Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 8 από 8

Θέμα: H βόρεια Ελλάδα τετέλεσθαι όσον αφορά το σκι.

Senior Member Το avatar του χρήστη zink_titanum
    Περιοχή
    Νέα Πεντέλη 450μ.

H βόρεια Ελλάδα τετέλεσθαι όσον αφορά το σκι.

Δεν συζητάμε για Σέλια, Πισοδέρια, Φαλακρά, Πηγάδια κτλ, η κατάσταση μιλά από μόνη της φέτος.

Όμως, και στο "βασιλιά" Καιμάκτσαλάν, τα πράγματα ήταν εμετικά.

Γελοιότητα ν.1: Τεράστιες ουρές στα ταμεία στις γιορτές για να εκδώσουμε ηλ. κάρτα με φωτό, αλλά το σύστημα στα λιφτς δεν λειτουργεί, παρά μας βάζει χέρι στα αχαμνά για να βρει την κάρτα (που έχουμε βάλει όπως πρέπει στην τσέπη της φόρμας) κάποιος μπάρμπας! Αφού ρε σύντροφοι δεν λειτουργεί το σύστημα, τι μας έχετε να περιμένουμε και μας φωτογραφίζετε? FAIL.

Γελοιότητα ν.2 Το σύστημα έκδοσης καρτών στις 2/1 γύρω στις 11 έπεσε, με αποτέλεσμα όποιοι ηρθαν μετά να έκαναν σκι με 1 ευρώ. Καλώς γι αυτούς, κακώς για τα κορόιδα που είχαν πληρώσει αδρά... Θεωρώ απαράδεκτο να έχω πληρώσει 31 ευρώ και ο διπλανός μου να απολαμβάνει το ίδιο αγαθό δωρεάν, έτσι από τύχη.

Γελοιότητα ν.3: Απαράδεκτη εξυπηρέτηση στις ενοικιάσεις, όπου τηλεφώνησα και ρώτησα αν υπάρχει επαρκής εξοπλισμός πριν ανέβω μιας και είχα διαβάσει εδώ πως δεν υπήρχε καν εξοπλισμός πριν λίγες μέρες! Ο τυπάς που απαντά το τηλ μου απαντά κατά λέξη: Ρε φίλε τώρα έχω 50 άτομα μπροστά μου, θες να σου απαντήσω? FAIL.

Γελοιότητα ν.4: στη σχολή Βροχίδη-Χατζή ο δάσκαλος παράτησε τα 2 παιδάκια μόνα τους στην ουρά του λιφτ για να πάει να τα πει με κάτι φίλους του. Εκεί τα βρήκα εγώ (την κόρη μου με ένα άλλο κορίτσι) και αφού περιμέναμε περίπου 10 λεπτά να έρθει ο δάσκαλος, αλλά δεν εμφανιζόταν, πήρα την κόρη μου και συνεχίσαμε το σκι. Μετά από 2 ώρες πήγα δήθεν να ρωτήσω πως πήγε το μάθημα και κανείς δεν είχε πάρει χαμπάρι τι είχε συμβεί, ούτε ήξερε που είναι η κόρη μου. Προσοχή λοιπόν γιατί είναι σοβαρό: αφήνουν τα παιδιά 7 χρονών μόνα τους! Η σχολή μου επέστρεψε τα χρήματα. Φυσικά δεν είχε κόψει και απόδειξη. FAIL. (υπάρχουν μάρτυρες).

Γελοιότητα ν.5 Το λεωφορείο του γραφείου explosivo (2/1) χάλασε με αποτέλεσμα να περιμένουμε πάνω από 1 ώρα στο δρόμο για να έρθει άλλο. Φτάσαμε πάνω πολύ αργά, αλλά οι μάγκες μας ξέσκισαν στα τηλέφωνα μετά τις 3.15 για να φύγουν στην ώρα τους από πάνω. Ούτε μια μικρή παράταση έτσι για το συγγνώμη. FAIL.

Νομίζω είναι πολλά για μια μέρα. ώστε να χαρακτηριστεί η μέρα αυτή ως αρνητική, παρόλο το καλό σκι που έγινε.

OΛA AYTA συν του ότι δεν υπάρχει τρόπος να ανέβει κανείς στο χ/κ από τον Αη-Θανάση ή από Παναγίτσα, δείχνουν πως οι βορειοελλαδίτες φίλοι μας το ρίχνουν στην αρπαχτή και δεν σέβονται τον πελάτη ούτε τίποτα. Εντύπωση επίσης μου έκανε πως στην Θεσσαλονίκη κανείς δεν ήξερε το παραμικρό για το Καιμακ, πως πας εκεί, που μένεις κτλ. Με κοιτούσαν λες και τους έλεγα για τον Άρη (τον πλανήτη!).

Δεν ήθελα ποτέ να το πιστέψω αλλά μάλλον οι φήμες για τους βορειοελλαδίτες φίλους αληθεύουν...

Θα μου πεις, Ψωμιάδη δεν βγάζουν? Άντε να δεις προκοπή!!

ΧαΛΛΛΛΛαράαααα!

Βόρειος Ελλάδα για σκι never again. Κρίμα, γιατί το τερέν του Καιμάκ δεν είναι κακό!
    Over and out.

Senior Member
    Περιοχή
    Κοζάνη
    να πεις οτι το Καιμακτσελαν εχει γελοιες πιστες το καταλαβαινω, αλλα οταν στον Παρνασο, και στα Καλαβρυτα πληρωνεις 30 ευρω, γιατι σου φανηκαν αρπαχτες στην Βορεια Ελλαδα ?
    ...για τον Ψωμιαδη εχεις δικιο αλλα και η Αθηνα με τον Αβραμοπουλο (το πιο μεγαλο δενδρο) και την Ντορα με την σκουπα....
    τωρα ομως και η Σαλονικα εχει Μπουταρη, και η Αθηνα Καμινι ....και οι δυο απεκτησαν επιπεδο.
    ...αμα μαθεις να τσουλας μπορεις να πας και στην Βασιλιτσα που εχει 2 ευρω η μπυρα και ο καφες....

Senior Member Το avatar του χρήστη SnowM4ν
    Περιοχή
    Π.Τριοβ-Μήλος,Κερατσήνι,Αγιος Μηνάς
    Νομιζετε οτι μεσα στις γιορτες ειδικα οι εργαζομενοι στα Χ.Κ με τετοιο χαμο που θα επικρατει θα ειναι σε θεση να εξυπηρετουν τον καθενα με τον τροπο που θελει..ξεχαστε τον Μπουταρη,τον Ψωμιαδη ή τον οποιονδηποτε...δεν λειτουργει τιποτσα πλεον και για μενα πραγματικα ειναι αξιοθαυμαστο πως ακομα εχουμε τοσα πολλα Χ.Κ και δεν εχουν κλεισει.
    Π.Τριοβ 130μ.
    http://webcam.milos-greece.com/
    Μετεωρολογικος Σταθμος Μηλου http://milos.meteoclub.gr2-0-0-4 χαρες που ειδαμε ΑΣΠΡΗ μερα,μετα απο 10 χρονια...το θεωρησα πλεον "Σπανιο".αλλα δεν σταματω να ελπιζω!

Junior Member
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zink_titanum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν συζητάμε για Σέλια, Πισοδέρια, Φαλακρά, Πηγάδια κτλ, η κατάσταση μιλά από μόνη της φέτος.

Γελοιότητα ν.1: Τεράστιες ουρές στα ταμεία στις γιορτές για να εκδώσουμε ηλ. κάρτα με φωτό, αλλά το σύστημα στα λιφτς δεν λειτουργεί, παρά μας βάζει χέρι στα αχαμνά για να βρει την κάρτα (που έχουμε βάλει όπως πρέπει στην τσέπη της φόρμας) κάποιος μπάρμπας! Αφού ρε σύντροφοι δεν λειτουργεί το σύστημα, τι μας έχετε να περιμένουμε και μας φωτογραφίζετε? FAIL.

Γελοιότητα ν.2 Το σύστημα έκδοσης καρτών στις 2/1 γύρω στις 11 έπεσε, με αποτέλεσμα όποιοι ηρθαν μετά να έκαναν σκι με 1 ευρώ. Καλώς γι αυτούς, κακώς για τα κορόιδα που είχαν πληρώσει αδρά... Θεωρώ απαράδεκτο να έχω πληρώσει 31 ευρώ και ο διπλανός μου να απολαμβάνει το ίδιο αγαθό δωρεάν, έτσι από τύχη.

Γελοιότητα ν.3: Απαράδεκτη εξυπηρέτηση στις ενοικιάσεις, όπου τηλεφώνησα και ρώτησα αν υπάρχει επαρκής εξοπλισμός πριν ανέβω μιας και είχα διαβάσει εδώ πως δεν υπήρχε καν εξοπλισμός πριν λίγες μέρες! Ο τυπάς που απαντά το τηλ μου απαντά κατά λέξη: Ρε φίλε τώρα έχω 50 άτομα μπροστά μου, θες να σου απαντήσω? FAIL.

Γελοιότητα ν.4: στη σχολή Βροχίδη-Χατζή ο δάσκαλος παράτησε τα 2 παιδάκια μόνα τους στην ουρά του λιφτ για να πάει να τα πει με κάτι φίλους του. Εκεί τα βρήκα εγώ (την κόρη μου με ένα άλλο κορίτσι) και αφού περιμέναμε περίπου 10 λεπτά να έρθει ο δάσκαλος, αλλά δεν εμφανιζόταν, πήρα την κόρη μου και συνεχίσαμε το σκι. Μετά από 2 ώρες πήγα δήθεν να ρωτήσω πως πήγε το μάθημα και κανείς δεν είχε πάρει χαμπάρι τι είχε συμβεί, ούτε ήξερε που είναι η κόρη μου. Προσοχή λοιπόν γιατί είναι σοβαρό: αφήνουν τα παιδιά 7 χρονών μόνα τους! Η σχολή μου επέστρεψε τα χρήματα. Φυσικά δεν είχε κόψει και απόδειξη. FAIL. (υπάρχουν μάρτυρες).

Γελοιότητα ν.5 Το λεωφορείο του γραφείου explosivo (2/1) χάλασε με αποτέλεσμα να περιμένουμε πάνω από 1 ώρα στο δρόμο για να έρθει άλλο. Φτάσαμε πάνω πολύ αργά, αλλά οι μάγκες μας ξέσκισαν στα τηλέφωνα μετά τις 3.15 για να φύγουν στην ώρα τους από πάνω. Ούτε μια μικρή παράταση έτσι για το συγγνώμη. FAIL.

Νομίζω είναι πολλά για μια μέρα. ώστε να χαρακτηριστεί η μέρα αυτή ως αρνητική, παρόλο το καλό σκι που έγινε.

OΛA AYTA συν του ότι δεν υπάρχει τρόπος να ανέβει κανείς στο χ/κ από τον Αη-Θανάση ή από Παναγίτσα, δείχνουν πως οι βορειοελλαδίτες φίλοι μας το ρίχνουν στην αρπαχτή και δεν σέβονται τον πελάτη ούτε τίποτα. Εντύπωση επίσης μου έκανε πως στην Θεσσαλονίκη κανείς δεν ήξερε το παραμικρό για το Καιμακ, πως πας εκεί, που μένεις κτλ. Με κοιτούσαν λες και τους έλεγα για τον Άρη (τον πλανήτη!).

Δεν ήθελα ποτέ να το πιστέψω αλλά μάλλον οι φήμες για τους βορειοελλαδίτες φίλους αληθεύουν...

ΧαΛΛΛΛΛαράαααα!

Βόρειος Ελλάδα για σκι never again. Κρίμα, γιατί το τερέν του Καιμάκ δεν είναι κακό!
    Φίλε έχει διαβάσει τι έγραψες ;;;; επειδή ένα χιονοδρομικό έχει άσχημη συμπεριφορά (για όλους τους λόγους που αναφέρεις συμφωνώ), κατακρίνεις όλους τους βορειολελαδίτες, πλέκεις τους Ψωμιάδηδες και μιλάς ακόμα και για φήμες που δεν ήθελες να πιστέψεις για τους "φίλους" σου βορειοελλαδίτες ...

το πόσο μπορείς να καταλάβεις την έννοια της φιλίας μπορεί να κριθεί από την συνοχή του σκεπτικού σου που το μόνο που δείχνει είναι μια ρατσιστική συμπεριφορά διάκρισης των ανθρώπων επειδή .... σου την έσπασαν σε ένα χιονοδρομικό της περιοχής .... Φίλε, για να έχεις φίλους πρέπει να μπορείς να τους αντιμετωπίζεις σαν ανθρώπους και όχι σαν μάζες ανά χαρακτηριστικό ... (βορειοελλαδίτης, νοτιελλαδίτης, μαύρος, άσπρος, κουμουνιστής , δεξιός ,κλπ, κλπ) και άλλες ταμπέλες που σε ένα forum για το σκι δεν ταιριάζουν ... το μόνο που καταφέρνεις είναι να επιβεβαιώνεις τις φήμες που υπάρχουν για εσάς τους νοτιοελαδίτες ... για αυτό άσε αυτή την ειρωνεία με την φιλική σου αντιμετώπιση στους βορειοελλαδίτες ...

εάν ακολουθούσα το σκεπτικό σου με τους ψωμιάδηδες, τι θα έπρεπε να λέγαμε για τους Αθηναίους, όταν η Περιφέρεια Αττικής έδωσε τα μεγαλύτερα ποσοστά στην Χρυσή Αυγή ;;; Μήπως θα έπρεπε να το παίζουμε ότι λυπόμαστε για την κατάντια των "φίλων" κατά τα άλλα Αθηναίων ;;;; Η μήπως επειδή είναι ακριβά τα διόδια στην Αττική Οδό στην οποία μπορεί να φας απίστευτο μποτιλιάρισμα, η Αθηναίοι "φίλοι μας" την έχουν πέσει στις αρπαχτές και δεν σέβονται τον πελάτη ;;;; Επειδή αντίστοιχη ταλαιπωρία έφαγα και στον Πειραιά το καλοκαίρι, σημαίνει ότι οι Πειραιώτες έχουν κάτι άσχημο ;;;; Η μήπως επειδή τα Καλάβρυτα είναι απίστευτα ακριβά σε σχέση με αυτό που προσφέρουν πρέπει να πούμε ότι οι πελοπονήσιοι είναι λαμόγια ;;; Βασικά δεν έχει συνοχή το σκεπτικό σου αν το καταλαβαίνεις ....

Όχι, δεν θα ακολουθήσω την λογική σου, αντιθέτως έχω φίλους σε όλη την ελλάδα που δεν τους διακρίνω με την "ράτσα" τους ... και προφανώς υπάρχουν αξιολογότατοι και **** τα παιδιά και στην Αθήνα και παντού σε όλον τον κόσμο !!!

Στην καλύτερη των περιπτώσεων ζήτα ένα συγνώμη από τους βορειοελλαδίτες και όχι από το καιμάκ που καλά τους κάνεις και τους κράζεις ως επιχείρηση που δεν εκπροσωπεί όλη τη Βόρεια Ελλάδα! Εάν ήθελα να εφαρμόσω την λογική σου θα σου απαντούσα ότι από όσο γνωρίζω, ο υπεύθυνος του ΧΚ για τη συμπεριφορά του οποίου σου φταίνε οι βορειοελλαδίτες, έρχεται από τα νότια ... αλλά βεβαίως θα τον κρίνω μόνο για τα αποτελέσματα της δουλειάς τους και όχι για τη "ράτσα" του ! Με την λογική σου θα έπρεπε να λυπάσαι για την κατάντια όλων των πολιτών της πατρίδας του ... Δεν έχουν συνοχή "φίλε" από την Πεντέλη αυτά που λες, απλά είναι αποτέλεσμα της οπαδικής σου αντίληψης της πραγματικότητας!

και μια τελευταία ερώτηση, εάν δεν είχες ευχαριστηθεί το καλό σκί που έγινε, όπως γράφεις, τι συμπεράσματα θα έβγαζες ;;;

Senior Member Το avatar του χρήστη MageSnow
    Περιοχή
    Thessaloniki 40 Εκκλησιες

ΧαΛΛΛΛΛαράαααα!

Ας αρχισουμε πρωτα με το ποιον του συγκεκριμενου του Zink Titanum οποιος στο παρελθον εχει δειξει εμετικο κομπλεξισμο με οτιδηποτε εχει σχεση με Βορεια Ελλαδα για αυτο μην σας φαινεται παραξενο οτι ενα ποστ που εγραψε και καλα για κριτικη για το Καιμακτσαλαν κατεληξε να τσουβαλιασει ολους τους Βορειοελλαδιτες σε απαραδεχτους χαρακτηρισμους...Ποσο κομπλεξικος μπορεις να εισαι ρε φιλε σε λυπαμαι εισαι πολυ μιζερος....
    Γνωστος αγνωστος αναρχοακροδεξιος μελος γνωστης κλικας που λυμαινει τους κολπους του snowreport!!

Snowreporter Το avatar του χρήστη dimit
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Σέλι

Μήπως να συζητούσες??

υγ. Σε αυτό που είπε hakemk ότι το καιμάκ το έχει νοτιοελαδίτης δεν ισχύει. τον παρνασσο τα πηγαδια και το καιμακ τα διαχειρίζεται σελιώτης
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimit : 08-01-14 στις 23:30

Junior Member
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως να συζητούσες??

υγ. Σε αυτό που είπε hakemk ότι το καιμάκ το έχει νοτιοελαδίτης δεν ισχύει. τον παρνασσο τα πηγαδια και το καιμακ τα διαχειρίζεται σελιώτης
    ok, δεν γνώριζα, γράψε λάθος, ωστόσο η σημασία του σχολιασμού μου δεν είναι αυτή ...

Super Moderator Το avatar του χρήστη storm
    Περιοχή
    ΝΔ ΛΗΜΝΟΣ-(Μύρινα)
    Τα παράπονα κάποιου μέλους για τις γενικότερες συνθήκες κάποιου χιονοδρομικού στη βόρεια Ελλάδα, τέθηκαν σε λανθασμένη βάση, κατηγοριοποιώντας ανθρώπους συγκεκριμένης γεωγραφικής περιοχής κι αφήνοντας υπονοούμενα...
    Λογικό κι επόμενο η αντίδραση στα σχόλια...

Το θέμα θεωρείται λήξαν με το κλείδωμα του παρόντος.

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας