Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 70

Θέμα: ''s.r Φορουμικη'' κοινωνική δράση!!

Senior Member Το avatar του χρήστη BrainA
    Περιοχή
    Ανω Πατημα Χαλανδρίου (300μ) - Ημιορεινό
    Μεσα.......
    ΜΑΡΤΗΣ (ΓΔΑΡΤΗΣ) 1987 - ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ- Ποτέ δεν είναι αργά για εποικοδομητική ΜΙΡΛΑ

Senior Member
    Περιοχή
    Π.ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗ 230m. - MΠΑΤΣΙ ΑΝΔΡΟΣ
    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙ!.

Senior Member Το avatar του χρήστη yakutia
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Καλή ιδέα. Μέχρι να αποφασιστεί κάτι συγκεκριμένο δηλ μέχρι να πεί ο καθένας μπράβο, ωραία, συμφωνώ κλπ, να αρχίσουν γνώμες και διαφωνίες ποιό ίδρυμα θα είναι να τσακωθούμε ενδεχομένως και να καταλήξουμε ας κάνει ο καθένας ότι μπορεί το θέμα αυτό δίνει ερεθίσματα για δραστηριοποίηση.

εμείς π.χ. στην οικογένεια μαζεύουμε συστηματικά εδώ και 2 χρόνια τρόφιμα, ρούχα, παπούτσια παιδικά παιχνίδια, σχολικά είδη, φάρμακα κλπ και τα πηγαίνουμε κάθε φορά στα κοντινά μας σημεία του Ολοι Μαζί Μπορούμε και σε ένα δύο εκκλησίες της περιοχής που έχουν σημεία συλλογής με κοντεινερ ιδίως για ρούχα.

είναι απίστευτο το πόσα πράγματα μπορεί κανείς να προσφέρει πόσα πράγματα μαζεύονται σε ένα σπίτι που είναι είτε άθικτα αχρησιμοποίητα είτε σε άριστη κατάσταση. όσο για τα τρόφιμα μερικά κουτιά εβαπορέ και ζυμαρικά και κονσέρβες έχουν για όλους εμας στο φορουμ υποθέτω σχετικά μικρή επιβάρυνση και τεράστια αξία για όσους έχουν ανάγκη.

Super Moderator
    Περιοχή
    Κρυονέρι 365μ.
    Ξαναβαζω τη λιστα με ολα τα ιδρυματα https://goldmum.gr/charity/h-%CE%BB%...-%CE%B9%CE%B4/

Προτεινω να προχωρησουμε σε δυο κινησεις παραλληλα
    1.Οποιος διατιθεται να βαλει χρηματα οπως εγω,να κανουμε δωρεα υπερ της ''Φλογας''
    2.Οποιος θελει να προσφερει ρουχα και/ή παιχνιδια να βρουμε ενα ιδρυμα(μικροτερο του ''χαμογελου'',συμφωνω) και να επικοινωνησουμε μαζι του και οταν συγκεντρωσουμε τα πραγματα να παει μια ομαδα απο μας να τα δωσουμε στα παιδακια...

Περιμενω καποιον διαχειριστη να επικοινωνησει μαζι μου για να καταληξουμε χωρις να χρονοτριβουμε πολυ...
    ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
    Γιωργο ψυχαρα για παντα αεκαρα!!!Μαζι σου..Ρουχα εχω μπολικα...Και χρηματα μπορω να διαθεσω φυσικα αλλα ειδικα απο ρουχα αλλο τιποτα....Συμφωνω για οποιοδηποτε ιδρυμα πλην χαμογελο του παιδιου..για προσωπικους λογους στο συγκεκριμενο δεν θα διεθετα ουτε σουσαμι...

Senior Member Το avatar του χρήστη teo_73
    Περιοχή
    Perama 102 m
    Καλησπερα παιδες.

Τα τελευταια 20-25 χρονια βοηθαω οσο μπορω οποιο αδεσποτακι βρω στο δρομο.Ειτε πεινασμενο ειτε χτυπημενο.Μη βιαζεσται...αλλου θελω να καταληξω.
    Εχω δει λοιπον απειρες φορες αυτο το βλεμμα ευγνωμοσυνης,και εχω απολαυσει τα χαδια και την επιστοσυνη που μου δειχνουν τα ζωντανα.Παραλληλα εχω δει την οποια προσφορα μου να πιανει τοπο εκεινη την ωρα και να μην εχω καμια μα καμια αμφιβολια για τη προσφορα μου

Θα ηθελα κατι τετοιο να το ζησω και με τους ανθρωπους.
    Προτιμω να μαζευτουν χρηματα και να δωθουν σε φτωχες οικογενειες,η σε ιδρυματα αλλα για κατι που τους λειπει.
    Το να δωσουμε ενα Α ποσο σε ενα μεγαλο και γνωστο ιδρυμα,(που δινουν ολοι) μεσω ενος λογαριασμου,χωρις να ξερουμε τι και πως εμενα δε με γεμιζει.Και να σας πω και κατι παιδια? Δεν εμπιστευομαι...ΟΧΙ ΕΜΑΣ ΦΥΣΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΤΕΘΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΔΩΘΟΥΝ (Χιλια συγνωμμη που το λεω αλλα εχω ακουσει πολλα και διαφορα...Στην Ελλαδα ζουμε...

Θα με γεμισει απιστευτα ομως αν επισκευτουμε ενα ιδρυμα,(με προβληματα) μας πουνε τι τους λειπει π.χ κουβερτες,κλιματισμος,φαγητο,ρουχα,χρηματα για οποιαδηποτε αγορα που χρειαζεται το ιδρυμα,(διαφορα) ποια ειναι τα προβληματα,και εμεις οσο μπορουμε να βοηθησουμε.Στη πραξη.Εκεινη την ωρα.
    Η ηθικη ικανοποιηση βλεπωντας καποιους ανθρωπους να χαμογελανε θα ειναι τεραστια.
    Επισεις ολοι ξερουμε καποια οικογενεια που τα βγαζει πολυ δυσκολα περα.Για φανταστειτε να παμε με τα ψωνια του μηνα στο σπιτι τους.

Συζητησουλα κανουμε και κατεθεσα και γω την αποψη μου.
    Φανατικός θαυμαστής ακραίων καιρικών φαινομένων.
    http://gr-news-365.blogspot.gr/
    http://penteli.meteo.gr/stations/perama/

Senior Member Το avatar του χρήστη ΧΕΛΜΟΣ
    Περιοχή
    Ανω Ιλισια 228μ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από teo_73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδες.

Τα τελευταια 20-25 χρονια βοηθαω οσο μπορω οποιο αδεσποτακι βρω στο δρομο.Ειτε πεινασμενο ειτε χτυπημενο.Μη βιαζεσται...αλλου θελω να καταληξω.
    Εχω δει λοιπον απειρες φορες αυτο το βλεμμα ευγνωμοσυνης,και εχω απολαυσει τα χαδια και την επιστοσυνη που μου δειχνουν τα ζωντανα.Παραλληλα εχω δει την οποια προσφορα μου να πιανει τοπο εκεινη την ωρα και να μην εχω καμια μα καμια αμφιβολια για τη προσφορα μου

Θα ηθελα κατι τετοιο να το ζησω και με τους ανθρωπους.
    Προτιμω να μαζευτουν χρηματα και να δωθουν σε φτωχες οικογενειες,η σε ιδρυματα αλλα για κατι που τους λειπει.
    Το να δωσουμε ενα Α ποσο σε ενα μεγαλο και γνωστο ιδρυμα,(που δινουν ολοι) μεσω ενος λογαριασμου,χωρις να ξερουμε τι και πως εμενα δε με γεμιζει.Και να σας πω και κατι παιδια? Δεν εμπιστευομαι...ΟΧΙ ΕΜΑΣ ΦΥΣΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΤΕΘΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΔΩΘΟΥΝ (Χιλια συγνωμμη που το λεω αλλα εχω ακουσει πολλα και διαφορα...Στην Ελλαδα ζουμε...

Θα με γεμισει απιστευτα ομως αν επισκευτουμε ενα ιδρυμα,(με προβληματα) μας πουνε τι τους λειπει π.χ κουβερτες,κλιματισμος,φαγητο,ρουχα,χρηματα για οποιαδηποτε αγορα που χρειαζεται το ιδρυμα,(διαφορα) ποια ειναι τα προβληματα,και εμεις οσο μπορουμε να βοηθησουμε.Στη πραξη.Εκεινη την ωρα.
    Η ηθικη ικανοποιηση βλεπωντας καποιους ανθρωπους να χαμογελανε θα ειναι τεραστια.
    Επισεις ολοι ξερουμε καποια οικογενεια που τα βγαζει πολυ δυσκολα περα.Για φανταστειτε να παμε με τα ψωνια του μηνα στο σπιτι τους.

Συζητησουλα κανουμε και κατεθεσα και γω την αποψη μου.
    Μ αρέσει πιο πολύ απ όλα η ιδέα σου Θοδωρή. ....

Super Moderator Το avatar του χρήστη notios_polos
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Simfono alla n.vroyme ena alo.idrima..t xamogelo t pefioy exei ekatoniria eyro akiniti.perioysia apo dorees g ayto plirwne apisteyto enfia..piy ton pririnoyn xana.aloi vevaia..kati mikrotero
    συμφωνω κι εγω..κατι που δεν είναι τοσο γνωστο και εχει μεγαλυτερη αναγκη.Κατα τ αλλα πολύ καλη πρωτοβουλια και ειδικα στις μερες μας που πρεπει η αλλυλεγγυει να είναι νουμερο 1 για ανθρώπους που το εχουν πραγματικα αναγκη.Και ας το σπασουμε στα δυο..εγω εκτος από τα παιδια νιώθω το ιδιο ευαίσθητος και για τους ανήμπορους ανθρώπους της τριτης ηλικιας
    ...(ΕΜΕΙΣ ΜΗΔΕΝΙΣΑΜΕ...)...και φετος θα μηδενισουμεΧ3...

Administrator Το avatar του χρήστη j.s.
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    ωραία ιδέα Γιώργο. Ηθελα ούτως ή άλλως να επικοινωνήσω μαζί σου ,οπότε μιλάμε το συντομότερο δυνατό για το πως μπορεί να γίνει,Συμφωνώ και εγώ με τον Γιάννη όσον αφορά το χαμόγελο του παιδιού ,ας ψάξουμε για κάτι άλλο.Και η αγορά -δωρεά φαρμάκων είναι πολύ χρήσιμη σε πολλές περιπτώσεις.

Senior Member
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω αλλα σκιαζόμουν μη φάω κανα κράξιμο.. Συμφωνώ απόλυτα!

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Simfono alla n.vroyme ena alo.idrima..t xamogelo t pefioy exei ekatoniria eyro akiniti.perioysia apo dorees g ayto plirwne apisteyto enfia..piy ton pririnoyn xana.aloi vevaia..kati mikrotero

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας