Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 15

Θέμα: Αλλη μια απόδειξη...

Senior Member Το avatar του χρήστη zink_titanum
    Περιοχή
    Νέα Πεντέλη 450μ.

Smile Αλλη μια απόδειξη...

είναι το ότι στο θέμα που άνοιξα με ερωτήσεις για το Καιμακ, δεν πήρα καμία ουσιαστική απάντηση. Το ίδιο και όταν τηλεφωνούσα στις επιχειρήσεις επάνω. Ήθελα να ανέβω οικογενειακώς ένα 3ήμερο και να τα ακουμπήσω χοντρά, αλλά εκείνοι μάλλον δεν ήθελαν. Έτσι, αποτέλεσμα ήταν να πάω ημερήσια και να ζητάμε και τα λεφτά μας πίσω! Μετά φταίω εγώ που κατηγορώ, ή κάποιοι δεν ξέρουν να δουλεύουν τις επιχειρήσεις??

Και για να λυθεί κάθε παρεξήγηση, όσοι με γνωρίζουν, και οι βορειοι του φόρουμ, ξέρουν πως είμαστε μια χαρά φιλαράκια και ούτε κομπλεξισμός ούτε τίποτα, κουσούρια έχουμε όλοι. Ας μείνουμε λοιπόν στην ουσία των καταγγελειών μου και ας ξεχωρίσουμε την υπερβολή, την προβοκατόρικη διάθεση και το χιούμορ που με διακρίνουν στα λοιπά σχόλια. Τι είπα δηλαδή, πως οι φίλοι μας οι βόρειοι είναι... χαλλλαρά! Έντάξει, ήμαρτον! Άλλωστε, κάποιοι ήδη ίσως γνωρίζουν πως η τωρινή σύντροφος της ζωής μου είναι εκ Καλαμαριάς!
    Over and out.

Περιοχή
    Νέα Πεντέλη 450μ.
    45 ευρώ το μάθημα στο Καιμάκ, 40 στον Παρνασσό. Κι αυτά πολλά είναι, αλλά τουλάχιστον πιάνουν τόπο καθώς υπάρχει επαγγελματισμός...
    Over and out.

Junior Member
    Περιοχή
    greec/katerini
    Φιλε μου το να τσουβαλιαζεις όλη την Μακεδονία και να πιανεις και τα πολιτικά,τα οποία πρεπει να μην υπαρχουν σε ενα φόρουμ για σκι,επειδή εκεί στο καιμακ δεν ξέρουν να κανουν την δουλεια τους,
    είναι άτοπο,κομπλεξικο και κουτό,οποτε μην απορεις που υπήρχε αύτη η δικαιολογημένη αντίδραση απο αλλά μέλη του φόρουμ.
    Στα παράπονα που εξεφρασες δεν διαφωνεί κανεις μαζι σου,απλα τα στολισες με αστοχους γεωγραφικούς προσδιορισμούς και η υπερβολή και προβοκατορικη διάθεση ηταν απο εσένα.
    Τέλος πάντων,
    στο καιμακ είναι αλήθεια οτι δεν λειτουργούσε σαν χιονοδρομικό τα τελευταια χρονια λόγω ανικανης διοίκησης και ανικανης τοπικής αυτοδιοίκησης, γιαυτό και δεν το απέφευγα.
    Προσωπικά δεν νομιζω οτι θα αλλάξει κάτι φέτος,ίσως του χρονου και αν καταλάβουν πως πρεπει να λειτουργει ενα χιονοδρομικό που ζητάει 15 ευρώ για 2 πίστες,
    είναι επίσης ντροπή που δεν ανοίγει η κρεμαση και απίστευτα φθηνές οι δικαιολογίες που δεν γίνεται αυτό.

45 ευρώ το μαθημα;;;;;;;;;;;;;;;

Junior Member
    Περιοχή
    greec/katerini
    Φιλε μου το να τσουβαλιαζεις όλη την Μακεδονία και να πιανεις και τα πολιτικά,τα οποία πρεπει να μην υπαρχουν σε ενα φόρουμ για σκι,επειδή εκεί στο καιμακ δεν ξέρουν να κανουν την δουλεια τους,
    είναι άτοπο,κομπλεξικο και κουτό,οποτε μην απορεις που υπήρχε αύτη η δικαιολογημένη αντίδραση απο αλλά μέλη του φόρουμ.
    Στα παράπονα που εξεφρασες δεν διαφωνεί κανεις μαζι σου,απλα τα στολισες με αστοχους γεωγραφικούς προσδιορισμούς και η υπερβολή και προβοκατορικη διάθεση ηταν απο εσένα.
    Τέλος πάντων,
    στο καιμακ είναι αλήθεια οτι δεν λειτουργούσε σαν χιονοδρομικό τα τελευταια χρονια λόγω ανικανης διοίκησης και ανικανης τοπικής αυτοδιοίκησης, γιαυτό και το απέφευγα.
    Προσωπικά δεν νομιζω οτι θα αλλάξει κάτι φέτος,ίσως του χρονου και αν καταλάβουν πως πρεπει να λειτουργει ενα χιονοδρομικό που ζητάει 15 ευρώ για 2 πίστες,
    είναι επίσης ντροπή που δεν ανοίγει η κρεμαση και απίστευτα φθηνές οι δικαιολογίες που δεν γίνεται αυτό.

45 ευρώ το μαθημα;;;;;;;;;;;;;;;

Junior Member
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη

Wink

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zink_titanum Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι το ότι στο θέμα που άνοιξα με ερωτήσεις για το Καιμακ, δεν πήρα καμία ουσιαστική απάντηση. Το ίδιο και όταν τηλεφωνούσα στις επιχειρήσεις επάνω. Ήθελα να ανέβω οικογενειακώς ένα 3ήμερο και να τα ακουμπήσω χοντρά, αλλά εκείνοι μάλλον δεν ήθελαν. Έτσι, αποτέλεσμα ήταν να πάω ημερήσια και να ζητάμε και τα λεφτά μας πίσω! Μετά φταίω εγώ που κατηγορώ, ή κάποιοι δεν ξέρουν να δουλεύουν τις επιχειρήσεις??

Και για να λυθεί κάθε παρεξήγηση, όσοι με γνωρίζουν, και οι βορειοι του φόρουμ, ξέρουν πως είμαστε μια χαρά φιλαράκια και ούτε κομπλεξισμός ούτε τίποτα, κουσούρια έχουμε όλοι. Ας μείνουμε λοιπόν στην ουσία των καταγγελειών μου και ας ξεχωρίσουμε την υπερβολή, την προβοκατόρικη διάθεση και το χιούμορ που με διακρίνουν στα λοιπά σχόλια. Τι είπα δηλαδή, πως οι φίλοι μας οι βόρειοι είναι... χαλλλαρά! Έντάξει, ήμαρτον! Άλλωστε, κάποιοι ήδη ίσως γνωρίζουν πως η τωρινή σύντροφος της ζωής μου είναι εκ Καλαμαριάς!
    ... Δεν είπες μόνο το "χαλλλλαρά" και δεν φαινόταν και τόσο χιουμοριστικό το σχόλιό σου αλλά απαξιωτικό....
    ωστόσο εφόσον δηλώνεις ότι το κάνεις με διάθεση πειράγματος, από μέρους μου τουλάχιστον δεν υπάρχει κάποιο θέμα, αλλά επειδή το πείραγμα είναι ωραίο και έχει πλάκα, διέκρινε με ποιο τρόπο το κάνεις γιατί .... εάν συνεχίσεις έτσι κινδυνεύεις !!!! Το θυμάσαι το σκετσάκι του ΑΜΑΝ που έσπαζαν το αμάξι γιατί έχει Αθηναικές πινακίδες - ΜΠΑΟΓΚΑΡΑ ΟΛΕ !!!!

Κατά τα άλλα και εγώ όπως και πάρα πολλοί βορειοελλαδίτες, που μας ενδιαφέρει και περισσότερο λόγο εγγύτητας, κράζουμε και συνεχίζουμε να κράζουμε το συγκεκριμένο χιονοδρομικό για πολλά, άλλα τόσα και περισσότερα από αυτά που γράφεις και εσύ!
    Ωστόσο, ας μην είμαστε και τόσο αυστηροί εποχές που είναι, κάποια πράγματα έχουν βελτιωθεί εκεί πάνω σε σχέση με το τι γινόταν τα τελευταία χρόνια και ας ελπίσουμε ότι λαμβάνουν υπόψη τους αυτά που γράφουμε για να βελτιωθούν στο μέλλον .... Ας ελπίσουμε ότι θα αξιοποιήσουν την τύχη τους να είναι σχεδόν το μοναδικό χιονοδρομικό με σχετικά καλό χιόνι αυτή τη περίοδο στην Ελλάδα και να κόψουν τις μακακίες τους μήπως και σώσουν το χιονοδρομικό !!!

ΥΓ.: Εάν εσύ κράζεις έτσι απλά το καιμάκ, εμείς το κράζουμε και το πονάμε μαζί, γιαυτό μην παίζεις με τον πόνο μας please ....

Junior Member
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    άλλο πράμα να τα λες αυτά σε μια παρέα που έχει αθηναίους και σαλονικιούς και να πειράζεστε, κάτι που γίνεται σχεδόν πάντα μεταξύ μας, και άλλο σε ένα Forum για σκι όπου μπαίνουμε όλοι μας να διαβάσουμε τα νέα ή/και σχόλια για τα χιονοδρομικά, εύχομαι να κατάλαβες ; άσε τους Ψωμιάδηδες, τα χαλαρά και τις μπουγάτσες για τις μπύρες σε κανα μπαράκι...

Περιοχή
    Νέα Πεντέλη 450μ.
    Τι λε ρε παιδί!
    Over and out.

Junior Member
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Τι λε ρε παιδί!
    επειδή δεν έχω χαριστεί με αντίστοιχης ποιότητας διάνοια και δεν μπορώ να καταλάβω το βαθύτερο μήνυμα του σχολίου σου, για πες μας τι κάνεις ; δείχνεις επίπεδο ;;;

Junior Member
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Τι λε ρε παιδί!
    αααα, τα ληγμένα είναι... περαστικά σου ...

Senior Member Το avatar του χρήστη GiaPa
    Περιοχή
    Eindhoven
    Δεν διαφωνώ επι της ουσίας σε αυτά που λέει ο Ζινκ για το Καιμακ και την νοοτροπία. Στο μόνο που διαφωνώ είναι στην τοπικιστική δίακριση. Οι Αθηναίοι ΔΙΔΑΞΑΝ τόσα χρόνια πώς να φεσώνεις μια χώρα και οι υπόλοιποι ακολούθησαν κατά πόδας. Αν τα πράγματα έχουν αλλάξει εκεί κάτω τότε μάλλον είναι θέμα χρόνου να αλλάξουν και αλλού στην "επαρχία".
    Υιοθέτησε κι εσύ ένα βουνό...μπορείς!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία