Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 307

Θέμα: Που είναι τα μερομήνια οεεεο?

Senior Member Το avatar του χρήστη CATHA
    Περιοχή
    ΚΗΦΙΣΙΑ
    Ήξεις αφήξεις ουκ εν τω πολέμω θνήξεις...

THE PARTY IS OVER...

Senior Member Το avatar του χρήστη beach-snow
    Περιοχή
    Μελίσσια (321μ.), Αγρίνιο (104μ.), Χόχλια (938μ.).
    Δεν θα αναφερθώ στον σκωπτικό τίτλο του θέματος, αλλά Πάνο erythraia και λοιποί φίλοι, αν ποτέ ανεβάσω τώρα ή στο μέλλον αυτά τα "μερομήνια" που δημοσιεύτηκαν πίσω στην 1η σελίδα και τα έστειλαν κάποιοι στο enikos.gr (ντροπή για διάφορα σαιτ πανελλαδικής μεγάλης αναγνωστιμότητας), τότε ΝΑΙ θα επέτρεπα ακόμη και στον γιατρό να με αναγκάσει στο να σταματήσω να ασχολούμαι και να τα κάψω....
    Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο....
    Οταν βλεπετε παρόμοιες αναρτήσεις να έχουν θερμοκρασίες και όσα ασυνάρτητα βλεπετε, διαγράψτε τα απλά...άλλοι τα διαγράφετε όλα, καλώς καμωμένο και αυτό....

http://weatherparty.blogspot.gr/
    Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Senior Member
    Περιοχή
    Αχαρνές 200μ/Άνω Πετράλωνα 70μ
    Πάνο απο Ερυθραια τα ανεβασε ενας φιλος στη πρωτη σελιδα...

Senior Member Το avatar του χρήστη panos erythrea
    Περιοχή
    Νέα Ερυθραία
    Τα μερομηνια ειναι ενα αναπόσπαστο μερος της ελληνικής και οχι μονο παράδοσης. Η πλειοψηφία του πλυθησμου της χωρας για εκατοντάδες χρονια ηταν αγρότες εξαρτώμενοι απο τον καιρο. Η αναγκη για πρόβλεψη μεγαλη και τα μεσα μηδαμινά. Τα μερομηνια ήρθαν να πληρώσουν την έλλειψη αυτη. Ετσι τα αντιμετωπίζω. Με τον δέοντα σεβασμο και την γνώση οτι επιστημονικά δεν στηρίζονται πουθενα. Εννοείται οτι δεν ειναι αντικείμενο χλευασμού και γελειοποίησης. Αναμένω λοιπον να τα δω τηρώντας την παράδοση οπως την τείνω οταν κοινωνώ το παιδι μου στην εκκλησία " σώμα και αίμα Χριστού", γνωρίζοντας οτι ειναι ψωμάκι και κρασάκι....

Senior Member
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Για κανά δύο φωτοβολίδες μπορεί...
    Ο φετινός χειμώνας δεν με εμπνέει! Θα μου πεις, ήταν αξιόλογος ο περσινός; Όχι αλλά νομίζω ότι ο φετινός θα είναι χειρότερος. Διαισθητικά μιλάω πάντα...
    Περιμένω ο Κώστας να βάλει τα μερομηνια του προσηνεμου.

Senior Member Το avatar του χρήστη [weathermaniac]
    Περιοχή
    Λάρισα[85μ.]-Ιωάννινα[519μ.]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costas1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κανά δύο φωτοβολίδες μπορεί...
    Ο φετινός χειμώνας δεν με εμπνέει! Θα μου πεις, ήταν αξιόλογος ο περσινός; Όχι αλλά νομίζω ότι ο φετινός θα είναι χειρότερος. Διαισθητικά μιλάω πάντα...
    Περιμένω ο Κώστας να βάλει τα μερομηνια του προσηνεμου.
    Χειρότερος από το περσινό? Είναι εφικτό? στην Λάρισα πέρσι τον Φεβρουάριο φτάσαμε ακόμα και τους 27 βαθμούς!!
    Το φθινόπωρο τελείωσε πριν καν αρχίσει. Οπότε ο στόχος για τον χειμώνα είναι ένας φυσιολογικός χειμώνας. [χαιρέτα μας τον πλάτανο δηλαδή]
    Έσπασε η 6ετία χωρίς 30ποντο. Να ξαναμηδενίσουμε?

Senior Member
    Περιοχή
    Αχαρνές 200μ/Άνω Πετράλωνα 70μ
    Χειρότερος από το περσινό δε ξέρω κατά πόσο είναι δυνατον να συμβεί...Το Φλεβάρη κυκλοφορουσε ο κοσμος με κοντομανικο στην ΑΘηνα τα μεσημερια...

Πάντως καλόν μην τον περιμένετε.

Είναι σαν να βγαινεις έξω και να βρέχει κουτσουλιές παντού κι όλοι να τρώνε τη κουτούκια και να ελπίζεις οτι εσύ δε θα φας κουτσουλια.

Τι πιθανότητες έχεις! Πολύ μικρές.

Senior Member Το avatar του χρήστη beach-snow
    Περιοχή
    Μελίσσια (321μ.), Αγρίνιο (104μ.), Χόχλια (938μ.).
    Προσωπικά δεν περιμένω τα μερομήνια να μου πουν τον καιρό (έχουν μια γενικόλογη βάση που ερευνάται και καλώς ερευνάται), αλλά να ενισχύσουν αυτό που είπε ο Παναγιώτης από πάνω. Και πρώτος από εδώ έχω πει παλιότερα, τα μερομήνια τα αναρτούμε, τα διαβάζουμε, δεν διαπληκτιζόμαστε και τα βάζουμε στην άκρη, παρακολουθώντας πολλά πράγματα ακόμη για την εξέλιξη του καιρού....
    Να ας πούμε φέτος θα έχουμε La Ninia...τι γίνεται με αυτό πχ...πως συνδέεται με το φθινόπωρο, το χειμώνα, τα χαμηλά, τις βροιχές και τα χιόνια....και πάντα με την παρακολούθηση της κυκλοφορίας....

ΥΓ Πάνο αν πιστεύεις ότι πας και κοινωνας ψωμί και κρασί, καλύτερα να μην πηγαίνεις ποτέ, δεν έχει νόημα....

http://weatherparty.blogspot.gr/
    Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη panos erythrea
    Περιοχή
    Νέα Ερυθραία
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Κωστας. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως καλόν μην τον περιμένετε.

Είναι σαν να βγαινεις έξω και να βρέχει κουτσουλιές παντού κι όλοι να τρώνε τη κουτούκια και να ελπίζεις οτι εσύ δε θα φας κουτσουλια.

Τι πιθανότητες έχεις! Πολύ μικρές.
    μα δεν τον περιμένουμε καλο. Κακο ψυχρό και ανάποδο σε σχέση με πέρσι τον περιμένουμε...

Σελίδα 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας