Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 2 από 2

Θέμα: ΕΤΗΣΙΕΣ ΚΑΡΤΕΣ 2014-2015 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΟΝΑΔΩΝ

Junior Member
    Περιοχή
    ΠΕΝΤΕΛΗ

ΕΤΗΣΙΕΣ ΚΑΡΤΕΣ 2014-2015 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΟΝΑΔΩΝ

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους χιονοδρόμους και Χρόνια Πολλά!!

Χτες Μ. Σάββατο 11/04/2015 έκλεισε το χιονοδρομικό κέντρο Παρνασσού για τη σαιζόν 2014-2015. Είμαι ένας από τους πολλούς αδικημένους που είχε προμηθευτεί ετήσια κάρτα από τον Νοέμβριο του 2014.

Και λέω “αδικημένος” για τους παρακάτω δύο λόγους:

1. Όταν ανεβαίνω στον Παρνασσό κάνω σκι στην Φτερόλακα, για την οποία Φτερόλακα το επίσημο site και οι εργαζόμενοι του χιονοδρομικού δεν είχαν την παραμικρή ιδέα ότι θα κλείσει στις 28/02/2015, όταν εξέδιδαν ετήσιες κάρτες. Φυσικά και δεν θα αγόραζα ετήσια κάρτα εάν γνώριζα ότι η Φτερόλακα θα λειτουργούσε τη μισή σαιζόν μόνον. Το αποτέλεσμα είναι να έχω σήμερα 66 από τις 80 μονάδες στην κάρτα μου αφού και οι καιρικές συνθήκες μέχρι τέλος Φεβρουαρίου δεν βοήθησαν καθόλου στην προσέλευση.
    2. Αυτό το Πάσχα οργάνωσα τις διακοπές μου (έκλεισα ξενοδοχείο για εμένα και τον ανιψιό μου, κανόνισα να κάνει μαθήματα σκι ο ανιψιός μου) σύμφωνα με το μέχρι προ 10 ημερών ανακοινωθέν πρόγραμμα του χιονοδρομικού. Δηλαδή ότι το χιονοδρομικό (τα Κελάρια μόνον δηλαδή) θα κλείσει στις 15/04/2015. Όμως το χιονοδρομικό πριν λίγες μέρες χωρίς κανέναν λόγο και αιτία βγάζει ανακοίνωση ότι κλείνει το Μ. Σάββατο 11/04/2015. Μέχρι την Μ. Παρασκευή ήταν σε αναστολή λόγω κακοκαιρίας και το Μ. Σάββατο το βουνό είχε το περισσότερο χιόνι που έχουμε δει φέτος. Αντί να δώσουν λοιπόν παράταση μερικών ημερών που είδαμε επιτέλους χιόνι μετά από τον χείριστο χειμώνα που περάσαμε, εκείνοι χωρίς καμία προειδοποίηση το κλείνουν τέσσερεις μέρες νωρίτερα. Έχω προπληρώσει λοιπόν μαθήματα και ξενοδοχείο, το βουνό έχει το περισσότερο χιόνι της σαιζόν και με το “έτσι θέλω” αποφασίζουν και το κλείνουν.

Το Μ. Σάββατο έθεσα το θέμα στους υπεύθυνους του χιονοδρομικού οι οποίοι μου είπαν ότι πρέπει να στείλω τα παράπονά μου στην ΕΤΑ, αλλά για να ακουστώ θα πρέπει να μαζέψω ονόματα – email και από άλλους “αδικημένους” που αντιμετωπίζουν το ίδιο θέμα. Αυτό που θα ζητήσω από την ΕΤΑ είναι η μεταφορά μέρους των μονάδων που δεν χρησιμοποιήθηκαν στη επόμενη σαιζόν (2015-2016). Όσοι λοιπόν αγόρασαν ετήσιες φέτος (ακόμη και αν τις πήραν από τον Cheapis) ας μου στείλουν Ονοματεπώνυμο και eMail για να τους συμπεριλάβω σε ένα γράμμα προς την ΕΤΑ με στόχο την αποκατάσταση της φετινής αδικίας με τις ετήσιες κάρτες.

Ευχαριστώ,

Νίκος Τσάμης

info@ntsamis.com

Member Το avatar του χρήστη Madaros
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Εύχομαι καλη τύχη και κρατείστε μας ενήμερους με την εξέλιξη της υπόθεσης σας. Έχετε δίκιο - Η αίσθηση από τα χιονοδρομικά της νότιας Ελλάδας στα οποία είμαστε αναγκαστικά στραμμένοι οι Αθηναίοι είναι ότι δεν κυνηγάνε τους χιονοδρόμους ούτε προσφέρουν το επίπεδο υπηρεσιών που θα περίμενε κανείς από το κόστος του εισιτηρίου τους (όταν λες για το 25-30 άρι/τη μέρα στη Βόρεια Ελλάδα σε κοιτάνε δικαιώς οι χιονοδρόμοι με γουρλωμένα μάτια). Επίσης, ειδικά στο ΧΚΠ έχει κανείς τρομερά συχνά την αίσθηση ότι δεν το τρέχει κάποιος με μεράκι για το άθλημα. Μακάρι να φτιάξουν τα πράματα.
    'Mimicry returned as menacing mockery'
    H. Bhabha.

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία