Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 81

Θέμα: ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2013-2014

Junior Member
    Περιοχή
    Athens
    Τελικά άκυρο , το Χ.Κ Καρπ δεν θα ανοίξει το ΣΚ (30-1 / 11 ) απο οτι ενημερωσαν.... Κριμα :/

Junior Member
    Περιοχή
    Athens
    Σύμφωνα με τις τελευταίες εκτιμήσεις, θα έχει επαρκή χιόνι στην περίοδο της πρωτοχρονιάς?

Junior Member
    Περιοχή
    Lamia
    Ρε παιδια γνωρίζετε πως ανέβηκαν οι τιμες για τις κάρτες στο Βελουχι;
    αν ισχύει κατι τέτοιο σε περιόδους κρισεως,μηπως θα πρεπει να ρίξουμε μαύρο στο Μαυρογιαλλουρο;
    ενταξει άνοιξαν αλλο 1 λίφτ αλλα δε νομίζω να δικαιολογεί την αύξηση της τιμής.
    Άλλωστε ποτε καθημερινές δεν ανοίγουν ολες τις πίστες αλλα και τον Ηρακλή τον ανοίγουν 10-11 και αυτο τα ΣΚ(αν τον ανοίξουν).
    Άλλωστε και σε συνέντευξη που δόθηκε σε κανάλι της κεντρικής Ελλάδας ειπώθηκε πως οι τιμες θα ανέβαιναν λόγο λειτουργικών εξόδων αλλα η ετήσια θα έμενε στην ίδια τιμή και απο 120 την πήγαν 200.δηλαδη αν ανέβαινε η τιμή ποσο θα την πήγαιναν;300;ΜΗΠΩΣ νομίζουν οι κύριοι πως επειδή ειναι σχετικά κοντα στην Αθηνα θα πρεπει να δίνουμε τα χρήματα που δίνουμε σχεδόν σε παρνασσο και καλαβρυτα;
    εγω προσωπικά αλλα και φίλοι που τους επισκεφτήκαμε αρκετές φορές περισυ(λόγω τιμής) εφέτος δε πρόκειται να μας δούνε ούτε μια φορά μιας και το κόστος με την βενζίνη πλέον δε συμφέρει τη μετακίνηση μας στο Καρπενήσι.
    ας προσέχετε κύριοι κύριοι υπεύθυνοι του ΧΚΚ μιας και αλλα ανακοινωνετε και αλλα πρατετε ,αλλα κυρίως μιας και νομίζετε οτι το άθλημα του σκι απευθύνετε ΜΟΝΟ σε αυτούς που μπορούν να δώσουν ακόμα τα χρήματα που ζητάτε.
    θα τα πουμε οταν μας δώσετε παλι το σεβασμό που μας αξίζει.

Super Moderator Το avatar του χρήστη snowspir
    Περιοχή
    maroussi
    Φίλε πως έμαθες οτί ακρίβειναν οι τιμές;Εννοείς της ετήσιας κάρτας ή και της ημερίσιας;;Γιατί στο site δεν αναφέρουν τίποτα,ούτε στον τιμοκατάλογο όταν μπαίνεις από το snowreport...για βάλε link αν έχεις γιατί αν ισχύει,ειδικά για την ημερίσια κάρτα,είναι σοβαρό το θέμα...
    Beati Paoli.........

Junior Member
    Περιοχή
    Lamia
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από snowspir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε πως έμαθες οτί ακρίβειναν οι τιμές;Εννοείς της ετήσιας κάρτας ή και της ημερίσιας;;Γιατί στο site δεν αναφέρουν τίποτα,ούτε στον τιμοκατάλογο όταν μπαίνεις από το snowreport...για βάλε link αν έχεις γιατί αν ισχύει,ειδικά για την ημερίσια κάρτα,είναι σοβαρό το θέμα...
    http://www.velouxi.gr/timokatalogos/
    Οι καθημερινές απο 10 πήγαν στα 12 δηλαδη 20% αύξηση.
    Οι αργίες απο 16 στα 20 αύξηση 30%
    η ετήσια απο 120 στα 200 αύξηση περίπου 75%
    ευχαριστουμε τους υπεύθυνους για το σεβασμό που δείχνουν στις δύσκολες εποχες που περνάμε,ελπιζουμε να βάλετε μυαλό κάποια στιγμή.τη στιγμή που μεγαλύτερα χιονοδρομικά κέντρα στη βόρεια Ελλάδα προσφέρουν πολυ περισσότερα απο εσάς στις ΜΙΣΕΣ τιμες.
    οταν μας σεβαστειτε ξανά θα τα ξαναπούμε.
    κατι τέτοιες ενέργειες κατα τη γνώμη μου θέλουν Ένωση και κράξιμο απο μέρους μας ΜΗΠΩΣ και βάλουν οι κύριοι μυαλό.
    καλες γιορτές

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από geodes1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια γνωρίζετε πως ανέβηκαν οι τιμες για τις κάρτες στο Βελουχι;
    αν ισχύει κατι τέτοιο σε περιόδους κρισεως,μηπως θα πρεπει να ρίξουμε μαύρο στο Μαυρογιαλλουρο;
    ενταξει άνοιξαν αλλο 1 λίφτ αλλα δε νομίζω να δικαιολογεί την αύξηση της τιμής.
    Άλλωστε ποτε καθημερινές δεν ανοίγουν ολες τις πίστες αλλα και τον Ηρακλή τον ανοίγουν 10-11 και αυτο τα ΣΚ(αν τον ανοίξουν).
    Άλλωστε και σε συνέντευξη που δόθηκε σε κανάλι της κεντρικής Ελλάδας ειπώθηκε πως οι τιμες θα ανέβαιναν λόγο λειτουργικών εξόδων αλλα η ετήσια θα έμενε στην ίδια τιμή και απο 120 την πήγαν 200.δηλαδη αν ανέβαινε η τιμή ποσο θα την πήγαιναν;300;ΜΗΠΩΣ νομίζουν οι κύριοι πως επειδή ειναι σχετικά κοντα στην Αθηνα θα πρεπει να δίνουμε τα χρήματα που δίνουμε σχεδόν σε παρνασσο και καλαβρυτα;
    εγω προσωπικά αλλα και φίλοι που τους επισκεφτήκαμε αρκετές φορές περισυ(λόγω τιμής) εφέτος δε πρόκειται να μας δούνε ούτε μια φορά μιας και το κόστος με την βενζίνη πλέον δε συμφέρει τη μετακίνηση μας στο Καρπενήσι.
    ας προσέχετε κύριοι κύριοι υπεύθυνοι του ΧΚΚ μιας και αλλα ανακοινωνετε και αλλα πρατετε ,αλλα κυρίως μιας και νομίζετε οτι το άθλημα του σκι απευθύνετε ΜΟΝΟ σε αυτούς που μπορούν να δώσουν ακόμα τα χρήματα που ζητάτε.
    θα τα πουμε οταν μας δώσετε παλι το σεβασμό που μας αξίζει.

Αγαπητέ φιλε δεν μπορούμε να καταλάβουμε απο που έβγαλες το συμπέρασμα ότι τον Ηρακλή δεν τον ανοίγουμε παρά μόνο Σαββατοκύριακα και αυτο για μια δυο ώρες;;;;; Προς ενημέρωσή σου αφού δηλώνεις φίλος, απο την έναρξη της σεζόν μέχρι και την λήξη τα lift ειναι όλα ανοιχτά και το αντίθετο γίνετε μόνο αν υπάρξει λόγος συντήρησης ή βλαβη ή δεν επιτρέπει το χιόνι στην συγκεκριμένη πίστα την χιονοδρομια. Την περασμένη χρόνια αυτο έγινε μια φορά μόνο και αυτο μόνο για δυο ώρες όπου επιδιορθωσαμε μια βλάβη.
    Οσο για τις τιμές μας εξακολουθούν και ειναι ανταγωνιστικές συγκρινόμενοι όμως με αντίστοιχου μεγέθους χιονοδρομικά κέντρα. Φέτος εχει μπει σε λειτουργία ένα ακόμα lift ο Ανεμος2 όπου ουσιαστικά διπλασιάσει την δράση του βουνού. Αυτο εχει ένα κόστος το οποίο και πάλι αφορά ΜΟΝΟ τις ημέρες των εορτών και τα Σαββατοκύριακα και ΜΟΝΟ οταν ειναι σε λειτουργία όλο το χιονοδρομικο. Άρα τα 20€ ειναι το ταβάνι και απο εκεί και πέρα υπάρχουν και οικονομικότερες μέρες και πακέτα. Παρόλα αυτα εχουμε ρίξει την τιμη του καφέ και εχουμε ανεβάσει κατα πολυ το επίπεδο υπηρεσιών μας.
    Παρολα αυτα σε ευχαριστούμε για την επικοινωνία και ακριβώς επειδή εχουμε μυαλό (σε αντίθεση με τα λεγόμενα σου) ειμαστε ανοιχτοί σε οποιαδήποτε διευκρίνηση και κουβέντα θέλεις να κάνουμε αλλά οχι απο εδώ προς αποφυγή εντυπώσεων!!!
    Ζήστε μία νέα εμπειρία στο απέραντο λευκό!
    "Ανεβείτε" στο Καρπενήσι!!!

Super Moderator Το avatar του χρήστη snowspir
    Περιοχή
    maroussi
    Καλημέρα και χρόνια καλά και πολλά!!Η όποια αλλαγή στην τιμολογιακή πολιτική είναι δικαίωμα των υπευθύνων του χ.κ....Από εκεί και πέρα,όλοι και όλα κρίνοντα εκ του αποτελέσματος.Συγχωρέστε με αλλά δεν νομίζω οτί η επαναλειτουργία του "Άνεμου 2" είναι επαρκές κριτήριο για να αυξηθεί η τίμή της κάρτας.Με την ίδια λογική,όταν σταμάτησε επ'αόριστο η λειτουργία του,είχε υπάρξει κάποια μείωση;;Και βέβαια όχι..Ούτε πρόκειται μια ημέρα που θα λειτουργει 1 λιφτ πχ,να κοστίζει η κάρτα 4-5 ευρώ..κοινώς η χρέωση δεν γίνεται ποτέ αναλόγικα με το πόσα λιφτ λειτουργούν..Θα μου πείτε τώρα οτί δεν ήταν το ίδιο διοικιτικό καθεστός τότε και κακώς δεν έγινε μείωση..οκ,το δέχομαι.Αλλά δεν νομίζω οτί αν έμενε η τιμή της κάρτας η ίδια και δεν μειωνόταν η τιμή του καφέ,θα ενοχλούταν κάποιος..Η ανταγωνιστικότητα του χ.κ.Βελουχίου είχε να κάνει σε πολύ μεγάλο βαθμό με την χαμηλή τιμή της κάρτας,εφόσων αλλάζει η τιμή(προς τα πάνω)αλλάζει και το επίππεδο ανταγωνιστηκότητας,δυστυχώς..Προσωπικά ήμουν πρόθυμος(και είχα πείσει και άλλους φίλους με κόπο),φέτος αντί να δίνουμε 25 ή 30 ευρώ σε άλλα χιονοδρομικά πλησείον των Αθηνών,να δίνουμε 16 στο χ.κ.Βελουχίου και με τα υπόλοιπα χρήματα που θα σώζαμε λόγω φθηνότερης κάρτας,να τα δαπανούσαμε στην έξτρα βενζίνη που θα καταναλώναμε λόγω του ότι είναι πιο μακριά το χ.κ.Βελουχίου από τα άλλα 2 κοντινά της Αθήνας...Και αυτό όχι γιατί συνολικά θα ξοδεύαμε λιγότερα στο σύνολο,μία η άλλη μας έρχοταν στο τέλος(+ 2 ώρες παραπάνω οδήγηση),αλλά επειδή έτσι θα τιμούσαμε και θα επιβραβεύαμε τον φθηνότερο,αυτόν που κατανοεί τις εποχές και την οικονομική κατάσταση μας..Τώρα βέβαια εκ των πραγμάτων,αυτό γίνεται πιο δύσκολο να υλοποιηθεί.Και δεν είναι μόνο το πρακτικό του θέματος αλλά και το ηθικό.Για να μην κουράζω άλλο,στην τελική εσείς έχετε το μαχαίρι εσείς και το καρπούζι,όλα κρινονται εκ του αποτελέσματος σε αυτήν τη ζωή,ακόμα και αν οι προθέσεις είναι καλές,το αποτέλεσμα μένει στο τέλος....Καλή χρονιά και καλή τύχη..

Φιλικά,Σπύρος..
    Beati Paoli.........

Αγαπητέ Σπύρο, ο τιμοκατάλογος ειναι αναλυτικά αναρτημένος στο site μας και αναφέρει σαφώς ότι τα 20€ ειναι σε πλήρη λειτουργία με όλα τα lift. Σε περίπτωση μη λειτουργίας όλων των πιστών η τιμές διαμορφώνονται απο 12€ έως 16€ ανάλογα με το ποσά lift λειτουργούν. Άρα όντως οι τιμές διαμορφώνονται ανάλογα αλλά αυτο γινόταν ούτως ή άλλως ανέκαθεν ακόμα κι αν δεν το θυμάστε. Η επιθυμία μας ειναι και ήταν πάντα η καλή εξυπηρέτηση των επισκεπτών μας και η καλή τους εντύπωση και γι αυτήν αγωνιζόμαστε όλα αυτα τα χρόνια. Με την επαναλειτουργία του Ανεμου2 υπάρχει ένα επιπλέον κόστος για την διάστρωση των πιστών όπου πιστεύουμε ότι βάλαμε το ελάχιστο που μπορούσαμε στην τιμη του εισιτηρίου. Και πάλι σας επαναλαμβάνουμε ότι η τιμη αυτή ειναι η ανώτερη και σε πλήρη λειτουργία.
    Και στο τέλος συμφωνούμε απόλυτα μαζί σας ότι όλοι κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος.
    Ευχαριστουμε.
    Ζήστε μία νέα εμπειρία στο απέραντο λευκό!
    "Ανεβείτε" στο Καρπενήσι!!!

Junior Member
    Περιοχή
    Lamia
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Χιονοδρομικό Κ. Βελουχίου Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ φιλε δεν μπορούμε να καταλάβουμε απο που έβγαλες το συμπέρασμα ότι τον Ηρακλή δεν τον ανοίγουμε παρά μόνο Σαββατοκύριακα και αυτο για μια δυο ώρες;;;;; Προς ενημέρωσή σου αφού δηλώνεις φίλος, απο την έναρξη της σεζόν μέχρι και την λήξη τα lift ειναι όλα ανοιχτά και το αντίθετο γίνετε μόνο αν υπάρξει λόγος συντήρησης ή βλαβη ή δεν επιτρέπει το χιόνι στην συγκεκριμένη πίστα την χιονοδρομια. Την περασμένη χρόνια αυτο έγινε μια φορά μόνο και αυτο μόνο για δυο ώρες όπου επιδιορθωσαμε μια βλάβη.
    Οσο για τις τιμές μας εξακολουθούν και ειναι ανταγωνιστικές συγκρινόμενοι όμως με αντίστοιχου μεγέθους χιονοδρομικά κέντρα. Φέτος εχει μπει σε λειτουργία ένα ακόμα lift ο Ανεμος2 όπου ουσιαστικά διπλασιάσει την δράση του βουνού. Αυτο εχει ένα κόστος το οποίο και πάλι αφορά ΜΟΝΟ τις ημέρες των εορτών και τα Σαββατοκύριακα και ΜΟΝΟ οταν ειναι σε λειτουργία όλο το χιονοδρομικο. Άρα τα 20€ ειναι το ταβάνι και απο εκεί και πέρα υπάρχουν και οικονομικότερες μέρες και πακέτα. Παρόλα αυτα εχουμε ρίξει την τιμη του καφέ και εχουμε ανεβάσει κατα πολυ το επίπεδο υπηρεσιών μας.
    Παρολα αυτα σε ευχαριστούμε για την επικοινωνία και ακριβώς επειδή εχουμε μυαλό (σε αντίθεση με τα λεγόμενα σου) ειμαστε ανοιχτοί σε οποιαδήποτε διευκρίνηση και κουβέντα θέλεις να κάνουμε αλλά οχι απο εδώ προς αποφυγή εντυπώσεων!!!
    Σας ευχαριστω πρώτα απ ολα που έχουμε κατ ευθείαν απαντήσεις απο τους πλέον υπεύθυνους.
    θα ήθελα να μου πείτε αρχικά αν ο Ηρακλής ξεκινούσε τη λειτουργία του περισυ 9.30 το πρωί όπως ξεκινούσε ο θησεας και ο άνεμος η αν άνοιγε 11-12 ισως και αργότερα όπως προειπα.γιατι εγω αλλα και αρκετοί φίλοι ΟΛΕΣ τις φορές που ήρθαμε δεν άνοιγε με την έναρξη λειτουργίας του χιονοδρομικού.δεν είπα οτι λειτουργούσε για 1-2 ωρες πουθενά αν προσέξετε στα λεγόμενα μου.
    οταν ΔΕΝ άνοιγε ο Ηρακλής ΠΟΤΕ δε πληρώσαμε λιγότερα χρήματα .
    ειμαι φίλος του χιονοδρομικού και σίγουρα έχετε πράξει πολλα απο τότε που αναλάβατε την διεύθυνση του ΧΚΚ ,αλλα αυτη τη φορά είσαστε φάουλ.
    ειδικα οταν σε συνέντευξη που δόθηκε σε τοπικό κανάλι της κεντρικής Ελλάδας όπως είπα και προηγούμενος αναφέρετε απο κάποιον κύριο οτι η τιμη ειδικά στην ετήσια δε θα ανεβεί και υπάρχει αύξηση της τάξης του 70%.
    Αν λεω ψέμματα η αν ειμαι εγω λάθος τότε μπορείτε να βγείτε και να το μου το πείτε.
    σας ευχαριστω και παλι για την απαντηση σας

Junior Member Το avatar του χρήστη Alex62
    Περιοχή
    Αθήνα
    .........χιόνι έχετε?.......δουλεύουν τα κανόνια σας?,,,,

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •