Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 11192021
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 206 από 206

Θέμα: ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2014-2015

Junior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Γεια σας και από εμένα.
    Σχεδον ποτέ δεν γράφω, αλλά παρακολουθώ συνεχώς και έχω αγοράσει 3 συνεχόμενες χρονιές ετήσια κάρτα στο ΧΚΚ με 160 € (προσφορά καλοκαιριού)
    Θα ήθελα να διατυπώσω ορισμένες σκέψεις μου απλά για να μεταφερθούν με κάποιο τρόπο στη Διεύθυνση, χωρίς να θέλω να τους κάνω υποδείξεις, εφόσον στη τελική ο καθένας κάνει κουμάντο στη τσέπη του.

Ήμουν πολλά χρόνια "πελάτης" αποκλειστικά και μόνο του ΧΚΠ.
    Τα τελευταία χρόνια με κέρδισαν τα Καλάβρυτα με αποτέλεσμα να είμαι σχεδόν αποκλειστικά "πελάτης" στο ΧΚΚ.
    Με κέρδισε η καλύτερη ποιότητα του χωριού και των γύρω περιοχών σε σχέση με τους απέναντι που έχει αλλοιωθεί το "βουνίσιο" υφός τελείως, καθώς επίσης και το πιο οικογενειακό και προσεγμένο ύφος του χιονοδρομικού και η ύπαρξη 2 πιστών (Στύγα-Άγκυρα) οι οποίες με κάνουν να χαίρομαι αυτό που αγαπώ.
    Χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω συγκεκριμένα την αιτία, η γνώμη μου είναι πως κάθε πέρυσι και καλύτερα.
    Για πολλούς και διαφόρους λόγους δεν νιώθω χορτασμένος, νιώθω πιο πολύ ταλαιπωρημένος μη έχοντας χαρεί το σκι και επιπλέον νιώθω πως δεν "έβγαλα" και τα χρήματα της ετήσιας κάρτας.
    Υπό τις συνθήκες που επικρατούν πλέον στη χώρα, οι τιμές του ΧΚΚ για αυτό που προσφέρει είναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ,και το γεγονός των λειτουργικών εξόδων κλπ, όσο και αν ακούγεται βαρύ, ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.
    Αυτά που προσφέρουν με 25 € εισιτήριο το σκ, είναι ελάχιστα...
    Σκεφτείτε πολύ σοβαρά κάποια λύση για του χρόνου, διότι ο κόσμος έχει ξενερώσει και είναι κρίμα...
    Μην ωθείτε τους πελάτες σας σε λύσεις τύπου Bansko όπου μιλάμε για άααααλλο επίπεδο, ούτε στους απέναντι οι οποίοι πλέον τρέχουν με turbo...
    Έντελώς φιλικά...
    Καλό Πάσχα σε όλους

Junior Member Το avatar του χρήστη Stamatopoulaki
    Περιοχή
    Πειραιας
    θα συμφωνησω με τους παραπανω.Φετος ο χειμωνας ηταν καλυτερος απο περσι αλλα περσι το χαρηκα περισσοτερο.Ειναι κριμα γιατι το χιονοδρομικο ειναι πολυ ομορφο με 2 φοβερες πιστες και ωραιο παρκο αλλα απο οτι φαινεται δεν υπαρχει ορεξη και μυαλο για αναπτυξη.Δε θα πω να αλλαξουν τα λιφτ οπως εκανε ο παρνασσος γιατι στην Ελλαδα εχει μονο καλοκαιρι. απλα φανηκε φετος η αδιαφορια τους με το να μην ανοιγουν τη στυγα αμα το προηγουμενο βραδυ ειχε ριξει 10 ποντους λεγωντας φτηνες δικαιολογιες για αερα.Οπως επισης και τωρα που θα ριξει 30 ποντακια και θα μπορουσε να λειτουργησει και την αλλη εβδομαδα ανετα αλλα προτιμησαν να μην ανανεωσουν συμβασεις και μπλεκουν.Η ετησια καρτα ειναι μακραν οτι πιο απατη υπαρχει. Πηρα κι εγω φετος και το μετανιωσα γιατι με εγκλωβισε να πηγαινω σ ενα χιονοδρομικο που υπολειτουργουσε.

Junior Member
    Περιοχή
    Πατρα
    Καλησπέρα σε όλους!!!εγω παιδιά δε ξαναπάω στα Καλαβρυτα.τελος!!!!υπολειτουργει!!!απο του χρόνου μονο Παρνασσό!!!αλλο επίπεδο.οχι βέβαια όπως έξω,αλλα χίλιες φορές καλύτερο απο Καλαβρυτα.στα καλαβρυτα κάπως την έχουν δει.οτι κάτι γίνεται και καλα!!!αντε και του χρόνου να είμαστε καλα!!!το Μ.Σαββατο πάντως σίγουρα θα ανέβω Παρνασσό.εχει ρίξει τρελό χιόνι για την εποχή.κριμα πάντως που θα το κλείσουν!!

Senior Member Το avatar του χρήστη ΧΕΛΜΟΣ
    Περιοχή
    Ανω Ιλισια 228μ
    Πρόλαβαν τα σινιάλα και κλείσανε το ΧΚΚ και τώρα η βάση έχει 40 ποτάκια φρέσκο χιόνι.....
    Μπράβο. ....για αυτο και όχι μονο η διοικηση του Παρνασσου θα τους πάρει τα σωβρακα

Senior Member Το avatar του χρήστη ΧΕΛΜΟΣ
    Περιοχή
    Ανω Ιλισια 228μ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΧΕΛΜΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόλαβαν τα σινιάλα και κλείσανε το ΧΚΚ και τώρα η βάση έχει 40 ποτάκια φρέσκο χιόνι.....
    Μπράβο. ....για αυτο και όχι μονο η διοικηση του Παρνασσου θα τους πάρει τα σωβρακα
    Σαήνια ήθελα να γραψω

Senior Member Το avatar του χρήστη PEACERMAN
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    ΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ..ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΦΩΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΕΣ ΚΟΡΥΦΕΣ ΤΩΝ ΒΟΥΝΩΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ..!!

Σελίδα 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 11192021

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας