Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 20

Θέμα: Χ.Κ. Σέλι 2016-2017

Senior Member Το avatar του χρήστη snowman36
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ-ΣΕΛΙ 1470

Senior Member Το avatar του χρήστη patsman
    Περιοχή
    Salonica
    Τι γίνεται εκεί στο Σέλι; Πόσο χιόνι πρέπει να ρίξει για ν' ανοίξει όλο το Χ/Κ;
    Σέλι forever!

Senior Member Το avatar του χρήστη patsman
    Περιοχή
    Salonica
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από patsman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γίνεται εκεί στο Σέλι; Πόσο χιόνι πρέπει να ρίξει για ν' ανοίξει όλο το Χ/Κ;
    http://www.veriotis.gr/2017/01/blog-post_472.html
    Σέλι forever!

Senior Member Το avatar του χρήστη snowgrooomer
    Περιοχή
    Σέλι
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από patsman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δεις που θα έρθει το σκ και θα πουν ότι το χιόνι ειναι πολυ και δεν μπορούν να στρώσουν

Snowreporter Το avatar του χρήστη dimit
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Σέλι
    Τίποτα δεν είναι απίθανο να ανακοινωθεί πλέον! Πάντως η συμπεριφορά μελών της διοίκησης στη σελίδα της στο φέισμπουκ είναι απλά απαράδεκτη. Σήμερα πάλι υποτείθεται ότι θα έβγαινε ανακοίνωση νωρίς το πρωί για το ποιές πίστες θα ανοίξουν..

Junior Member Το avatar του χρήστη aetos1976
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Προς τους υπεύθυνους του κέντρου έχω μία ερώτηση: έστω ότι εγώ θέλω ΠΣΚ να επισκεφτώ το ΧΚ για σκι, είναι καλή ιδέα να κλείσω δωμάτιο να ετοιμαστώ κτλ; Στο snow report έχετε μείνει να γράφετε για συντήρηση, τώρα που χιονίζει και γίνεται χαμός δεν έπρεπε να αλλάξετε την ανακοίνωση και να γράψετε κάτι για να φτιάξετε το κλίμα; Να δείξετε ότι στρώνετε τις πίστες και όλα πάνε καλά; Από την άλλη αν δεν θέλετε να έρχεστε ο κόσμος μια χαρά το πάτε με δεδομένο ότι πέρσι το μαγαζί ήταν κλειστό για τα καλά. Αν από την άλλη δεν σας φτάνει το χιόνι θα σας πω ότι δεν πρόκειται ποτέ να ρίξει 4μέτρα χιόνι.

Senior Member Το avatar του χρήστη alexispi
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Για το Facebook δεν ξέρω (δεν τους παρακολουθώ εκεί) αλλά στο site τους έχει μια ανακοίνωση
    Χιόνια στο καμπαναριό (ή όπου νά ναι τέλος πάντων...)

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από alexispi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το Facebook δεν ξέρω (δεν τους παρακολουθώ εκεί) αλλά στο site τους έχει μια ανακοίνωση
    Εννοώ εδώ στο snowreport, λέει:
    ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΕΛΙΟΥ

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη 19/01/2017 08:55 | English version here! | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ: 15/01/2017 00:00

Πληροφορούμε τους φίλους του Χιονοδρομικού κέντρου Σελίου για λόγους συντήρησης μηχανημάτων και επαναδιάστρωσης των πιστών, αύριο Δευτέρα 16/01/2017 το Κέντρο θα μείνει κλειστό για Χιονοδρομία.

Και γιατί μόνο το λούκι θα ρωτήσω εγώ, ήμουν στα πηγάδια την Τετάρτη έγινε χαμός από χιονόπτωση, στο Σέλι βρήκαν χιόνι μόνο στο λούκι; Την πιο "αχιονη" πίστα και δεν βρήκαν στο Αρσούμπασι; Απορώ μόνο ο Πλατίτσας (αυτός ανεβάζει μόνο φώτο) έχει κέρδος από το ΧΚ οι υπόλοιποι επιχειρηματίες δεν ενδιαφέρονται να πουν κάτι , να σπρώξουν λίγο τα πράγματα;
    Και απορώ όλοι αυτοί που βλέπουν το Σέλι να σβήνει τι κάνουν; Το χρυσό ελάφι είναι εγκαταλειμμένο, πέρσι όλα να μαγαζία στο ΧΚ ήταν ρημάδια (τον χειμώνα) με ανοιχτές πόρτες και σπασμένα τζάμια τα καταφύγια- ταβέρνες κλειστά... Μόνο ο Πλατίτσας ήταν εκεί να σώσει την αξιοπρέπεια και το μεγαλείο του ΧΚ. Θα μπορούσαν πολλά να γίνουν για το Σέλι έχει πολλά πλεονεκτηματα σαν ΧΚ αλλά απαξιώνεται και όπως πάει σε λίγα χρόνια θα είναι ένα κουφάρι με μερικά μισογκρεμισμένα κτίρια και μερικά συρματόσχοινα να αιωρούνται σε μία βουνοκορφή.

Senior Member Το avatar του χρήστη alexispi
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aetos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ εδώ στο snowreport, λέει:
    ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΕΛΙΟΥ

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη 19/01/2017 08:55 | English version here! | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ: 15/01/2017 00:00

Πληροφορούμε τους φίλους του Χιονοδρομικού κέντρου Σελίου για λόγους συντήρησης μηχανημάτων και επαναδιάστρωσης των πιστών, αύριο Δευτέρα 16/01/2017 το Κέντρο θα μείνει κλειστό για Χιονοδρομία.

Και γιατί μόνο το λούκι θα ρωτήσω εγώ, ήμουν στα πηγάδια την Τετάρτη έγινε χαμός από χιονόπτωση, στο Σέλι βρήκαν χιόνι μόνο στο λούκι; Την πιο "αχιονη" πίστα και δεν βρήκαν στο Αρσούμπασι; Απορώ μόνο ο Πλατίτσας (αυτός ανεβάζει μόνο φώτο) έχει κέρδος από το ΧΚ οι υπόλοιποι επιχειρηματίες δεν ενδιαφέρονται να πουν κάτι , να σπρώξουν λίγο τα πράγματα;
    Και απορώ όλοι αυτοί που βλέπουν το Σέλι να σβήνει τι κάνουν; Το χρυσό ελάφι είναι εγκαταλειμμένο, πέρσι όλα να μαγαζία στο ΧΚ ήταν ρημάδια (τον χειμώνα) με ανοιχτές πόρτες και σπασμένα τζάμια τα καταφύγια- ταβέρνες κλειστά... Μόνο ο Πλατίτσας ήταν εκεί να σώσει την αξιοπρέπεια και το μεγαλείο του ΧΚ. Θα μπορούσαν πολλά να γίνουν για το Σέλι έχει πολλά πλεονεκτηματα σαν ΧΚ αλλά απαξιώνεται και όπως πάει σε λίγα χρόνια θα είναι ένα κουφάρι με μερικά μισογκρεμισμένα κτίρια και μερικά συρματόσχοινα να αιωρούνται σε μία βουνοκορφή.
    Συμφωνω απόλυτα!
    Χιόνια στο καμπαναριό (ή όπου νά ναι τέλος πάντων...)

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Πάντως φαίνεται ότι από χιόνι πάει καλά!

http://www.seli-ski.gr/live-cameras/

λέει: Για πρώτη φορά από το 2012, αναμένεται να δοθεί σε πλήρη λειτουργία το Χ.Κ. Σελίου από αύριο Σάββατο.

εε δεν μπορεί κάποια στιγμή θα το δώσουν να κάνει ο κόσμος σκι, και τότε θα βουλιάξει από κόσμο!
    Πέντες λόγοι για να πάει κάποιος Σέλι:
    1) η πιο σύντομη πρόσβαση από Θεσσαλονίκη για ΧΚ
    2) Ο δρόμος είναι πολύ καλός και με τις λιγότερες στροφές για ΧΚ (αν έχεις παιδία μετράει!)
    3) Έχει πίστες που είναι ιδανικές για κάποιον αρχάριο- μέτριο σκιέρ
    4) Όσο κόσμο και να έχει δεν έχει μεγάλες ουρές γιατί έχει πολλά λιφτ να τους καλύψουν όλους.
    5) Έχει καλύτερες τιμές

4)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aetos1976 : 20-01-17 στις 18:10

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία