Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 13212223
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 221 έως 228 από 228

Θέμα: ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017

Super Moderator Το avatar του χρήστη notios_polos
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    μια ανοιξη χλωμη και ξενερωτη χωρις συγκινησεις ειτε θερμες ειτε ψυχρες εχουμε μεχρι τωρα,επισης βασικο είναι ότι εχουμε ελειψη βροχης ειδικα στα βορεια οποτε ας ελπισουμε σε καταιγιδοσυγκινησεις από τον επομενο μηνα οπου μποαινουμε στην περιοδο της καταιγίδας και του μπουρινιου
    ΜΗΔΕΝΙΣΑΜΕ ΑΛΛΑ..Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ........

Senior Member Το avatar του χρήστη kostaskb
    Περιοχή
    Μέγαρα Αττικής
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από snow lover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια κρυα ρε παιδια, μεχρι το Γεναρη ναι εκανε πολλα κρυα, μετα τελος. Ο Φλεβαρης ηταν καλοκαιρι κανονικο με 22αρια για πλακα, ζητημα ειναι να συννεφιασε 2-3 φορες ολο το μηνα εδω. Μαρτιος κι αυτος ψιλοαδιαφορος. Εκτος αν εννοουμε σοβαρο κρυο τις τελευταιες πουδρες που εριξε στα 2000 μετρα, που κρατησε 2 μερες και τελος.
    Πλάκα κάνεις φαντάζομαι. Είχε 22αρια ο Φλεβάρης; Ο Μάρτης ψιλοαδιάφορος; Εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι μέχρι πριν 3 μέρες φορούσα τη μάλλινη ζακέτα τη χειμερινή και σπίτι μου άναβα θέρμανση κάποιες ώρες... 2-3 μέρες έχει βάλει ζέστη. Βαριά βαριά 10 μέρες έχει αλλάξει ο καιρός, αν και θυμάμαι μέχρι πρόσφατα ψυχρή εισβολή.

Senior Member Το avatar του χρήστη beach-snow
    Περιοχή
    Μελίσσια (321μ.), Αγρίνιο (104μ.), Χόχλια (938μ.).
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από [weathermaniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα ο Μάρτιος ήταν κατά 3 βαθμούς θερμότερος από το κανονικό... μια ψυχρή εισβολή είχαμε μόνο πριν 1 εβδομάδα, κατά τα άλλα πάνω από τα κανονικά!
    +1,7 είχα εδώ κι ένα +1,2 στα δυτικά στη γενέτειρα...ε και?.....κρύο έκανε γενικά όμως....3-4 20άρια είχαμε, αλλά γενικά δεν μπορείς να πεις ότι είχε ακρότητες ο Μάρτης....και μετά ο Απρίλης ξανά ξέφυγε προς τα κάτω....τώρα πάει να σώσει την παρτίδα και να ζεστάνει....τα σπίτια δειλά δειλά χαλαρώνουν, αλλά τα παπλώματα δεν φεύγουν....όλος ο κόσμος πριν καμια εβδομάδα διαμαρτύρονταν για τις ψύχρες....και δίκιο είχε ως ένα σημείο φυσικά....
    Η αίσθησή μου είναι, ότι από τότε που βγήκαν οι αριθμοί με τις θερμοκρασιακές τιμές πολλών σταθμών, χάθηκε η γενική αίσθηση και ουσιαστικά η πραγματικότητα....γιατί μερικές φορές οι αριθμοί είναι και ένας εύσχημος τρόπος για να λες ψέματα....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beach-snow : 30-04-17 στις 16:25

http://weatherparty.blogspot.gr/
    Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Senior Member
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ο Φλεβάρης λογικό επακόλουθο έπειτα από τέτοιον ιστορικό Γενάρη!!Βέβαια οι Μάρτιος-Απρίλιος δεν ήσαν αδιάφοροι αλλά το καλύτερο θα ήταν να είχαν και μερικά νεράκια παραπάνω, όμως μην τα θέλουμε και όλα δικά μας' τουλάχιστον το περσινό χάλι τ'αποφύγαμε!

Senior Member Το avatar του χρήστη Dirfis
    Περιοχή
    Χαλκίδα-Στενή-Παππάδες, Ευβοια
    Μου φαινεται τις οποιες δροσιες του Μαρτη-Απρίλη θα μας τα βγάλει ξινές ο Μαης!

Senior Member Το avatar του χρήστη [weathermaniac]
    Περιοχή
    Λάρισα[85μ.]-Ιωάννινα[519μ.]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από beach-snow Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1,7 είχα εδώ κι ένα +1,2 στα δυτικά στη γενέτειρα...ε και?.....κρύο έκανε γενικά όμως....3-4 20άρια είχαμε, αλλά γενικά δεν μπορείς να πεις ότι είχε ακρότητες ο Μάρτης....και μετά ο Απρίλης ξανά ξέφυγε προς τα κάτω....τώρα πάει να σώσει την παρτίδα και να ζεστάνει....τα σπίτια δειλά δειλά χαλαρώνουν, αλλά τα παπλώματα δεν φεύγουν....όλος ο κόσμος πριν καμια εβδομάδα διαμαρτύρονταν για τις ψύχρες....και δίκιο είχε ως ένα σημείο φυσικά....
    Η αίσθησή μου είναι, ότι από τότε που βγήκαν οι αριθμοί με τις θερμοκρασιακές τιμές πολλών σταθμών, χάθηκε η γενική αίσθηση και ουσιαστικά η πραγματικότητα....γιατί μερικές φορές οι αριθμοί είναι και ένας εύσχημος τρόπος για να λες ψέματα....
    Αν δεν νιώθαμε κρύο τον μάρτιο τότε καήκαμε Κώστα. +3 νομίζω έχει η βόρεια χώρα
    Με την ευχή η άνοιξη και το καλοκαίρι να έχει πολλά από αυτά:https://www.youtube.com/watch?v=ze6hKctqBNg, και εγώ να είμαι στην θέση του τύπου με το αυτοκίνητο, αρκεί να προσγειωθώ σε λίμνη
    Υ.Γ.
    Σε 30,5 χρόνια ο καιρός θα ελεγχθεί πλήρως. Ξέρετε από ποιον.

Senior Member Το avatar του χρήστη beach-snow
    Περιοχή
    Μελίσσια (321μ.), Αγρίνιο (104μ.), Χόχλια (938μ.).
    Mπορεί να ήταν και +7 δεν θυμάμαι Μιχαήλ....φυσιολογική εξάλιξη ύστερα από έναν αρνητικό σε τιμές χειμώνα και πολύ ψυχρότερο του κανονικού.....όμως η διατήρηση στα λίγο πιο πάνω και όχι ακρότητες, διατήρησε και την κρύα ατμόσφαιρα γενικά...και ήρθε και έδεσε και ο Απρίλιος....

http://weatherparty.blogspot.gr/
    Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Senior Member
    Περιοχή
    Αιγάλεω - Λιβαδειά
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kostaskb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα κάνεις φαντάζομαι. Είχε 22αρια ο Φλεβάρης; Ο Μάρτης ψιλοαδιάφορος; Εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι μέχρι πριν 3 μέρες φορούσα τη μάλλινη ζακέτα τη χειμερινή και σπίτι μου άναβα θέρμανση κάποιες ώρες... 2-3 μέρες έχει βάλει ζέστη. Βαριά βαριά 10 μέρες έχει αλλάξει ο καιρός, αν και θυμάμαι μέχρι πρόσφατα ψυχρή εισβολή.
    22αρια μπορει να μην εκανε, εκανε ομως τουλαχιστον 10 μερες με θερμοκρασιες απο 17 εως 20 βαθμους και ατελειωτες (κυριολεκτικα) ωρες ηλιοφανειας και ελαχιστες (εως καθολου) βροχοπτωσεις. Προφανως και ηταν απο τους χειροτερους Φεβρουαριους που εγω τουλαχιστον θυμαμαι.

Σελίδα 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 13212223

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας