Καλημέρα και χρόνια πολλά.... Κάνω ski καμιά 15ρια χρόνια... Δεν έχω γίνει μετρ του αθλήματος...1 με 3 φορές το χρόνο και εάν έχω χρόνο και χρήμα ...😀. Έχω έναν παλιό τώρα πια εξοπλισμό salomon x free πέδιλα με Salomon 600 δέστρες και μπότες Salomon performa 4.0. ή μια μπότα με ενοχλεί στον αστράγαλο. Είπα φέτος να νοικιάσω από το Μαίναλο που πήγα να δω κάποια άλλη μιας και λέω να πάρω καινούργιες. Νοίκιασα και Σάββατο και Κυριακή. Διαφορετικές σε νούμερα 45 και 46. Στα αθλητικά παπούτσια φοράω 45. Και οι δύο με χτύπαγαν στον αστράγαλο τον αριστερό. Όπως και η παλιά μου. Θα πάω σε κατάστημα με εξοπλισμό να δοκιμάσω και καινούργιες μπότες αλλά φοβάμαι πως θα με χτυπάνε και αυτές. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? Εάν πάνε καλά και τις νιώθω καλά τι πέδιλα να επιλέξω? Θεωρώ πως είμαι αρχάριος προς το λίγο μέτριος.......θα πέσω μόνο εάν βρω πέτρα ή με σπρώξουν ή είναι μαύρη...😋..... 1.74 με 100kg(δε μου φαίνεται...&#128523δε θέλω να πηγαίνω σε μαύρες πίστες γιατί εκεί θα πέφτω σίγουρα...... και μένω εντός πίστας. Θέλω πέδιλα που να βοηθούν στο στρίψιμο... Ευχαριστώ.... Καλές και ασφαλείς καταβάσεις με πέδιλο,σανίδα, έλκηθρο!!!!