία απο τα ambulances που περνουν 24/7 και μου την εδινε... Κατά τα άλλα μια χαρά ήταν. Προσαρμόστηκα 100% . Και επίσης το πρόβλημα με τα ψηλά ενοίκια στο Λονδίνο, αυτό με χαλάει. Το οτι οι Αγγλοι ειναι διρόσωποι το ξερω, αλλα λενε μπροστά σου κ αλλα πισω από την πλάτη σου. Αλλά αυτό ειναι γνωστό ..

Και δεν κατάλαβα ρατσιμό απο τους ξενους γενικά , το αντίθετο μαλλον. Ρατσιστές ειναι οι ελληνες πιοτερο παρά οι ξένοι. Λές είμαι γιατρός πχ και ξυνίζονται. Και ταξικός ρατσισμός. .. .

Θέλω να φύγω ΠΛΕΟΝ εχει τελείωσει η υπομονή μου αλλά για ΗΠΑ... .
        "Στα κορφοβούνια είναι η πηγή κάθε φυλής καθάριας''

Σχολιασμός

Θελω τσουρεεεεεεεεεεεεεκι.

Σχολιασμός

Θελω τσουρεεεεεεεεεεεεεκι.
            τρώω καθημερινά αν θες να σου δώσω με κούριερ
            Εγώ πάντως όπως ξέρετε θέλω να γίνω μετεωρολόγος. Αλλά τι ακριβώς θέλω να κάνω? storm chaser .Το να κηνυγάω καταιγίδες με τεθωρακισμένα οχήματα, πλήρως εξοπλισμένα για να παίρνω πληροφορίες από καταιγίδες, ανεμοστρόβιλους ώστε να είμαστε πιο προετοιμασμένοι [εκεί προφανώς] για το μέλλον αποτελεί όνειρο.Εξάλλου εμένα η πολύ ισχυρή καταιγίδα με ανεμοστρόβιλο μου αρέσει περισσότερο και από το χιόνι. Έχω συγγενείς στις ΗΠΑ και με γεμάτη τσέπη. Οπότε σε περίπτωση χρεοκοπίας, [ αν και αυτά είναι αρκετά που συμβαίνουν] τα μαζεύουμε όλα και φεύγουμε από εδώ μια και καλή.
            Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Η τσεπη των συγγενων σας ειναι για αυτους μονο. Δε νομίζω να χαρούν αμα σας δουν....

Σχολιασμός

Η τσεπη των συγγενων σας ειναι για αυτους μονο. Δε νομίζω να χαρούν αμα σας δουν....
                Καμία σχέση. έχουν την διάθεση να πληρώσουν εισητήριο για όλα τα άτομα της οικογένειας. Πριν 3 χρόνια που ήρθαν σπίτι μας έκρυβαν λεφτά σε γωνίες σε συρτάρια του σπιτιού μας Και δεν μιλάω για 5 και 15 δολάρια. Στην μία 200 στην άλλη 300 στην άλλη 100 .[Καπιταλιστές]Ούτε που θυμάμαι πόσα τελικά βρήκαμε. Και για δώρο έφεραν μια ντουλάπα πανάκριβα ρούχα για όλους. Ουσιαστικά δεν ξέρουν τι έχουν. Και επειδή δεν είναι εύκολο και πολύ να ταξιδέψουμε τώρα στο Αμέρικα , θα μας επισκεφτούν φέτος το καλοκαίρι πάλι.
                Ο Στόχος για το καλοκαίρι είναι να μην καούμε! Και ο στόχος για τον επόμενο χειμώνα είναι και θα συνεχίζει να είναι ΕΝΑΣ!! http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&mode=0&heure=6&jour=1 8&mois=1&annee=2019&archive=1

Σχολιασμός

Πες τους να με παρουν Μιχαηλ και ας με εχουν και σκλαβο..
                  Γιαννης,Γιαννενα και τα μυαλα στα...χιονια!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Gianniwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
                    Διάβασα μερικές σελίδες και από ότι κατάλαβα σου συμβαίνει ότι συμβαίνει σε πολλούς νέους με πτυχία και υποψιάζομαι και σε εμένα στο μέλλον όταν τελειώσω τα πτυχία μου.. Είσαι ακόμα άνεργος Γιάννη? Και τι σπούδασες αν επιτρέπεται?!

Σχολιασμός

Κωστάρα υπομονη αγορινα. Ταχα κ εμεις που ειμαστε εδω νομίζεις καταλάβαμε κανενα φοβερο Πάσχα; Σε καταλαβαίνω απολυτα, εσυ εχεις ξατσει κ πολυ...κανε λιγο υπομονη ακομα, θα έλεγα....
                      carpe diem - αδραξε την ημερα

If I have seen further it is by standing on the shoulders of giants

Σχολιασμός

Χαχα α ρε Τζονι δεν παίζεσαι ρε φιλε. Αν κανω το όνειρο πραγματικότητα κ στήσω ιατρειο Μετσοβαρα θα σε παρω παρεα ρε αλάνι.
                        carpe diem - αδραξε την ημερα

If I have seen further it is by standing on the shoulders of giants

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
                          Διάβασα μερικές σελίδες και από ότι κατάλαβα σου συμβαίνει ότι συμβαίνει σε πολλούς νέους με πτυχία και υποψιάζομαι και σε εμένα στο μέλλον όταν τελειώσω τα πτυχία μου.. Είσαι ακόμα άνεργος Γιάννη? Και τι σπούδασες αν επιτρέπεται?!
                          Οικονομικα Μιχαηλ και μετα το πτυχιο αφου παραλληλα ειχα τελειωσει και το στρατο αρχισα σε λογιστικο γραφειο δουλεια και 1μιση χρονο τρεφομουν με ενσημα μονο...Φορτος εργασιας,εκμεταλλευση,γενικα τρέλα..Εκανα υπομονη να μαθω λιγο να παλεψω κτλ αλλα οταν καταλαβα οτι θελουν ενα ρομποτακι για τα δυσκολα και κανανε τον κινεζο για πληρωμη την εκανα..Ποσο να αντεξει ακομα και ενας 25αρης οπως εγω τοτε..Μιλαμε για Αφρικη..

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από swter Εμφάνιση μηνυμάτων
                            Χαχα α ρε Τζονι δεν παίζεσαι ρε φιλε. Αν κανω το όνειρο πραγματικότητα κ στήσω ιατρειο Μετσοβαρα θα σε παρω παρεα ρε αλάνι.
                            Αυτο ειναι καλυτερο και απο ΗΠΑ Σωτηρη χαχαχα!Εχει να πεσει κοντοσουβλι...Χιονι και κοψιδι!

Σχολιασμός

Οικονομικα Μιχαηλ και μετα το πτυχιο αφου παραλληλα ειχα τελειωσει και το στρατο αρχισα σε λογιστικο γραφειο δουλεια και 1μιση χρονο τρεφομουν με ενσημα μονο...Φορτος εργασιας,εκμεταλλευση,γενικα τρέλα..Εκανα υπομονη να μαθω λιγο να παλεψω κτλ αλλα οταν καταλαβα οτι θελουν ενα ρομποτακι για τα δυσκολα και κανανε τον κινεζο για πληρωμη την εκανα..Ποσο να αντεξει ακομα και ενας 25αρης οπως εγω τοτε..Μιλαμε για Αφρικη..
                              Κατάλαβα Γιάννη. Πόσο μου τι δίνει αυτή η εκμετάλευση, και δεν την έχω νιώσει ακόμα να φανταστείς.. καλά έκανες και έφυγες.

Σχολιασμός

Χωρίς καμμία πλάκα, άκουσα είδηση στο ραδιόφωνο (vima fm σήμερα κατά τις 5 απόγευμα) ότι Οίκος ανοχής, απ τους καλύτερους στο Βερολίνο ζητάει να προσλάβει άντρες κατά προτίμηση πτυχιούχους για τη θέση υπεύθυνου ποιοτικού ελέγχου. Ο υπεύθυνος που θα προσληφθεί με πολύ καλό μισθό θα πρέπει να ελέγχει τις συνθήκες καθαριότητας, της ασφάλειας από πλευράς προφύλαξης και υγιεινής και το κυριότερο να δοκιμάζει τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα την ποιότητα των παρεχόμενων σεξουαλικών υπηρεσιών!

Σχολιασμός

Working...
                                X