Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 2 από 34 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 340

Θέμα: ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΧΑΡΤΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ-2017

Senior Member Το avatar του χρήστη [weathermaniac]
    Περιοχή
    Λάρισα[85μ.]-Ιωάννινα[519μ.]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xionoflorina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Γιάννενα στέρεψε η λίμνη που λέει ο λόγος. Ήταν εφιαλτικά κακό καλοκαίρι εκεί. Πρέπει να ξεκινήσουν τα συστήματα από τα Δυτικά για να πάρουν μπρος
    Δυστυχώς δεν έχω και τον χρόνοι να πάω εκεί να το δω, πραγματικά ασύλληπτο
    Με την ευχή η άνοιξη και το καλοκαίρι να έχει πολλά από αυτά:https://www.youtube.com/watch?v=ze6hKctqBNg, και εγώ να είμαι στην θέση του τύπου με το αυτοκίνητο, αρκεί να προσγειωθώ σε λίμνη
    Υ.Γ.
    Σε 30 χρόνια ο καιρός θα ελεγχθεί πλήρως. Ξέρετε από ποιον.

Senior Member Το avatar του χρήστη xionoflorina
    Περιοχή
    ΦΛΩΡΙΝΑ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν έχω και τον χρόνοι να πάω εκεί να το δω, πραγματικά ασύλληπτο
    Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει ποτέ καλοκαιρινός μήνας να κλείνει με 0μμ στα Γιάννενα. Το 2007 και το 2012 πάντως δεν είχε γίνει. Έχει να βρέξει 40 μέρες από τις 20/7 και δεν θα βρέξει τουλάχιστον μέχρι Κυριακή μεσημέρι. 45 σερί δηλαδή. Μετά τις 20 Ioυνίου και Ιούλιο-Αύγουστο έβρεξε 2-3/72 μέρες ενώ άλλες φορές βρέχει κανα 25 μέρες αυτό το διάστημα.Η Αριάδνη ήταν μετριότατη και τίποτα το ιδιαίτερο εκεί και αυτό χθες δεν συννέφιασε καν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xionoflorina : 30-08-17 στις 20:15
    ΓΕΝΑΡΗ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΕΚΕΣΑΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ!!!!

Περιοχή
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xionoflorina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει ποτέ καλοκαιρινός μήνας να κλείνει με 0μμ στα Γιάννενα. Το 2007 και το 2012 πάντως δεν είχε γίνει. Έχει να βρέξει 40 μέρες από τις 20/7 και δεν θα βρέξει τουλάχιστον μέχρι Κυριακή μεσημέρι. 45 σερί δηλαδή. Μετά τις 20 Ioυνίου και Ιούλιο-Αύγουστο έβρεξε 2-3/72 μέρες ενώ άλλες φορές βρέχει κανα 25 μέρες αυτό το διάστημα.Η Αριάδνη ήταν μετριότατη και τίποτα το ιδιαίτερο εκεί και αυτό χθες δεν συννέφιασε καν.
    Από στατιστικά άσε καλύτερα δεν ξέρω.Τώρα εχθές ναι θεατές μείναμε εδώ, αλλά στην Αριάδνη ήταν πολύ αξιόλογη χιονόστρωση 30 πόντους νταν είχε.και στρώσιμο πάνω στην παγωμένη λίμνη, και μία παγόπτωση ίσα ίσα για να είναι επικίνδυνο το περπάτημα. στις 10 γενάρη πριν το μεγάλο.
    Με την ευχή η άνοιξη και το καλοκαίρι να έχει πολλά από αυτά:https://www.youtube.com/watch?v=ze6hKctqBNg, και εγώ να είμαι στην θέση του τύπου με το αυτοκίνητο, αρκεί να προσγειωθώ σε λίμνη
    Υ.Γ.

Senior Member Το avatar του χρήστη xionoflorina
    Περιοχή
    ΦΛΩΡΙΝΑ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από στατιστικά άσε καλύτερα δεν ξέρω.Τώρα εχθές ναι θεατές μείναμε εδώ, αλλά στην Αριάδνη ήταν πολύ αξιόλογη χιονόστρωση 30 πόντους νταν είχε.και στρώσιμο πάνω στην παγωμένη λίμνη, και μία παγόπτωση ίσα ίσα για να είναι επικίνδυνο το περπάτημα. στις 10 γενάρη πριν το μεγάλο.
    Βλακεία είπα. Τι δουλειά έχει η Αριάδνη με το καλοκαίρι; Με το Αριάδνη μπερδεύτηκα και εννοούσα εκείνη τη κακοκαιρία στα μέσα Ιουλίου, την Μέδουσα που λέγανε. Γύρω στα 20μμ έριξε Γιάννενα, τίποτα το ιδιαίτερο αυτά τα ρίχνει σε 30 λεπτά με μία απλή καταιγίδα όταν το 90% της Ελλάδας έχει ήλιο
    ΓΕΝΑΡΗ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΕΚΕΣΑΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ!!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη ndimensi
    Περιοχή
    Πάτημα Χαλανδρίου - Καλυθιές Ρόδου
    Τι να περιμένει κάποιος από αυτό το φθινόπωρο; Να βρέξει, να κάνει κρύο, να χιονίσει πριν δώσει τη σκυτάλη στο χειμώνα;

Προτιμώ τις βροχές, αλλά θα έρθουν παντού; Ή θα φρενάρουν όπως συνηθίζεται σε ανατολή ή δύση;
    Κωνσταντίνος, Πάτημα Χαλανδρίου (246m)
    Αθήνα
    https://www.flickr.com/photos/ndimensi/sets/

Senior Member Το avatar του χρήστη frozen-drama
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ
    πολυ καλος ο παιος ...αντε καλο φθινοπωρο που ξεκινα απο τη Δ ελλαδα..να τους αποζημιωσει για το καψιμο το καλοκαιρινο....xionoflorina σου ερχεται..το γυροφερνε αλλα σας κανει τη χαρη επιτελους
    Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΟΓΥΡΙΣΜΑΤΑ

Senior Member Το avatar του χρήστη OASIS
    Περιοχή
    ΚΟΡΩΠΙ

Ζεστούλα από αύριο και από Δευτέρα επιστροφή σε φθινοπωρινούς ρυθμούς.
    Ο χειμώνας αν δεν πιάσει κι ο χιονιάς αν δεν πλακώσει,
    ούτε λάδι, ούτε στάρι, ούτε ανθούς η γη θα δώσει.

Περιοχή
    χάλασαν τα πρωινά τρεξίματα γενικά. Δεν έχω χρόνο δυστυχώς για να σχολιάσω περαιτέρω . Αυτό πο κοιτάζω είναι η τυφωνική δραστηριότητα στην πρόβλεψη της οποία ο τζίφος είναι πολύ καλός. Σε μια εβδομάδα δείχνει δημιουργία τυφώνα κατηγορίας 5 στον Ατλαντικό. μιλάμε για τέρας. Και ενώ στο Τέξας στους χάρτες του τζίφου έβλεπες μέχρι 9995mb, ήταν 945, φαντάζομαι λόγω ανάλυσης. Αυτόν που τον δείχνει 945, θα μας βγει κανένα 850 hpa stο τέλος!!!
    Υ.Γ.

Senior Member Το avatar του χρήστη frozen-drama
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ
    πολυ σπεσιαλ τρεξιμο το 6αρι.....για μερακληδες με 2 γυρους πτωσης Τ μια 3 ηδη απο τα δυτικα και μια μετα τις 6

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΟΓΥΡΙΣΜΑΤΑ

Περιοχή
    Ο απόλυτος τρόμος το 6αρι για τις ΗΠΑ με τον πανίσχυρο τυφώνα να σαρώνει σχεδόν ολόκληρες τις ανατολικές ακτές!!!

Υ.Γ.

Σελίδα 2 από 34 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας