Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 29 από 29

Θέμα: Χ.Κ. Σέλι 2016-2017

Snowreporter Το avatar του χρήστη dimit
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Σέλι
    καταπληκτικές ημέρες το Σάββατο και η Κυριακή με πάρα πολύ κόσμο, γεμάτα πάρκινγκ το μικρό και το 1ο μεγάλο, το 2 μισό γιατί είχε χιόνι, στον δρόμο παρκαρισμένα μέχρι μετά τη διασταύρωση για χρυσό ελάφι. Ήλιος φουλ πίστες σχετικά καλά στρωμμένες με εξαίρεση το αρσούμπασι στη κορυφή που είχε πρόβλημα. Ουρά δεν υπήρχε παραμόνο 1,5 2 λετπά. Λειτουργούσε η καρέκλα και ο αλέξανδρος 1+2 μαζί για να μην έχει ουρά. κακώς δεν ανοίξανε και το συνδετικό. και χιονι είχε και θα εσπαζε ο κόσμος απο την καρέκλα της επιστροφής απο το αρσούμπασι και νέα απάτητα θα είχαμε. Ο κακός χαμός από κόσμο. Το βουνό οργώθηκε απ ακρη σ ακρη.

Senior Member Το avatar του χρήστη sorkis
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Να συμπληρώσω ότι την Κυριακή έβγαλε πέτρες στο λούκι.
    If skiing was easy they would call it snowboarding.

Member Το avatar του χρήστη vasva
    Περιοχή
    Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ
    Ήταν ένα υπέροχο σαββατοκύριακο που θύμισε Σέλι απο τα παλιά.....

Ski now, work later.

σελι σημερα μετα απο παααρα πολλα χρονια,τέλεια μερα,ωραιο χιονιακι εντος και εκτος πιστας,το προσωπικό φιλικο και χαμογελαστο αλλα μεγαλη απογοητευση για εμας που ηταν ανοιχτο μονο το καρεκλάκι και κανένα απο τα τρια πιατακια της κορυφης..
    .

Member
    Περιοχή
    ------
    Το 10ευρω το πηραν σημερα αλλα μονο για το καρεκλάκι. Δηλαδή το βουνό υπολειτουργούσε και χρεωναν καρτα κανονικά. Απαράδεκτοι δεν νομίζω να επισκεφτώ ξανά το εν λόγο χιονοδρομικό. Τα λιφτ τα έκλεισαν 2 45 αντί για 3 00 που ήταν κανονικά. Ρεζιλίκια πράγματα είναι αυτά. Ποτέ ξανά στο σελι. Τοσο ωραια μερα με αρκετό χιονι κ ειχαν μόνο το εναέριο

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Junior Member Το avatar του χρήστη aetos1976
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ioannikp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 10ευρω το πηραν σημερα αλλα μονο για το καρεκλάκι. Δηλαδή το βουνό υπολειτουργούσε και χρεωναν καρτα κανονικά. Απαράδεκτοι δεν νομίζω να επισκεφτώ ξανά το εν λόγο χιονοδρομικό. Τα λιφτ τα έκλεισαν 2 45 αντί για 3 00 που ήταν κανονικά. Ρεζιλίκια πράγματα είναι αυτά. Ποτέ ξανά στο σελι. Τοσο ωραια μερα με αρκετό χιονι κ ειχαν μόνο το εναέριο

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κουτοπονηρίες και χαζοοικονομίες βλέπω φέτος στο Σέλι! Ποτέ ακόμα και όταν στο βουνό είχε ομίχλη και ήμουν ήμουν στο Αρσουμπασι μόνος μου καθημερινή (πριν 8 χρόνια) δεν σταματούσαν να δουλεύουν τα πιατάκια αυτό που ακούω είναι απαράδεκτο.
    Είπα να μη μιλήσω αλλά θα πω και εγώ την εμπειρία μου από το Σάββατο που πήγα. Δεν έχω δει ποτέ τις πίστες σε τέτοιο χάλι. Τι να πω για το κακοπατημένο λούκι που είχε κοτρόνες από την μέση και κάτω και στο τέλος κάτι ανωμαλίες ιδανικές για να πέσεις;
    Το Αρσούμπασι στα δύο πιατάκια (αυτά που είναι μαζί) που το πάνω κομμάτι ήταν του σκοτωμού; Αλλά και την κεντρική που στο τέλος δεν προλάβαινες να μετράς χτυπήματα.
    Το ξαναλέω το στρώσιμο ήταν τραγικό. Αν κάνετε οικονομία στα καύσιμα και στο ρεύμα θα κάνουμε και εμείς οικονομία πηγαίνοντας αλλού. Επίσης θα πρέπει να καταλάβετε ότι δεν ήμαστε πειραματόζωα και δεν έχουμε κανένα πόδι για σπάσιμο, γιατί αν τρακάρω στην πέτρα και πέσω η ευθύνη θα είναι δική σας.

Member
    Περιοχή
    ------
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aetos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουτοπονηρίες και χαζοοικονομίες βλέπω φέτος στο Σέλι! Ποτέ ακόμα και όταν στο βουνό είχε ομίχλη και ήμουν ήμουν στο Αρσουμπασι μόνος μου καθημερινή (πριν 8 χρόνια) δεν σταματούσαν να δουλεύουν τα πιατάκια αυτό που ακούω είναι απαράδεκτο.
    Είπα να μη μιλήσω αλλά θα πω και εγώ την εμπειρία μου από το Σάββατο που πήγα. Δεν έχω δει ποτέ τις πίστες σε τέτοιο χάλι. Τι να πω για το κακοπατημένο λούκι που είχε κοτρόνες από την μέση και κάτω και στο τέλος κάτι ανωμαλίες ιδανικές για να πέσεις;
    Το Αρσούμπασι στα δύο πιατάκια (αυτά που είναι μαζί) που το πάνω κομμάτι ήταν του σκοτωμού; Αλλά και την κεντρική που στο τέλος δεν προλάβαινες να μετράς χτυπήματα.
    Το ξαναλέω το στρώσιμο ήταν τραγικό. Αν κάνετε οικονομία στα καύσιμα και στο ρεύμα θα κάνουμε και εμείς οικονομία πηγαίνοντας αλλού. Επίσης θα πρέπει να καταλάβετε ότι δεν ήμαστε πειραματόζωα και δεν έχουμε κανένα πόδι για σπάσιμο, γιατί αν τρακάρω στην πέτρα και πέσω η ευθύνη θα είναι δική σας.
    Τέτοια μερακλα και ήταν ολα κλειστά. Καλά για τις πίστες δεν λέω κάτι γιατί κάνω σανίδα και δεν έχω τόσο θέμα εγώ. Αλλά ναι ήταν σε μαύρο χάλι φοβερά pumps κ με λιγες πέτρες στο λούκι μέσα. Η απάντηση που πήραμε για τις άγκυρες ήταν δν επαρκεί το χιόνι κ το κρατάμε για το σκ. Γελάει ο κόσμος σήμερα πάνω ήμασταν 15 άτομα τα οποία τα 10 μάθαιναν. Δηλαδή τα υπόλοιπα 5 άτομα θα εκανα τοσο μεγάλη ζημιά στις πίστες? Έλεος και απαράδεκτοι. Μπήκαν στο βανακι του χιονοδρομικού ακριβώς 3 00 κ έφυγαν γρήγορα για Βέροια.τα λόγια που άκουσα από άλλους χιονοδρομους ήταν τα ίδια με εμένα. Με τα λεφτά μου **** και την κυρά μου. Οπότε έχει και αλλού βουνά.

Junior Member Το avatar του χρήστη jorge
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Δούλεψε σήμερα;

Member Το avatar του χρήστη as002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    εδωσαν κεντρικη και λουκι απο νωρις σημερα παρα τη συνεχιζομενη χιονοπτωση. 7 γιουρο η καρτα. παρα πολυ ομιχλη, δεν εβλεπες στα 2 μετρα, μετα τις 0130 αρχισε να ανοιγει και καθαρισε στις 1530. Χιόνι εχει αρκετο, πισω φανταζομαι ακομη πιο πολυ, οποτε ενα ακομη ΣΚ θα βγει.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη as002 : 11-03-17 στις 22:34

Γιώργος

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία