Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 81

Θέμα: ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2013-2014

Senior Member
    Περιοχή
    Drosia

ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2013-2014

Καλό χειμώνα με Πολλά πολλά Χιόνια σε όλη την Ευρυτανία Οποιαδήποτε πληροφορία ή ερώτηση ας την βάζουμε πλέον εδώ ...

Super Moderator Το avatar του χρήστη snowspir
    Περιοχή
    maroussi
    Καλή σεζόν αδερφέ!!Πολλά χιόνια και καμμιά δουλίτσα για να μπορέσουμε να τα χαρούμε!!
    Beati Paoli.........

Senior Member Το avatar του χρήστη Bigsam
    Περιοχή
    Galatsi-Ip.Politeia-Evritania
    Τα νέα είναι ευχάριστα! Δουλεύουν πυρετωδώς τα συνεργεία στ χιονοδρομικό. Από τέλος Αυγούστου σε συνέδριο Νέων για την Επιχειρηματικότητα στην Ευρυτανία έγινε αναφορά από τον αρμόδιο για την κατάσταση και τις εργασίες συντήρησης πυλώνων, αλλαγή συρματόσχοινων, και άλλων πραγμάτων!

Αναμένουμε να δούμε.

Να αναφέρω ότι γίνονται και εκδηλώσεις με αγώνες κατάβασης με ποδήλατα, το καλοκαίρι- άνοιξη, καταστρέφοντας βέβαια την σηματοδότηση των πιστών όπου και θα αντικατασταθούν με νέα αφού έχει γίνει παραγγελία!
    www.braters.gr

Junior Member Το avatar του χρήστη NikosKantzos
    Περιοχή
    NEA IONIA
    Το Χιονοδρομικό Κέντρο Βελουχίου - Καρπενησίου αναβαθμίζεται! Δείτε την συνέντευξη του Κώστα Παπαϊωάννου σχετικά με την αναβάθμιση: http://www.dailymotion.com/video/x15...%BA%CF%8C_news
    Kantzos | Ski & Snow Bus Καρπενησίου & Παρνασσού

Facebook: https://www.facebook.com/KantzosTravel
    Twitter: https://twitter.com/KantzosTravel
    You Tube: Kantzos AGN Travel

Web Site: www.kantzos.gr

Web Site Ski Bus Καρπενησίου:www.kantzos.gr/skibuskarpenisi.aspx
    Web Site Ski Bus Παρνασσού: www.kantzos.gr/skibusparnassos.aspx

Live Update for Karpenisi Ski Resort: http://www.kantzos.gr/karpenisiskiresort.aspx

Administrator Το avatar του χρήστη j.s.
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Πολύ ευχάριστα νέα ,συγχαρητήρια στην διεύθυνση του χιονοδρομικού!

Ωραία νεα, βασικα με τον Ανεμο 2 το βουνό έχει άλλη διάσταση. Ski bus από Αθήνα θα έχει φέτος?

Περιοχή
    maroussi
    Αν κρατήσουν τις τιμές στα περσινά επίππεδα,θα είναι ένα πρώτο σωστό βήμα....και κάτι άλλο..πως γίνεται ο Άνεμος 2 να είναι κλειστός από το 1993 όπως ανέφερε στο βίντεο ο κύριος παραπάνω,όταν εγώ έχω κάνει snowboard(και έχω χρησιμοποιήσει το λιφτ εννοώ)στον Άνεμο 2 το 2005;;...
    Όπως και να έχει,από ότι καταλαβαίνω κινούνται σε σωστά μονοπάτια και πιστεύω οτί θα βρεί και άλλους υποστηρικτές.Εμείς πάντως,στα πλαίσια του δυνατού ο καθενάς,είμαστε εδώ για να στηρίξουμε το χ.κ.
    Beati Paoli.........

Senior Member
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΆΔΑ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από snowspir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κρατήσουν τις τιμές στα περσινά επίππεδα,θα είναι ένα πρώτο σωστό βήμα....και κάτι άλλο..πως γίνεται ο Άνεμος 2 να είναι κλειστός από το 1993 όπως ανέφερε στο βίντεο ο κύριος παραπάνω,όταν εγώ έχω κάνει snowboard(και έχω χρησιμοποιήσει το λιφτ εννοώ)στον Άνεμο 2 το 2005;;...
    Όπως και να έχει,από ότι καταλαβαίνω κινούνται σε σωστά μονοπάτια και πιστεύω οτί θα βρεί και άλλους υποστηρικτές.Εμείς πάντως,στα πλαίσια του δυνατού ο καθενάς,είμαστε εδώ για να στηρίξουμε το χ.κ.
    μάλλον τα μπερδεύεις:d Ο 2 ειναι τερμα θεου,ΒΔ, μετα τον 1 και σε δικια του λάκα, με την <ευρασιτεχνία> του ενδιάμεσου σταθμου, (υποτιθεται στο βαθος της γουβας το εχεις <διπορτο>, να τον <παρεις> προς ανεμο 1 'η και αντιθετα, με την προυποθεση οτι ειναι αδειο το καρεκλάκι αλλιως βρασε...ρυζι.) . Μια ανοιξη εκει κοντα στο 5 με 6 μια αλεπου ειχε κανει φωλιά στον πανω σταθμο ( απιθανη θεα σε ολη την πινδο...), απο τον ηλεκτρικο πινακα ειχανε κλεψει τα πάντα...
    Μαλλον θυμασαι το περπάτημα απο 1 στην κορφη του 2 και απο εκει παιχνιδι στο φρυδι που χωριζει την λακα του 2 με την κατω μερια του διαβολοτοπου, (η μαγκια ειναι να βγεις στην εξοδο του τουνελ, αλλιως ετσι και παρασυρθεις εχει πολυ περπατημα).
    ΜΙΖΕΡΙΑΣ ...καί σαπιοκοιλιάς(by Makaka)

Junior Member
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Σπουδαία τα νέα για τον άνεμο 2. Μπράβο. Στο Καρπενήσι γενικότερα γίνεται δουλεια και η δημοτική αρχή φαίνεται να το παλεύει για την πόλη

Περιοχή
    maroussi
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vro Εμφάνιση μηνυμάτων
    μάλλον τα μπερδεύεις:d Ο 2 ειναι τερμα θεου,ΒΔ, μετα τον 1 και σε δικια του λάκα, με την <ευρασιτεχνία> του ενδιάμεσου σταθμου, (υποτιθεται στο βαθος της γουβας το εχεις <διπορτο>, να τον <παρεις> προς ανεμο 1 'η και αντιθετα, με την προυποθεση οτι ειναι αδειο το καρεκλάκι αλλιως βρασε...ρυζι.) . Μια ανοιξη εκει κοντα στο 5 με 6 μια αλεπου ειχε κανει φωλιά στον πανω σταθμο ( απιθανη θεα σε ολη την πινδο...), απο τον ηλεκτρικο πινακα ειχανε κλεψει τα πάντα...
    Μαλλον θυμασαι το περπάτημα απο 1 στην κορφη του 2 και απο εκει παιχνιδι στο φρυδι που χωριζει την λακα του 2 με την κατω μερια του διαβολοτοπου, (η μαγκια ειναι να βγεις στην εξοδο του τουνελ, αλλιως ετσι και παρασυρθεις εχει πολυ περπατημα).
    Αδερφέ,δεν έχω μπερδέψει τίποτα...Τον Άνεμο 2 είχα χρησιμοποιήσει με τον ενδιάμεσο σταθμό..Εκεί είχα εγκαινιάσει την (τότε) πρώτη μου καινούρια σανίδα και έμαθα να κατεβαίνω από το λιφτ με την σανίδα στο πόδι.Το θυμάμαι πάρα πολύ καλά το πεδίο.Μία χρονιά τον πρόλαβα,την επόμενη τον είχανε κλειστό και όταν ρώτησα γιατί και πως μου είπαν οτί πείρανε εξαρτήματα από τον 2 για να συντηρήσουν τον 1..
    Beati Paoli.........

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία