Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 378 από 380 ΠρώτηΠρώτη ... 278328368376377378379380 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3.771 έως 3.780 από 3791

Θέμα: ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ

Senior Member Το avatar του χρήστη icestorm
    Περιοχή
    Ηλιούπολη 170m
    Παντως περα απ τη πλακα τον γιατρο τον καταλαβαινω. Καλοκαιρι με 14 κ 13 βαθμους δεν υφισταται κ αυτο το συνεχομενο φθινοπωρο 9 μηνες το χρονο δεν αντεχεται....

Υπάρχει μια μικρή διαφοροποίηση στον καιρό σε σχέση με το χειμώνα.
    Μάλλον δύο διαφοροποιήσεις

Η μία είναι ότι το χειμώνα έχει σκοτάδι πολύ και φορας μπουφάν χειμωνιάτικο
    Και το καλοκαίρι φωτίζεται ο τόπος, έχει φως αλλά φοράς μπουφάν φθινόπωρινο-ανοιξιατικο.

Senior Member Το avatar του χρήστη Snowthunder
    Περιοχή
    Bucharest
    Θεϊκη μερα σημερα εδω. Μετα απο μια καταιγιδα τα ξημερωματα που αφησε 11μμ, ξυπνησαμε με ενα πρωϊνο αερατο και 19-20 βαθμους και η μεγιστη μεχρι στιγμης δεν εχει περασει τους 28 βαθμους με συνεχομενο αερα 3-4 μποφορ. Μαγεια! Αλλες δυο μερες ζεστη Πεμπτη και κυριως Παρασκευη (οχι πανω απο 35 παντως) και μετα διακοπες Ελλαδα για δυο βδομαδες.
    No snow....no party

Αναθεματισμενες βρωμομουχλες.
    Τι καλά που ήταν στη Μαγιόρκα με τους 38c.

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Senior Member Το avatar του χρήστη beach-snow
    Περιοχή
    Μελίσσια (321μ.), Αγρίνιο (104μ.), Χόχλια (938μ.).
    Σχεδόν 30οc διαφορά με το Αγρίνιο σήμερα...μάλιστα....εντυπωσιακές αυτές οι διαφορές!!!

http://weatherparty.blogspot.gr/
    Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Senior Member
    Περιοχή
    Ν.ΣΜΥΡΝΗ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Snowthunder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεϊκη μερα σημερα εδω. Μετα απο μια καταιγιδα τα ξημερωματα που αφησε 11μμ, ξυπνησαμε με ενα πρωϊνο αερατο και 19-20 βαθμους και η μεγιστη μεχρι στιγμης δεν εχει περασει τους 28 βαθμους με συνεχομενο αερα 3-4 μποφορ. Μαγεια! Αλλες δυο μερες ζεστη Πεμπτη και κυριως Παρασκευη (οχι πανω απο 35 παντως) και μετα διακοπες Ελλαδα για δυο βδομαδες.
    Αυτά είναι τα ωραία του Βουκουρεστίου - της Ρουμανίας εν γένει.... κάνει σκασμάρα με 40άρια και 50% αλλά έρχεται μια ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ και όλα ανατρέπονται.... θυμάμαι χαρακτηριστικά επίσκεψη στη λίμνη Snagov Ιούλιο του 1974 με τέτοια βαριά, υγρή ζέστη - και αυτοκίνητα άνευ air condition εννοείται μέσα στο κομμουνιστικό καθεστώς, βαρκάδα και σε 15' μαυρίλα τρελή, αστραπόβροντα που έτρεμε η γη και καρεκλοπόδαρα που έφεραν την πολυπόθητη δροσιά του δάσους.... αξέχαστες μυρωδιές.... κι ας ήμουν 11 ετών!

Περιοχή
    Bucharest
    Η αληθεια ειναι οτι ειχα φοβηθει λιγο οτι θα μας πηγαινε καροτσι μεχρι τις 12 η ζεστη απο τις αρχες Αυγουστου. Τελικα εκανε 4 μερες αρκετη ζεστη (μεχρι 41 στο κεντρο της πολης και μεχρι 38 στα περιχωρα που ειμαι εγω) με ζεστες νυχτες, αλλα αυτη τη βδομαδα ο καιρος ειναι σουπερ. Χτες το βραδυ ειχα αφησει ανοικτο το παραθυρο και σκεπαστηκα με ελαφρυ παπλωμα. Απολαυση!
    No snow....no party

Περιοχή
    Bucharest
    Αλλη μια νορμαλ καλοκαιρινη μερα η χθεσινη. Τσαμπα ο συναγερμος για ζεστη, πιο πολυ επηρεασε τις δυτικες περιοχες της χωρας. Εδω η μεγιστη κατω απο 34c (με το αερακι η αισθηση ηταν για χαμηλοτερα) και τωρα το πρωι φρεσκαδουρα με 19c. Εδω που μενω στην περιφερεια Βουκουρεστιου εχει τελικα τα πιο γλυκα καλοκαιρινα βραδυα. Κοιμασαι με ανοικτο παραθυρο, χωρις να ζεσταινεσαι αλλα και χωρις να σκεπαζεσαι με κατι περισσοτερο απο σεντονι.18-20 βαθμους παιζει η ελαχιστη συνηθως.

ΔΡΟΣΙΑ ΙΣΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΚΑΙΡΙΚΟΣ

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγα για τριήμερο στη Βαρκελώνη το ΣΚΔ που μας πέρασε.

Κόντεψα να λιποθυμήσω δυο φορές. Είχε 30 βαθμούς αλλά πολλη υγρασία . Αμαθος εγώ απ τους 17 βαθμούς,πρέπει να περπατήσα και γύρω στα 15 χιλιόμετρα πανω κάτω στη πόλη και στη παραλία ,αφυδατωθηκα. Κάποια στιγμή λέω:"Κωστα ,κάτσε κάπου γιατί θα λιποθυμήσεις και θα χαρούν μετά ο Χελμός με το Georgesnowman.

Χαχαχαχα.

Έχω να δηλώσω ότι ως ανθεκτική σαύρα επέζησα τα 15 χιλιόμετρα σε φουλ ζεστή και υγρασία.

Γύρισα όμως άρρωστος.

Σελίδα 378 από 380 ΠρώτηΠρώτη ... 278328368376377378379380 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία