Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 70

Θέμα: ''s.r Φορουμικη'' κοινωνική δράση!!

Super Moderator
    Περιοχή
    Κρυονέρι 365μ.

''s.r Φορουμικη'' κοινωνική δράση!!

Καλησπερα

Μεσα στα χρονια που συμμετεχουμε σε αυτην την ιντερνετικη κοινοτητα,δεν ειδα ποτε καποια προσπαθεια να προχωρησουμε σε καποια δραση φιλανθρωπιας,αλληλεγγυης,βοηθειας,προσφορας σε κοινωνικο επιπεδο,παρ'ολο που ειμαστε ενα φορουμ με πολλα μελη αρα και με αρκετη ''δυναμη''.

Για να μην κουραζω με προλογους,θα ηθελα να μας παρακινησω με το θεμα αυτο,να ξεκινησουμε μια κουβεντα και να οργανωσουμε εντελει μια ''κινηση'',ας την ονομασουμε,για να βοηθησουμε ενα ιδρυμα,ενα συλλογο,μια ευπαθη ομαδα...

Οι τροποι ειναι πολλοι και περιλαμβανουν χρηματικη δωρεα,προσφορα τροφιμων,ρουχων,παιχνιδιων κ.α
    Επειδη η διαχειριση χρηματων μπορει να προκαλεσει διαφορα θεματα(αν μπορει να υπαρξει πληρης διαφανεια,εγω ειμαι υπερ),θα μπορουσαμε για παραδειγμα να ερθουμε σε επαφη με ενα ιδρυμα και να προσφερουμε ρουχισμο ή απλα παιχνιδια που δεν θα στερηθει κανενας απο τους γονιους του φορουμ,αλλα και δεν θα επιβαρυνει τους υπολοιπους(να δωσουν 5-10 ευρω και να παρουν ενα παιχνιδι).

Ας το δουμε σοβαρα και ας ξεκινησουμε μια κουβεντα για το τι προτεινει ο καθενας και αν απορριψουμε την χρηματικη δωρεα(που μπορει να γινει ενιαια),ας προχωρησουμε σε δυο δρασεις σε Αθηνα και Θεσσαλονικη(εκει υπαρχουν τα περισσοτερα μελη) με προσφορα ''ειδων''.

Ας γινει στικυ το θεμα και μακαρι να εχουμε καταφερει μεσα στον επομενο μηνα να προσφερουμε κατι στην κοινωνια ως φορουμ.

Δεν χρειαζεται να το κουρασουμε πολυ,τρεις τεσσερεις μερες αρκουν για να αποφασισουμε πως ακριβως θα κινηθουμε και σε ποιο ιδρυμα θα προσφερουμε.

Ωραιες οι παρεες που φτιαξαμε,οι προβατινες και τα ρακομελα αλλα ας προχωρησουμε σε κατι που θα μας κανει υπερηφανους και ας το καθιερωσουμε ως φορουμ.Οποιος μπορει,οποιος θελει...
    ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ!!

Senior Member Το avatar του χρήστη beach-snow
    Περιοχή
    Μελίσσια (321μ.), Αγρίνιο (104μ.), Χόχλια (938μ.).
    Εκπληκτική πρόταση Γιώργο, συναινώ και είμαι αρωγός....
    Βέβαια να θυμίσω παλιότερα, ότι το φόρουμ συμμετείχε σε μια δράση (χρηματική μάλιστα) και γλιτώσαμε κάποιον δικό μας άνθρωπο από το να χάσει το σπίτι του και το μαγαζί του και να ορθοποδήσει....δεν χρειάζεται περισσότερες λεπτομέρειες...

http://weatherparty.blogspot.gr/
    Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη panos erythrea
    Περιοχή
    Νέα Ερυθραία
    Συμφωνω απολυτα και συγχαίρω τον Γιωργο για την προτασή του. Παμε να την κάνουμε πράξη....!

Senior Member Το avatar του χρήστη swter
    Περιοχή
    Π.Φαληρο-Καλλιτεχνουπολη-Αβδελλα
    Πιο θετικος κ πιο μεσα δεν θα μπορουσα να ημουν..Ωραια ιδεα-κινητρο Τζορτζ. Ας κινηθουμε σχετικα γρηγορα σε αντιθεση μ ολα τα υπολοιπα στην καθημερινοτητα μας.
    Προσωπικα ,εδω κ καιρο εχω δυο σακουλες ρουχα που προσπαθησα 2-3 φορες να προωθησω ανεπιτυχως. Μεταχειρισμενα μεν , σε αριστη κατασταση κ φυσικα πεντακαθαρα δε.
    Επισης αλλες βοηθεις μπορουν ν αφορουν παιχνιδια που εχουμε σε παταρια , κ καλα σαν ενθυμια κ που θα τα παρουμε μαζι μας οταν μας φωναξει ο St Peter , παιδικα βιβλια που καιμε στα τζακια .
    Η προσφορα χρηματων μπορει να γινει με τροπο παντελως ανωνυμο , ωστε αλλος να δωσει πχ 10 ευρω κ αλλος 2. Οταν η προσφορα αφορα πολλα ατομα (1000 ) ,ακομα κ 2 ευρω εχουν σημασια.
    Αν αποφασιστει το χρηματικο ποσο, θα ηταν καλο να σκεφτουμε λιγο περισσοτερο τον τελικο αποδεκτη.
    carpe diem - αδραξε την ημερα

If I have seen further it is by standing on the shoulders of giants

Senior Member Το avatar του χρήστη xatzigrivasF
    Περιοχή
    platikampos-Larissa
    Μεσα ειμαι και εγω.ειτε με ρουχα ειτε χρηματικος.

Super Moderator Το avatar του χρήστη sotos*snow
    Περιοχή
    Μακροχώρι Ημαθίας
    Πραγματικά μια πολύ πολύ όμορφη - ωραία πρόταση..η βοήθεια προς τον συνάνθρωπό μας πρέπει να είναι νούμερο ένας στόχος όλων μας είτε σε ατομικό είτε σε κοινωνικό επίπεδο...το θέμα κατευθείαν με κλειστά μάτια στα μόνιμα να το δουν όλοι και θα επικοινωνήσω με τον αντμιν Δημήτρη να δούμε πως μπορεί να πραγματοποιηθεί αυτό το σκεπτικό αυτή η θέληση για βοήθεια ποιο οργανωμένα..
    Μετεωρολογικός Σταθμός Μακροχωρίου:
    http://penteli.meteo.gr/stations/veroia/
    Κάμερα Μακροχωρίου:
    http://penteli.meteo.gr/stations/veroia/makrohori.jpg

Senior Member Το avatar του χρήστη teo_73
    Περιοχή
    Perama 102 m
    Ευγε αγορι μου! Τα υπολοιπα το απογευμα.

Junior Member
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΓΑΛΑΞΙΔΙ
    Μπράβο παληκάρι μου, είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να βοηθήσουμε με πολλούς και διάφορους τρόπους.
    Κάθε πράμα στον καιρό του κι ο Χειμώνας .... απ' τον Αύγουστο!

Senior Member Το avatar του χρήστη gakhun
    Περιοχή
    ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ -ΒΥΡΩΝΑΣ- ΣΤΕΡΕΑ
    Πολύ καλή ιδέα.

Super Moderator
    Περιοχή
    Κρυονέρι 365μ.
    Εδω μεσα μπορουμε να βρουμε δεκαδες ιδρυματα...ριχτε μια ματια και προτεινετε...
    https://goldmum.gr/charity/h-%CE%BB%...-%CE%B9%CE%B4/

Για να μην το τραβηξουμε πολυ,εγω επειδη ειμαι ευαισθητος πολυ με το συγκεκριμενο θεμα κι επειδη το εζησα απο κοντα με δικο μου νεαρο ατομο(ευτυχως με καλη καταληξη)θα προτεινα την προσφορα χρηματων σε καποιο ιδρυμα-συλλογο κατα του παιδικου καρκινου ή φιλων παιδιων με νεοπλασιες ή οπως αλλιως λεγονται.

Την διαχειριση θα πρεπει να την αναλαβει καποιος αντμιν. εννοειται...Μακαρι να το καταφερουμε και να βοηθησουμε κι εμεις....και μακαρι να το καθιερωσουμε μια φορα το χρονο τουλαχιστον να κανουμε τετοιες κινησεις!!
    ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ!!

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία