Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 1 από 56 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 552

Θέμα: ΜΑΙΝΑΛΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2012-2013

Administrator Το avatar του χρήστη snowreport
    Περιοχή
    Αθήνα

ΜΑΙΝΑΛΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2012-2013

Χρειαζόμαστε ενημέρωση για τα νεώτερα του Χ.Κ. Μαινάλου και όλοι μπορούν να συνεισφέρουν.
    Ολοι προσφέρουν έργο και πρέπει να το σεβόμαστε αυτό το γεγονός.
    Ευχαριστούμε και αυτούς που ενημερώνουν και τους moderators που εντελώς εθελοντικά προσπαθούν να συντονίσουν όσο καλύτερα το forum.
    Αν υπάρχουν διαφορές προσωπικού χαρακτήρα καλό είναι να μην μεταφέρονται εδώ μέσα γιατί πάλι θα καταλήξουμε σε κλειδώματα και διαγραφές.
    Καλή συνέχεια στο forum και στο Μαίναλο.
    20 χρόνια Snow Report

Administrator Το avatar του χρήστη snowreport
    Περιοχή
    Αθήνα
    Χρονια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλη την παρέα!
    20 χρόνια Snow Report

mainalo
    Guest
    Παναγιώτη καλησπερα.σε γνωριζω απο το 2004 και πραγματικα αυτο απο εσενα δεν το περίμενα. Δεν περίμενα ποτε οτι θα συγκαλυπτες αυτα τα παιδακια που εχεις για μοντερειτορς να μην ζητησουν ουτε μια συγγνωμη για την ανακατοσουρα που δημιουργησαν.ουτε μια συγγνωμη για τη συμπεριφορα του μορφεα απεναντι στον αλεξη και ουτε μια συγγνωμη απο τον υπευθυνο επικοινωνιας του χκ καλαβρυτων ΧΡηστου Βαλκανα (kapten) για την ανακατοσουρα χωρις λογο στο χκ Μαινάλου . Δεν πηραμε ποτε μια απαντηση στα προηγουμενα ερωτηματα που τεθηκαν παρα φροντισες να συγκαληψεις τα γεγονοτα και να κλειδωσεις τα θρεντ.
    Σε ευχαριστω παρα πολυ, εμενα και την παρεα μου θα μας ξαναδεις στο snowreport αν και εφοσον αποκατασταθει η ταξη ξεκλειδωθουν τα θρεντ και ζητησουν οι υπευθυνοι συγγνωμη.

Γιώργος Πετροπουλος

Senior Member Το avatar του χρήστη ΑΛΕΞΗΣ
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Αν και συμφωνώ επί της ουσίας και με τον PRESIDENT και με τον mainalo, θα πρότεινα να συνεχίσουμε την κουβέντα για το Μαίναλο και το χ/κ. Επίσης θα ήταν καλό να μή δημιουργήσουμε περαιτέρω πρόβλημα στον Πάνο Βατικιώτη (ξέρω οτι δέν φταίει για ότι έχει συμβεί στο forum, αλλά βάσει νόμου φέρει ευθύνη), αφού κάνει τη δουλειά του. Τα forums από μόνα τους πάντα βρίσκουν τις ισορροπίες τους και αποβάλλουν εν καιρώ όσους δέν έχουν θέση σε αυτά. Η διαδυκτιακή μας παρέα αντέχει στον χρόνο και δεν μπορεί ουδείς κακοήθης να μας κάνει μαθήματα καλής συμπεριφοράς, την οποία δεν έχει φυσικά...

Καλή χρονιά και προσωπικές ευχές για υγεία και ευτυχία σε όλους του φίλους του forum του ΜΑΙΝΑΛΟΥ!!Η περίοδος των εορτών είχε και χιονάκι και σχετικά καλη επισκεψιμότητα στο χιονοιδρομικό.Η νέα δ/ση των αναβατήρων του χιονοδρομικού ,η δ/ση της εστίσης,ενοικίασεων ,σχολή κλπ πιστεύουμε πως προσπαθούν ενσυνείδητα για την ποιότητα στις υπηρεσίες που προσφέρουν, προσβλέποντας στην επανάληψη αλλά και αύξηση των επισκέπτών στο χιονοδρομικό.Ευχόμαστε ο καιρός να είναι σύμμαχος σε αυτή την προσπάθεια.Η ανακατοσούρα στο forum πιστεύουμε πως προκληθηκε και απο υπαρβάλοντα ζήλο και απο απειρία και θέλουμε να πιστέυουμε οχι απο προσωπική εμπάθεια.Οι αναβατήρες το ΣΚ θα λειτουργησουν εφόσον ρίξει χιονι το οποιο θα καλυψει αδύνατα σημεια στις πιστες όπως τα πλατώ και οι εισοδοι -εξοδοι στα λιφτ .

Administrator Το avatar του χρήστη j.s.
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Όταν οι διαφωνίες που πηγάζουν από διαφορετικούς τρόπους σκέψης ,αντίληψης γεγονότων και βιωμάτων δημιουργούν ζυμώσεις σαν και αυτές που είδαμε τις προηγούμενες μέρες σε αυτό το θέμα ,μοιραία οδηγούμαστε σε αδιέξοδο.Ο μόνος τρόπος για να αποφευχθεί το αδιέξοδο αυτό είναι το ήθος και ο πολιτισμός ,στοιχεία που πιστεύω τα έχουμε όλοι εδώ στο φόρουμ.Ελπίζω λοιπόν ότι η κουβέντα για την ενημέρωση από το Μαίναλο θα συνεχιστεί στο μέλλον χωρίς προβλήματα.Καλό βράδυ και καλή χρονιά και από μένα.

Senior Member Το avatar του χρήστη alebpan
    Περιοχή
    megalopolis
    Κοιτάζω, ξανα κοιτάζω και δεν πιστεύω αυτά που βλέπουν τα μάτια μου.
    Κατ αρχήν για ποιο λόγο σας παρακαλώ εξαφανίστηκαν όλα αυτά που έχω αναρτήσει? ήταν προσβλητικά? Μήπως δεν έχω τηρήσει κάποιον από τους κανόνες του φόρουμ?
    Μήπως έχω αντιδικήσει προσωπικά με κάποιον?
    Αν έχω παραβεί έστω και μισό κανόνα θα σας παρακαλέσω κύριε υπεύθυνε να μου το δείξετε και εγώ θα το δεχτώ.
    Αν όμως δεν έχω δεν είχατε κανένα απολύτως δικαίωμα να σβήσετε όλα αυτά που έχω αναρτήσει εδώ μέσα.
    Πιστεύω ότι έχετε την σχετική πείρα - εγώ την έχω - και τις γνώσεις να καταλάβετε ότι αυτό που κάνατε δεν έχει ΓΊΝΕΙ πουθενά !!
    Αν υπήρχε πρόβλημα με κάποιον χρήστη η με κάποιο κείμενο θα μπορούσατε να λογοκρίνετε άνετα το επίμαχο κομμάτι και όχι να πιάσετε και να εξαφανίσετε τα πάντα.
    Αντιλαμβάνεστε κύριε Βατικιώτη ότι το δημιούργημα σας το κρατάνε και το ζωντανεύουν οι χρήστες?
    Έχετε καταλάβει ότι έχουμε αφιερώσει πολύτιμο χρόνο , μεράκι ,όρεξη για να γράφουμε εδώ μέσα??
    Με ποιο αλήθεια Δικαίωμα - ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΙΤΙΑ - επεμβήκατε και σβήσατε τα γραφόμενα μου?
    Ζητώ να επαναφέρετε αμέσως όλα όσα έχω γράψει εγώ προσωπικά γιατί είμαι σίγουρος ότι δεν έχω ενοχλήσει κανέναν εδώ μέσα τόσα χρόνια που μπαίνω.
    Περιμένω τις ενέργειες σας.

Α.Χ.Χ.Μ.
    www.kafeneio-megalopolis.blogspot.com
    www.megalopolis.gr
    www.facebook.com/mainalon

Senior Member Το avatar του χρήστη denis1
    Περιοχή
    Αθήνα
    Καλησπέρα & καλή Χρονιά,

Υποθέτω πως ξεχνάμε τα όσα διαδραματίστηκαν μεταξύ των μελών και ας ξεκινήσουμε όλοι ενα καλό συντονισμό με σκοπό την ενημέρωση και την απάντηση των περισσοτερων ερωτήσεων όσον αφορά τη λειτουργία του ΧΚΜ.
    Ένα απο τα βασικότερα θέματα συζήτησης είναι η αύξηση του εισιτηρίου των lift απο 10 euro σε 15, γεγονός που τείνει σε φυγή πολλών φίλων του συγκεκριμένου ΧΚ καθώς δεν υφίσταται αυτη η τιμή να είναι στα πλαίσια άλλων πολύ μεγαλύτερων ΧΚ όπως Βασιλίτσα & 3-5 όπου το εισιτήριο εκεί έχει μόνο 1 euro παραπάνω!!!! και αυτο διότι πέρα απο την οικονομική κρίση που μας πλήττει όλους,δεν υπάρχει καμία σύγκριση των εγκαταστάσεων και των όσων προσφέρουν τα ΧΚ που ανέφερα.
    Υπάρχει δυνατότητα κάποιας επιστολής - διαμαρτηρίας - απο τους moderators προς τη διοίκηση με σκοπό τη μείωση του εισιτηρίου?

ευχαριστώ,
    Διονύσης

mainalo
    Guest
    Πρίν απο μια ώρα τουλάχιστον είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τον Πανο Βατικιώτη. Θα το ξαναγρέψω για τελευταία φορά λοιπόν.
    Ενώ ο ΑΛΕΞΗΣ χωρίς να έχει κανένα προσωπικό συμφέρον παρά μόνο ή αγάπη του για το Μαίναλο, ενημέρωνε για το τι συμβαίνει στο χιονοδρομικό μας έλαβε απειλητικό μήνυμα απο τον Μορφέα οτι δεν είναι αυτός ο σνοουρεπόρτερ αλλά άλλος και να σταματήσει να γράφει γιατί διαφορετικά θα υποστεί τις συνέπειες. Στο μεσοδιάστημα όλων αυτών ο υπεύθυνος επικοινωνίας του Χ.Κ.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ Χρήστος Βαλκανάς (KAPTEN) σε οτι εγραφε ο Αλέξης και εγω ήταν εριστηκότατος και ειρωνικός. Αφού έγιναν ολα όλα αυτά τεθηκαν κάποια ερωτήματα απο εμενα και καποια άλλα μέλη στο φόρουμ απαίτησα οι δυο μοντερειτορς να ζητήσουν συγγνώμη. Απο ολα αυτά δεν εγινε τίποτα παρά μόνο να κλειδωθούν τα θρεντ και στο τέλος να εξαφανιστούν.
    Πάνο θα σε παρακαλέσω παρα πολύ τα θρεντ να επιστρέψουν απειραχτα για να έχουν τα μέλη του φόρουμ άποψη για το τι συμβαίνει.
    Αν οι δυο μοντερειτορς σου φοβούντε να ζητήσουν δημόσια συγγνώμη ας ρίξουν τον εγωισμό τους και ας πάρουν εμένα και τον Αλέξη να μας ζητήσουν προσωπικά συγγνώμη τους εγγυώμαι οτι δεν δαγκώνουμε. Επίσεις καλό θα ήταν να μας απαντήσουν οι μοντερειτορς σου ποιά είναι ή σχέση τους με τον σνοουρεπόρτερ Νotis-tripoli και τι εχει παιχτει στο παρασκήνιο για να φτάσουμε εως εδω.

Πάνο ειτε συμβεί κάτι απο ολα αυτά είτε οχι θα σε παρακαλούσα να διαγράψεις τον λογαριασμό μου απο το snowreport.
    Σαν Γιώργος και σαν Πανος στο μέλλον θα συνεχίσουμε να συνεργαζόμαστε και να είμαστε φίλοι όμως αυτό τον καιρό δεν θέλω να εχω καμια σχεση με το φόρουμ αυτό γιατί δεν με εκφράζουν τα άτομα που εχεις βάλει να το κάνουν κουμάντο.

Πολύ φιλικά Γιώργος Πετρόπουλος

Senior Member Το avatar του χρήστη gordonas
    Περιοχή
    Τρίπολη, Αθήνα, Βόλος
    Παίδες να πω και εγώ την γνώμη μου.

1. Είναι σαφές ότι έχει γίνει λάθος από μεριά των mod.

2. Το φόρουμ είναι φόρουμ, δεν είμαστε στην Βουλή. Έγιναν λάθη από τους Mod αλλά στην τελική με την στάση του η διεύθυνση έλαβε θέση . Μπορεί να μην είναι όσο ξεκάθαρη θα θέλατε/με αγαπητέ mainalo και jimthan αλλά η θέση είναι σαφής και άκουσε τα παράπονα σας/μας.

3. Δεν είμαστε και πάρα πολλοί, κρίμα είναι να το διαλύσουμε. Το φόρουμ εδώ είναι πολύ σημαντικό γιατί πιθανότατα είμαστε το μοναδικό ζωντανό κύτταρο που νοιάζεται για το Μαίναλο και έχει άποψη και ιδέες για να αλλάξει προς το καλύτερο.

Σελίδα 1 από 56 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας