Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 51

Θέμα: ΣΕ ΙΔΙΩΤΕΣ ΤΟ ΧΚ ΑΝΗΛΙΟΥ

Member Το avatar του χρήστη christok
    Περιοχή
    Ioannina
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paplamoudas 17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα ( και απο οσο και γω ηξερα ) τα λιφτ ειναι ο 2θεσιος εναεριος και τα 2 συρομενα ή μονο ο 2θεσιος;

να προσθεσω εδω το εξης: περυσι το χειμωνα ειχα ανεβει καποια στιγμη για καφε. επιασα κουβεντα με τα παιδια που ειναι στις σχολες ενοικιασεων, εκμαθησης κτλ, λεγοντας οτι ουσιαστικα σκι δεν κανεις εκει, και εν τελει τι γινεται με το ανηλιο;

μου ειπαν λοιπον ( δεν ξερω αν τα εννοουσαν ) πως ακομα και αν ανοιξει ο ζυγος, δεν θα δουλεψει, λογω καιρου, λογω υψομετρου και λογω ομιχλης και πως η μεγαλη ευκαιρια ηταν οταν οι αυστριακοι εκαναν προταση για την αλλη μερια του λακμου ( περιστερι ) για κατασκευη και λειτουργια χ.κ. ουσιαστικα εννοουσαν αν καταλαβα, τις περιοχες προς την ψηλη κορυφη στα 2295 ή το μποται ( 100 μ. χαμηλοτερα ) που ανηκουν στη χρυσοβιτσα, οπου υπαρχουν προδιαγραφες για μεγαλη επεκταση, περισσοτερο χιονι λογω θεσης και υψους και ευνοικοτερες τοπικες συνθηκες, αλλα αρνηθηκαν - οπως μου τονισαν- να παραχωρησουν την εκταση οι χρυσοβιτσιωτες.
    Καταρχας πιστευω να καταλαβες γιατι σου τα ειπαν ολα αυτα....το βουνο το εχω ανεβει χειμωνα αρκετες φορες απο γιαννενα εκανα δοκιμη τα λαστιχα μου οταν ειχε χιονι στον ζυγο απεναντι στο Μετσοβο και στο Χκ δεν υπηρχε τπτ!!!!τωρα για την ομιχλη βουνο ειναι τι θα εχει????Αντι να λεμε μπραβο που μετα απο 10 και χρονια ανοιξε γιατι εγω και εσυ το εχουμε πληρωσει ξεκιναμε και λεμε μλκς????
    Το μλκς δεν ειναι για σενα οκ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christok : 12-09-12 στις 23:21
    SNOW@TIME

Snowreporter Το avatar του χρήστη Loof
    Περιοχή
    Νάουσα-Πηγάδια
    Ο δρόμος τελικα είναι ασφαλτοστρωμενος μεχρι το χιονοδρομικό;

Περιοχή
    Ioannina
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δρόμος τελικα είναι ασφαλτοστρωμενος μεχρι το χιονοδρομικό;
    Ναι ειναι μονο τα πρωτα 30-50 μετρα δεν ειναι και για αυτο πιστευω εβγαλαν τα 150 χιλιαρικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christok : 12-09-12 στις 23:38
    SNOW@TIME

Senior Member Το avatar του χρήστη Παπλαμουδας
    Περιοχή
    Δραγοψα-Ελευσινα-Περιστερι
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από christok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχας πιστευω να καταλαβες γιατι σου τα ειπαν ολα αυτα....το βουνο το εχω ανεβει χειμωνα αρκετες φορες απο γιαννενα εκανα δοκιμη τα λαστιχα μου οταν ειχε χιονι στον ζυγο απεναντι στο Μετσοβο και στο Χκ δεν υπηρχε τπτ!!!!τωρα για την ομιχλη βουνο ειναι τι θα εχει????Αντι να λεμε μπραβο που μετα απο 10 και χρονια ανοιξε γιατι εγω και εσυ το εχουμε πληρωσει ξεκιναμε και λεμε μλκς????
    Το μλκς δεν ειναι για σενα οκ
    ναι ρε συ, γιαυτο εγραψα και σε παρενθεση πως δε ξερω αν τα πιστευαν. και ετσι και αλλιως καταλαβα πολλα απο το πως ανοιξαμε κουβεντα. στο τελος τους ειπα ψιλοαστειευομενος, ''εγω θα προτιμουσα ενα στην ολυτσικα, μου πεφτει πιο κοντα''. αλλα ξεφευγω. περισσοτερο το ανεφερα για να δω αν οντως ισχυε το σεναριο της χρυσοβιτσας και γνωριζει κανεις κατι γιατι εγω δεν εχω ακουσει ποτε τιποτα.
    <<Υγιειαν τε γαρ τοις σωμασι παρασκευαζει και οραν και ακουειν μαλλον, γηρασκειν δε ηττον>>

Περιοχή
    Νάουσα-Πηγάδια
    Έξοδος απο Εγνατία γινεται στον κόμβο 7(Μετσοβου)η στον 7Α(Ανηλιου)αν υπαρχει;για βοηθα christok...

Περιοχή
    Ioannina
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έξοδος απο Εγνατία γινεται στον κόμβο 7(Μετσοβου)η στον 7Α(Ανηλιου)αν υπαρχει;για βοηθα christok...
    Υπαρχει εξοδο για ανηλιο και εχω δει και πινακιδα που δειχνει για το ΧΚ ειναι κατι το οποιο μου ειχε κανει εντυπωση οτι εχει εξοδο αλλα προφανως την κανανε για το χκ
    SNOW@TIME

Περιοχή
    Νάουσα-Πηγάδια
    Θα είναι το πιο κοντινό χιονοδρομικο σε έξοδο εγνατιας...

Περιοχή
    Νάουσα-Πηγάδια
    christok απο αναβατηρες τι παιζει?
    ενας διθεσιος εναεριος?
    συρομενα υπαρχουν?
    δωσε λεπτομερειες...

Senior Member Το avatar του χρήστη Παπλαμουδας
    Περιοχή
    Δραγοψα-Ελευσινα-Περιστερι
    απο το ιδιο το σνοου ριπορτ.

To χιονοδρομικό φθάνει σε υψόμετρο 1850 μέτρων με βάση τατ 1680. Διαθέτει ένα διθέσιο αναβατήρα μήκους 700 μέτρων, δύο ολοκαίνουργια συρόμενα 280 και 300 μέτρων, δύο baby lift και ένα χιονοστρωτήρα. H διαδρομή από το χωριό Ανήλιο μέχρι τις πίστες είναι 7 χιλ. Το χωριό απέχει 6 χιλιόμετρα από το Μέτσοβο και 4,5 χλμ από τον κόμβο της Εγνατίας. Λιγότερο από δύο ώρες οδήγημα από την Θεσσαλονίκη. Σε σχέση με τα αλλά δύο Χ.Κ. του Μετσόβου κρατάει περισσότερο χιόνι κατά τη διάρκεια της σεζόν, λόγω του υψομέτρου και κατεύθυνσης του.
    <<Υγιειαν τε γαρ τοις σωμασι παρασκευαζει και οραν και ακουειν μαλλον, γηρασκειν δε ηττον>>

Junior Member Το avatar του χρήστη babiscon
    Περιοχή
    Θέρμη
    Μόνο 170 μέτρα υψομετρική διαφορά ?Είναι ελάχιστα για χιονοδρομικό .

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας